Tuleeko persuilta kansalaisaloite?

Oppi-isänsä Trumpin mukaan persut voisivat vaatia äänien laskennan lopettamista sillä hetkellä kun ja jos olevat johdossa.
Tuleeko kansalaisaloite??
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hieno ehdotus . laitetaan odiinien poijjat rustaamaan kunnon miehekäs aloite!

Äänestä
  • Samaa mieltä. Viimein on kuunneltava kansan ääntä. Kuten Trumpin takana ihan oikeasti seisoo koko kansa, samoin on persujen laita. Valhemediat vaan eivät kerro totuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Samaa mieltä. Viimein on kuunneltava kansan ääntä. Kuten Trumpin takana ihan oikeasti seisoo koko kansa, samoin on persujen laita. Valhemediat vaan eivät kerro totuutta.

    Jep!

    Trumppia kannattaa useampi ihminen kuin Ameriikassa yhteenlaskettuna on ikinä edes asunut .Kaikki koko Ameriikan kuolleet nousi äänestämään Totuutta !! . MUTTA: paholaisen valemedia yrittää suoltaa täyttä soopaa . Älkää uskoko noita epätotuuksia ! Paholainen kirjoitti vääriä merkkejä lappuihin eikä niitä kuulu laskea jos niitä on yhtään enempi kuin Trumpin merkkejä !

    Hirveitä asioita on tapahtunut . hirveitä asioita.

    Äänestä

Teidän räyhisten profeetta Stalin mumisee muhkeiden viiksiensä takaa kummallisia juttuja. Vai tuntuuko se teistä ihan normaalilta?

Äänestä
  • Stalin oli enemmänkin Trumpin kaltainen, sekaisin oleva johtaja.

    Äänestä

Maakuntalehdet ei hallitse äänestäjiä nykyisin, eikä some ole uskottava. Lahkoilu on tullut jäädäkseen. Seuraavat vaalit käydään somekampanjoissa. USA:n vaaleista tuli kulttivaalit, jolla ei ole yhtymäkohtia juurikaan Suomen poliittiseen järjestelmään.

Äänestä
  • Trump ja persufobia on vakava mielenhäiriötila jota esiintyy pääasiassa vihervasemmistoa kannattavilla. Siitä on mahdollisuus parantua säännöllisellä terapialla ja oikealla mielialalääkityksellä. Mars lääkäriin ja heti!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Trump ja persufobia on vakava mielenhäiriötila jota esiintyy pääasiassa vihervasemmistoa kannattavilla. Siitä on mahdollisuus parantua säännöllisellä terapialla ja oikealla mielialalääkityksellä. Mars lääkäriin ja heti!

    Tämän palstalla riuhuvan vanha Komuakan päänsisäisiin ongelmiin ei yksikään lääkäri pysty antamaan mitään hoitoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Trump ja persufobia on vakava mielenhäiriötila jota esiintyy pääasiassa vihervasemmistoa kannattavilla. Siitä on mahdollisuus parantua säännöllisellä terapialla ja oikealla mielialalääkityksellä. Mars lääkäriin ja heti!

    Mars lääkäriin ja heti. Tämäkö oli suurmestarin päiväkäsky? No toimikaa...

    Äänestä

Mihin tarvitaan vaaleja? Persut voisivat julistaa olevansa suosituin puolue ja Jussi nimitetään aurinkokuninkaaksi.

Äänestä

Kukas se saikaan viime eduskuntavaaleissa eniten ääniä? Ei kai vaan Halla-aho?

Äänestä
  • Koska persut julistavat kaikille muille puolueille annetut äänet laittomiksi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oppi-isänsä Trumpin mukaan persut voisivat vaatia äänien laskennan lopettamista sillä hetkellä kun ja jos olevat johdossa.
Tuleeko kansalaisaloite??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu