Jos Biden voittaa vaalit, eikä tiedotusvälineissä näy hirvittävää Trumpin mollaamista ja pilkkaamista joka ainoa päivä vuodesta toiseen?
Miten niin ette ole aivopesun uhreja?
Saatteko vieroitusoireita?
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Trumpin kohellusta oli niin hauska seurata ja kuunnella hänen tukkeutunutta höyryventtiiliä muistuttavaa ääntään ja sivulla räpytteleviä kämmeniään. Tulee ikävä hähdä kuinka hän loihtii niitä taianomaisia allekirjoituksiaan pakkaustushilla jolla muut hoitavat tehtäviään rahtikeskuksessa. Minusta oli myös todella hauska seurata kuinka hän sai uusia hyviä ystäviä milloin Kimistä ja milloin putinista ja haukkui nämä maanrakoon muutama päivä tapaamisesta. Parasta komiikkaa vuosiin. Nyt USAn politiikasta tulee tavallista ja tasapaksua. Siitä lähtee väri ja luonne kokonaan pois.
- Anonyymi
Ei. Islam saa nosteen siellä vaan.
- Anonyymi
Tämä todennäköinen vasuri tykkää islamista yli kaiken.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä todennäköinen vasuri tykkää islamista yli kaiken.
Demarit nauttivat kun päät putoilevat. Isis korvaa Holywoodin ja Clint Eastwood siirtynee menneisyyteen lännen elokuviensa kanssa.
- Anonyymi
Harmittaa vaan kun Amerikkaa, tuota vapauden tyyssijaa johtaa todennäköinen punikki.
- Anonyymi
Maailmankirjat ovat sekaisin totaalisesti näinä viimeisinä aikoina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maailmankirjat ovat sekaisin totaalisesti näinä viimeisinä aikoina.
Täällä sama juttu. Kun sotiemme veteraanit taisteli punaisia vastaan, nyt he hallitsevat täälläkin. Hullua
- Anonyymi
Hän on kuule puniikista kaukana. Hän on yhteistyökykyinen kapitalisti ja ehdoton oikeistolainen.
- Anonyymi
Faktat Googlesta helposti ja tarkasti:
Googlaa:
ELEZIONI USA - Anonyymi
Tästä voi tulostaa uuden pressan kuvan vaikka seinälle!
https://pbs.twimg.com/media/EmMxMzjXcAUryZw?format=jpg&name=medium - Anonyymi
Demokraatit ajavat sosialismia, kieltävät uskonnot, islamisoivat maan. Mm. tällaista soopaa toistelevat jotkut Suomessakin (tietyllä tarkoituksella). Trumpin joukko epämääräisine neuvonantajineen mm. Steve Bannon ja Nigel Farage ajoivat yhteiskunnan hajottamista ja demokraattisen järjestelmän korvaamista. Lienevät tutkineet erään Adolfin tekelettä.
Trumpin mukana lähtee samalla Valkoisesta Talosta lähisukupiiri, jotka yrittivät tehdä jonkinlaista dynastiaa ja kun tappio häämöttää, vaatii poika-Trump totaalista sotaa !!!
Viimeisimpiä demokraattipresidenttejä ovat Obama ja Clinton. Tuliko sosialismia tai kiellettiinkö uskonnot ? Parempaa terveydenhuolto-ohjelmaa haluttiin, että köyhemmilläkin olisi varaa mennä sairaalahoitoon. Aamun tv-lähetyksessä kommentaattori kertoi hänelle tulleesta yli miljoonan dollarin sairaalalaskusta. Onneksi oli vakuutus, joka korvasi. Kuka hyötyy Yhdysvalloissa nykykäytännöstä ? Se on suuret vakuutusyhtiöt ja yksityiset sairaalat. Jos saisit miljoonalaskun Suomessa hoidostasi, tuntisitko, että onpa hyvä järjestelmä.
Biden haluaa selvästi saada taas vastakkaisasettelun vähentymään, mutta se on hankalaa, koska ihmiset siellä elävät ainakin kahdessa eri maailmassa. Tällaista Suomea ei saa tulla !- Anonyymi
Tähän vastakkainasetteluunhan populistit täälläkin pyrkivät, osin tarkoituksella ja osin ehkä jopa tajuamatta että se on myös heidän ajamiensa asioiden seuraus. Kärjistämisestä ja kaikkien vähänkin vastustajaan viittavien demonisoinnista ei ole koskaan seurannut mitään hyvää. Tarkkana pitää olla näiden tahojen kanssa.
- Anonyymi
Eipä hätää, kyllä Trump tulee itse pitämään huolen että on otsikoissa jatkossakin. Sen verran narsisti ja julkisuuden kipeä että keksii kyllä keinot. Twitter ainakin laulaa joka päivä uusia solvauksia ja perättömyyksiä jos eivät sulje koko tiliä.
- Anonyymi
Amerikkalaiset tulevaisuudessa suhtautuvat Trumpiin kuin saksalaiset 1960-luvulla siihen että hurahtivat 1930-luvulla erään itävaltalaisen korpraalin älyttömään demagogiaan.
Voimia persuille kestämään tuleva häpeäntunteensa. - Anonyymi
Jos Trump häviää, diipparit ottavat harppauksen suunnitelmissaan. Nimittäin Trump on ollut koko ajan tukkimassa heiltä tietä. Kun väylä avautuu, niin vauhti lisääntyy ja todellakin teiltä tullaan viemään heikäläisten taholta omaisuus, ellette heidän painostamina ota sitä 060606 rekisteröityä coronarokotetta, jossa myös merkki on ja luciferare-aines, mistä tunnistaa rokotetun. Rokottamattomia puolestaan jahtaavat ja vievät eristysleireille ja -keskuksiin, ja loppuelämäksi ellei rokotemerkkausta ota. Lisäksi yleinen vihanlietsonta vapaita merkkaamattomia ihmisiä kohtaan. Todellinen vapaudenmenetys piilee siinä merkissä. Se syöstää ihmiset paitso vainoajiksi, myös kivuliaaseen piinaan lopulta.
Nanobotit rokotteessa myöskin muuttavat ihmistä. Ennen niin säyseä, muuttuukin toisenlaiseksi. Mutta edessä on ankara valinta, joko se merkkirokote tai omaisuus pois, liikkuminen pois, kaupankäynti pois... - Anonyymi
Mites persut? Nyt loppuu trollikonttorista työt kun Trump on eilisen suuruus???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648