ovat jo liikaa tv-yhtiöille. Lähetykset on katkaistava kun Trump puhuu.
Suomalaiset mediat saisivat ryhdistäytyä ja katkaista myös lähetyksen jos persulla keulii puheissaan..
Suomalaiset mediat saisivat ryhdistäytyä ja katkaista myös lähetyksen jos persulla keulii puheissaan..
Vastaukset 11
Vanhimmat
Valtavirtamedia uhirutuu koska Trump paljastaa valtavirtamedian toiminnan. Sinäkin itse olet täysin aivopesty ja kannatat valtavirtamedian oligarkkeja. Etkö siis ymmärrä että mediankin takana on joku hyvin diktaattorin kaltainen henkilö jota ei ole äänestetty sinne?
Persut ovat vähemmistö ellei peräti marginaalipuolue kuten kommunistit Neuvostoliitossa vaatien kaikkien lukevan ainoastaan puolueen omaa julkaisua. Vähemmistön diktatuuri on demokratiaa jaloimmillaan on persujen aate.
Lue raamattua pakana
Lue Raamattua Jehovan todistaja.
Sieltäkö totuuden löytää?
Älä viitsi naurattaa hörhö.
Aloittaja ei tiedosta olevansa täysin autoritäärisen valtavirta median vallassa. Tää on juurikin täysin aivopestyn ihmisen merkki, kun toistelee vain sokeasti sitä viestiä mitä valtavirtamedia haluaa välittää
Kyllä tuo persujen trumpistinen valehtelu oksettaa jo siinä määrin, että kanava vaihtuu tai ruutu pimenee AINA kun joku persu ilmestyy kanvalle jauhamaan skeidaa.
Suomen uutisiinko pitäis sitten luottaa?
Ei oo ainakaan"valtamedia", onneksi!
Suomenkin uutiset käyttivät pitkään lähteenään tuota samaa USA:n syvävaltion uutislähdettä. Tilanne on nyt hieman muuttunut koska Briteissä ja Saksassa on linja muuttunut USA:n sotakoneistoa vastaan kriittisemmäksi
Kun tuo pelle puhuu, minä ainakin nauran paskaista naurua. Eihän sitä voi nauramatta katsoa.
Samaa teen kun Halla-aho tai joku muu persu puhuu.
Onko Trump maailman ainoa presidentti joka heitetty pihalle lähetyksestä.?