viisas kuten minä, on jo myynyt ajoissa hyvällä katteella paskapaperit pois käsistään.
Jenkkien pörssi sukeltaa kohta kovaa...
Anonyymi
2074
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ei se sukella ja syy on selvä. Sijoittajilla ei ole mitään vaihtoehtoja.
Marraskuu,
tästä se alkaa.
Työttömyys tulee kasvamaan ja pörssit rytisee.
Ihan kuin sitä ei olisi koronan jäljiltä jo valmiiksi paljon.
Mutta mehän olemme USAn kilpailijoita. Työ valuu tänne.
Pörssien nousut ja laskut ei koske prsaukisia. Ihan sama.
Olen samaa mieltä, en kirjoittaisi itsekkään tänne ellei omaisuuteni olisi yli 7 miljoonaa...kait sullakin sen verran on?
Eikä reaalimaailma ole ennenkään koskenut pörssiä
Ei ole, mutta en siitä huolimatta ole vihervassari.
Ehkä juuri siksi et ole.
Maailmanloppu on taas peruutettu - toistaiseksi.
Seuraava musta joutsen voi liihotella idän suunnalta.
Sieltä ei koskaan tule mitään hyvää, ei kesällä, ei talvella, ei koskaan.
Pörssin volaatio on se, mikä tekee rikkauksia, ei kovat kurssit
Biden uhkaa lopettaa öljyntuotannon...montako työtöntä siis tiedossa jenkeissä ja miten heiluu pörssi kun puhutaan öljystä...voi vain jokainen kuvitella.
Tuulivoima JO kannattavin ja edullisin tapa tuottaa energiaa myös ilman tukia markkinahintaan ja pian myös pitkän kantaman sähköautojen akkuihin ja polttokennoihin sekä muihin kulkuneuvoihin jopa lentokoneisiin. Siinä samassa maaperä, ilma ja vesi kiittää kun fossiilisen ja ydinpaskan tarve vähenee päästöttömän tuulisähkön ansiosta. Samalla saadaan Lähi-idän muslimimaiden painoarvo laskettua, jolloin niiden on muutettava yhteiskuntiensa toimintaa sekä politiikkaansa nykyaikaan. Myös ilmaston lämpeneminen hidastuu ja toivottavasti ennen pitkää jopa pysähtyy.
Jaa, entäs ne rahat millä löit vetoa Trumpin voitosta?
En todellakaan löisi vetoa Trumpin puolesta....Arvelisin senkin painavan Trumpin vaakaa huonompaan suuntaan kun käänsi Eu.lle selän, kyllä Biden varmasti tuon homman kotiin vie, koska ilmastopolitiikka on jenkeissäkin ollut tapetilla paljon.
Paskat. Päinvastoin.
Pitääkö TAAS sijoittaa lisää Kauko-idän osakkeisiin, joiden tuotot ovat olleet huimia. Nyt kun Kiina ja muu Kauko-itä on kampittanut myös koronaviruksen toisin kuin lännen kapitaali-imperiumi, tuotot ja kasvu tulevat idästä.
Rasittavia nämä rehentelyketjut joissa persaukiset peräkammarinpojat retostelevat olemattomilla sijoituksillaan. Toki varmaan terapeuttista on tuo mutta kun täällä anonyymin netin puolella voi kuka tahansa väittää olevansa Kiinan keisari niin minkäänlaista uskottavuutta ei sillä ole.