Jos Trumffi on niin surkea pressa

Anonyymi

kuin media antaa ymmärtää, niin miksi lähes puolet amerikkalaisesta äänestää häntä?

15

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri siksi,

      • Anonyymi

        Kristityt äänestävät Trumpia, ja kommarit äänestää Bidenia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kristityt äänestävät Trumpia, ja kommarit äänestää Bidenia

        Jos kommunismia on järkipuheet, kaikkien tulisi olla kommunisteja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos kommunismia on järkipuheet, kaikkien tulisi olla kommunisteja.

        Kaikki me olemme kohta kommunisteja, Kiinan ollessa jatkossa ainoa suurvalta.


    • Anonyymi

      Näköjään puolet Amerikkalaisista on Dementikkoja ja haluaa Pressan olevan samalla aaltopituudella.

      • Anonyymi

        Niin, että äänestävät "vahanukkea" tzompi Bideeniä.


    • Anonyymi

      Valitettavasti ihmisen "mies muisti" on niin lyhyt! Vaalikiihkossa äänestäjät eivät enää muista Trumpin tunarointeja ja lapsellisia möläytyksiä.

    • Anonyymi

      Ei kannata uskoa Suomen valemedioita. Trump on pidetty ja suosittu mies Amerikoissa. EI kai häntä muuten äänestettäisi jatkokaudelle.

      • Anonyymi

        Hesari julkaisi maanantaina pitkän listan siitä, miksi Trumpia pidetään. Hän piti monet vaalilupauksensa. Useimmat vain sattuivat olemaan ääliömäisiä.

        Talous ennen koronaa on Hesarin mukaan syy numero yksi.


      • Anonyymi

        Beavis ja Butthead myös häntä äänesti.


    • Anonyymi

      Trump on räväkkään ulkokuorensa sekä show-olemuksensa takana pelkkää terästä, joka pistää toimeksi eikä uikuta, vaan laittaa uikuttajille jauhot suuhun

      • Anonyymi

        AIka lailla pelkkää ulinaa ja uikutusta Trumpista on nyt kuulunut ääntenlaskennan tulosten alkaessa tulla julkisuuteen.


    • Anonyymi

      Kysy amerikkalaisilta. Me suomalaiset emme ole häntä äänestäneet tai äänestämättä jättäneet.

      • Anonyymi

        Suomalaisesta mediasta päätellen he ovat valitsemassa Suomelle presidenttiä Trumpista. Ja koska Trump on isänmaallinen ja tavallisen kansan asialla, he vihaavat häntä koska media on globalistisen eliitin asialla.


    • Anonyymi

      No miksi valtamedia ei yleensäkään pidä kenestäkään oikeistolaisesta, tai sanotaanko mieluummin isänmaallisesta ja vieläpä ehkä Jumalaan uskovasta pressasta.
      Tähän menee niin Trump kuin Putin. Tosin Suomi ei uskalla liikaa Putinia kritisoida, koska Venäjä on rajanaapuri ja selkeä uhka.

      Kiina on maailman toiseksi mahtavin, kenties kohta mahtavin valtio. Eipä Xi:stä ole yhtään negatiivista juttua, koska hän on kommunistinen. Kenestä kommunistisesta johtajasta on Suomen mediassa negatiivisia juttuja? Ei Stalinista, ei Maosta, ei Pol Potista, ei Kimeistä ym. Uutisointi on vähäistä, mutta neutraalia.

      Sen sijaan länsimaiset, tai lattarimaiset oikeistopressat ovat vapaata riistaa.

      Trumpista saa olla henkilönä mitä mieltä tahansa, mutta minusta hän ei ole tehnyt mitään sellaista, joka ansaitsee moisen pilkan. Obamakin soti ja murhasi siviilejä valtavasti kaudellaan, Trump on ollut ihan päinvastaista sorttia. Trump puolustaa maatansa ja kansalaisia, niin kuin maan johtajan kuuluukin. Se ei ole välttämättä aina edullista Euroopalle, mutta Euroopan tehtävä on valita sellaiset johtajat, jotka puolustavat Euroopan etuja. Kansalaisten etuja. Nyt he puolustava globalistisen eliitin etuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3809
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      64
      724
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe