"Trump iski ilmeisen tahattomasti myös omaan nilkkaansa, kun hän sanoi tietävänsä, että Pennsylvanian osavaltio on kaikkein pahimpia korruption paikkoja, sillä hän itse on siellä opiskellut.
Trump opiskeli 1960-luvulla taloustieteitä Whartonissa Pennsylvaniassa. Vuosien varrella on kyseenalaistettu eri yhteyksissä, onnistuiko hän pääsemään huipputason oppilaitokseen rehellisesti."
https://www.inquirer.com/education/trump-university-of-pennsylvania-admissionpenn-eric-orts-20200828.html
Lahjoiko nuori Trump 1966 jotta pääsi yliopistoon
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös tuo ollut aivan yleistä tietoa lahjoi jonkun osallistumaan pääsykokeisiin
- Anonyymi
Miehen business osaaminen ainakin oli heikko. Rikas isäpappa antoi 700 miljoonaa dollaria 1970-luvun puolivälissä. Trump sijoittamalla pörssiosakkeisiin hajauttamalla olisi tullut helposti multimiljardööriksi tekemättä mitään. Sen sijaan hänen kiinteistöbusineksensa on ollut katastrofeja toisensa perään. Presidenttinä hän hommasi isoja rahoja finanssotavarataloille jotka ehkä antavat osan kuoruista anteeksi. Deutsche Bank sen sijaan lähtee hänen peräänsä kunhan ukko savustettu ulos Valkoisesta Talosta.
- Anonyymi
Trumpin talousnerous on ollut lainojen ottoa ja verojen välttelyä.
- Anonyymi
Hänhän on ollut nuoresta pitäen suvun musta lammas.
- Anonyymi
Vaikuttaa osaavalta, toimii ihan kuten suomalaiset! Suhteillaja rahalla meilläkin pelataan, sosiaalidemokraatteja myöten.
Vai kuinka se menikään ex-pääministerin tyttärellä? Tyttö ei olisi päässyt vanhempien arvostamaan lukioon, mutta sittenpä pääsikin, kun Päivi-äiti otti yhteyttä rehtoriin ja ilmoitti että tyttö tlee sinne ja sillä selvä!
Tuota juttua puitiin lehdistössä vähän häijyyn sävyyn! - Anonyymi
Trump päästelee noita sammakoita jatkuvasti edes itse tajuamatta. Bideniäkin on varoittanut julistautumasta vaalien voittajaksi, vaikka itse on ehtinyt tehdä niin jo kahdesti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5831253- 531135