Luin monen täälläkin tutun muita ohjaavan nettisaarnaajan raivosta kiehuvia Bidenkommentteja. He olivat tukeutuneet omiin trump uniinsa ja profetioihinsa ja rukouksiinsa että Trump voittaa. Käyttävät karkeaa kieltä ja pettymys tihkuu tusksns ja raivona.
Jotkut uskovat ovat rauhoittuneey ja sanovat johtavien republikaanien sanoutuneen irti.ja sanoneet demokratiaa kunnioitettava. Koska meidän ääriuudestisyntuneet rauhoittuvat.
Miksi monet fundamentaslisaarnaajat raivoavat sivuillaan
10
73
Vastaukset
- Anonyymi
Jumala päättää
- Anonyymi
Helluntaikirkko kirjoitti:
Helluntaikirkossa ei politikoida.
Pinnat siitä helluntaikirkolle.
- Anonyymi
Luuk.6:13 Ja päivän tultua hän kutsui tykönsä opetuslapsensa ja valitsi heistä kaksitoista, joille hän myös antoi apostolin nimen: Ja yksi valituista oli. Luuk.6:16 "sekä Juudas Iskariotin, josta tuli kavaltaja."Joh.6:70 Jeesus vastasi heille: Enkö minä ole valinnut teitä, te kaksitoista? Ja yksi teistä on perkele.
- Anonyymi
Job.1:6-8 Mutta eräänä päivänä Jumalan pojat tulivat ja asettuivat Herran eteen, tuli myös saatana heidän joukossansa. Niin Herra kysyi saatanalta: Mistä sinä tulet? Saatana vastasi Herralle ja sanoi: Maata kiertämässä ja siellä kuljeksimassa. Niin Herra sanoi saatanalle: Oletko pannut merkille palvelijaani Jobia? Sillä ei ole maan päällä hänen vertaistansa; hän on nuhteeton ja rehellinen mies, pelkää Jumalaa ja karttaa pahaa. Job.2:1-2 Kun eräänä päivänä Jumalan pojat tulivat ja asettuivat Herran eteen, tuli myöskin saatana heidän joukossansa ja asettui Herran eteen. Niin Herra kysyi saatanalta: Mistä sinä tulet? Saatana vastasi Herralle ja sanoi: Maata kiertämästä ja siellä kuljeksimasta. Eikö Jumala olekaan kaikkitietävä?
Kodittomat fundamentalistit raivoavat siksi, koska sydämen kyllyydestä suu puhuu.
- Anonyymi
Miten niin koditon? Jumalahan asuu meissä ja Hän on kotimme.
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin koditon? Jumalahan asuu meissä ja Hän on kotimme.
Kodittomat siksi, koska näillä ei ole oikeaa hengellistä kotia (seurakuntaa) eikä Jumala todellakaan asu yhdenkään ihmisen sydämessä, joka käyttäytyy kuin raivotautinen koira.
- Anonyymi
1Moos.3:9 Biblia (1776) Ja Herra Jumala kutsui Adamin, ja sanoi hänelle: Kussas olet?
- Anonyymi
Job.23:3-4 Oi, jospa tietäisin, kuinka löytää hänet, jospa pääsisin hänen asunnolleen! Minä esittäisin hänelle riita-asian ja täyttäisin suuni todistella. Tahtoisi tietää, mitä hän minulle vastaisi, ja kuulla, mitä hän minulle sanoisi....Ps.115:16 Taivas on Herran taivas, mutta maan hän antanut ihmisten lapsille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1092965Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171872674Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina612119Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.11421Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2231322Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät221293Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31071Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115880Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103853Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala3822