USA:n vaalipetos

Anonyymi

Clintonit rahoittivat Delian-projektia, joka sai aikaiseksi äänestyspaikoilla käytettävän "Dominion"-sovelluksen, jossa on todistetusti ollut pieniä "glitchejä" eli vahingoissa on Trumpin ääniä siirtynyt Bidenille jne.

https://www.clintonfoundation.org/clinton-global-initiative/commitments/delian-project-democracy-through-technology

https://finanz.dk/in-30-states-a-computer-system-known-to-be-defective-is-tallying-votes/

Äänestyslappu luetaan koneellisesti ja kone "laskee" sitten äänten yhteismäärän lopulta. Vaikka kaikki laput olisivat legit, voi kone lopulta näyttää ihan eri lukemaa kuin mikä lappujen perusteella olisi pitänyt tulla. Näin juuri huomattiin käyneen mm. Michiganissa.

Melko käsittämätöntä että juuri ennen vaalipäivää tuohon laskentasovellukseen tulee OTA-update (over the air), jonka sisällöstä kukaan ei tiedä mitään.

Eikö nuo softat pitäisi auditoida ennen vaaleja kunnolla ja sitten jäädyttää niin, että vaalien aikana eikä tarkastuksen aikana niihin sallita mitään muutoksia?

Muutenkin melko hullua että nuo ovat yhteydessä nettiin?!

https://rumble.com/vaz3cp-sidney-w-maria-bartiromo-110810-dominion-voting-systems-so-called-glitches.html

Arvaatteko kuka on tuon Dominion-softan tehneen yrityksen CEO?

John Paulos, a democrat from California.

Rahoittajana Clinton foundation (ja Clintonit ovat tietenkin demokraatteja).

Viime hetkellä tulee "päivityksiä" joiden sisällöstä kukaan ei tiedä mitään ja sitten paljastuu mm. Michiganissa että softa laskee äänet aivan pieleen.

Joo, ei mitään todisteita.


Chairman of the Board of Smartmatic - Dominion Voting Systems manufactured voting machines used in Michigan, Georgia/33 U.S. states is Mark Malloch Brown, serves on the Open Societies Foundation Board (founded by George Soros).

Heh heh.

Nancy Pelosi's Chief of Staff Is Chief Executive and Feinstein's Husband a Major Shareholder at Dominion Ballot Counting Systems.

..

Taustalta löytyivät helposti siis Clinton Soros Nancy Pelosi.

Kuulostaa luotettavalta?


---

Tässä ei ole oikeastaan edes kyse siitä voittiko Trump vai Biden. Tässä on kyse siitä, voivatko kansalaiset vielä luottaa vaalijärjestelmään ja demokratiaan. Koska jos usko noihin horjuu pahasti, tulee sellainen hulabaloo ettei ole ennen nähty.

Vaalit ovat demokratian kulmakivi. Jos on pienintäkään epäilystä, että prosessissa on huijattu, kaikki epäilykset pitää tutkia tarkasti. Se on kaikkien etu.

Tätä tietoa sensuroidaan jatkuvasti, vaikka samalla mangutaan ettei ole mitään todisteita mistään. Sama järjestelmä halutaan vissiin Suomeenkin?

17

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      USA on näköjään täysin huijareitten käsissä. Ja FBI ja CIA auttavat heitä.

      • Anonyymi

        Samoin huhupuheet Trumpin golden shower videosta Putinin kiristyskeinona ovat demokraattien levittämään. Video jaossa torrentisss, eikä siinä ole yhtään erikoista, vanha mies ja ostettu nainen, ei perverssiä ollenkaan.


      • Anonyymi

        Onhan totta että trump osti itselleen h.clintonin valitsijamiehiä.
        Miten se voi nyt tuomita bidenin syyllistämällä sen vaalivilpistä
        jota trump itse käytti hyväkseen?


    • Anonyymi

      Niin clintonit,eikös ne clintonit harrastaneet ihmissyöntiäkin siellä epsteinin pedofiilisaarella,lapsilta otettiin sisäelimiä sairaalakäyttöön ja ruumiit kierrätettiin ruokapöytään T:hiihtäjä 47 härmästä

      • Anonyymi

        Linkki?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Linkki?

        Sisäpiiritietoa T:hiihtäjä 47 härmästä


      • Anonyymi

        Ei, olet väärässä. Bill Clitoris yhdessä vaimonsa kanssa käyttivät alaikäisiä tyttöjä hyväkseen. Mitään ihmissyöntiä ei ilmeisesti tapahtunut.
        Bill Clitoris tykkäsi 26 kertaa käydä Epsteinin kanssa elostelemassa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Joe Biden hän sanoi jossain vaiheessa, ettei tarvitse ääniä voittaakseen. Videolla puhui, että demokraateilla on Usan historian laajin vaalipetosorganisaatio. Ja päänimethän jo tulivat esille tuossa aloitusviestissä.

      Sitä vaan ihmettelen, että miten naiiveja ihmiset ovat, jos luulevat, että vaalien toisen osapuolen omistamat ja manipuloimat tulospalvelukoneet ovat demokraattista käytäntöä?

    • Anonyymi

      Hilary ei ole vieläkään toipunut tappiostaan Trumpille pressakisassa.

    • Anonyymi

      Ilmankos Nancy Pelosi sanoi ennen vaaleja, että käy äänissä miten tahansa, niin Biden voittaa.

      Ja Biden leuhki videolla demokraattien organisoimasta laajasta vaalipetoksista.

      Ei nämä viitsi edes peitellä, koska tietävät että valtamedia turvaa selustan ja suurin osa ihmisistä uskoo vain mitä valtamediasta tulee. Näkeehän sen täälläkin. Kaikki mitä ei valtamedia raportoi on automaattisesti hörhöilyä. En minä antaisi itseäni kusettaa noin.

    • Anonyymi

      Eivätkö Trumpit tiedä kuka omistaa vaalien sähköisen laskentajärjestelmän? Luulisi nyt sentään, että tuollaiset perusjutut selvitetään ensimmäisenä.

      • Anonyymi

        Nämä asiat olivat kyllä tiedossa ennen vaaleja. Mutta tämän petoksen piti antaa tapahtua, jotta rikolliset saadaan esiin ja tuomittua. Ns. sting operation.


    • Anonyymi

      Trump is fired :D

    • Anonyymi

      Demokraatit ovat ilmeisesti stalinisteja. Stalinin viisaus oli, että ei ole väliä kuka voittaa äänestyksen vaan sillä kuka laskee äänet. Tätä oppi-isänsä metodiikkaa ovat nyt sitten soveltaneet käytäntöön.

    • Anonyymi

      Kiva on katella kun Trumppia vituttaa , ai että mä nautin .

    • Anonyymi

      Trump on tammikuun 10.1.2021 saakka kaikkien USA:n tiedustelulaitosten ylipäällikkö.

      Trumpilla maailman mahtavimpana miehenä jos kellä on valta ja valtuudet saada tällainen asia selvitettyä. Aika nuija juttu, jos Trump vain golfaa 2 kk ajan, eikä ala ponnekkaasti selvittää mitä tässä saattaisi olla taustalla.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5020
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1580
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1159
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1073
    5. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1069
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      997
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      959
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      862
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      759
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      723
    Aihe