nämä samat varmaan ohjeen mukaan piikittäneet käsidesiä
vai mitä desinfiointi ainetta se trump nevuoi piikittämään.. :)
trump äänestäjät uskoo petokseen kun trump sanoo
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
vai oliko kyse jonkun puhdistus ainee juominen?
ja ihmiset alkoi juomaa mömmöjä
puhuu mitä sylki suuhun tuo!- Anonyymi
presidentti on monille liki jumala ja korkein totuus
sitten semmoinen puhuu mitä sattuu.. heh
- Anonyymi
kodin putkimiestä suositteli, avaa röörit ja tappaa virukset.
- Anonyymi
Ei ole Trumpin sanomisista kyse pelkästään. Petoksesta on valtavasti jo viitteitä ja lisää tulee. TRUMP VOITTAA! Katsokaa vaan, pimeyden palvelijat.
- Anonyymi
Donald Trump Jr. sättii republikaaneja siitä, että he eivät tue hänen isäänsä. epa/AOP
Presidentti Donald Trumpin pojat ovat haukkuneet republikaanista puoluetta siitä, että se ei ole tukenut heidän isäänsä kovinkaan innokkaasti vaalien jälkeen.
Trumpin vanhin poika Don Jr. syytti puoluetta ”heikoksi”.
Hänen veljensä Eric puolestaan kirjoitti: ”Nyt vähän selkärankaa, taistelkaa (vaali)petosta vastaan. Äänestäjät eivät anna anteeksi, jos olette lampaita”.
- Anonyymi
Suomalaiset vaalitarkkailijat: Trumpin väitteet perusteettomia - ”Hyvin vahingollista”
Vaalitarkkailija Junnila (ps): ”Olemme "ratsanneet " ennalta ilmoittamatta lukuisia äänestyspaikkoja”.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d2bed36e-1f87-44be-a38b-64952ab7f7ae - Anonyymi
Täyttä petostahan nämä viimeiset äänet ovat
- Anonyymi
Trump pystyy aivopesemään kouluttamattomia maaseutujen punaniskajuntteja, jotka eivät ymmärrä mitään ympärillä olevasta maailmasta ja politiikasta.
Kaikki näiden ihmisten tiedot perustuvat amerikkalaisen kaapeli- ja satelliittitelevision välityksellä näkyvän uutiskanavan Fox Newsin tuuppaamaan valheelliseen Trump-propagandaan, joka lietsoo vihamielisyyttä ja disinformaatiota kaikkea ei-trumpilaista kohtaan.
Aivopestyt tomppelit tekevät ymmärtämättömyydessään kaikkea mahdollista aivotonta ja älyvapaata, mitä Trump vaan keksii pelkästään oman itsensä edun saavuttamiseksi. Suomessahan meillä löytyy ihan tämä sama ilmiö - ja täydestä menee täälläkin samanmoinen disinformaatio! - Anonyymi
Siinä sen näkee miten valtamedian feikkijutut uppoaa näihin tiettyihin tyyppeihin kuin muna arseeseen. Trump ei ole koskaan väittänyt että pistää itseensä desinfiointiaineitta, täysin valtamedian vääristämä juttu. Trump oli todennut että saadaanko samanlainen vaikutus aikaan jollakin lääkkeellä, kuin mikä desinfiointiaineella on virukseen. Lääke ei ole sama kuin desinfiointiainen ruiskuttaminen suoraan suoneen.
Suomen valtamedia on trollimedia, Suomen trollimedia on vaaleihin vaikuttaja! Turha syyttää Venäjää, meillä on ihka omat trollitehtaat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724447Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663583Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591893Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251791Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991476Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341017Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18945en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120905Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235881