Gallup: Perussuomalaiset ja punalippu SDP samassa tasossa...

..Hienoa, siis se, että Perussuomalaiset ovat Suomen suurin puolue. Velkalinko vasemmistohallitus tulee kaatumaan romahdus tappioon vaaleissa. Vihreiden kannatus on alle 9% ja vasemmistoliitto kaatuu kommunismin kannatukseen. Siellähän on kommunistiksi julistautuneita ihmisiä. Punalipun alla on tehty ihmiskunnan historian suurimmat tuhot ihmisille.
Hienoa, että suomalaiset ymmärtävät hallituksen vastuuttomuuden. Halla-Aho yksi tulee leikkaamaan menoja ja parantamaan palkansaajan ja yrittäjän asemaa-tosin velkoja on pakko maksaa, jotka viher-vasemmisto nyt tekee...
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Myöskin kd oli noussut merkittävästi kuten vähän uumoilinkin kepu vuotaa kd:hen ellei ne heivaa niitä äärioikeistosipilistejä

Äänestä

Tämä on viherkommunistisen YLEn tekemä gallup. YLEn uutisiin ei voi luottaa.

Äänestä
  • Itsellä näkyi se ensimmäinen grafiikka PS ja Sdp olisi ollut tasoissa vasta tarkentava sivu korjasi asian

    Äänestä

  • Silloin vihervassuihin voi luottaa kun vastustajasta jotain positiivista sanovat. He hampaat irvessä persuista jotain hyvää sanovat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Silloin vihervassuihin voi luottaa kun vastustajasta jotain positiivista sanovat. He hampaat irvessä persuista jotain hyvää sanovat.

    Ei he huvikseen ala persuista hyvää sanomaan. Eli sen täytyy olla totta.

    Äänestä

Kuka muu kuin vähäjärkinen kylähullu kannattaa persuja? Ihmettelen. Persuilla ei ole mitään osaamista, ei valtakunnan politiikassa eikä varsinkaan kunnallispolitiikassa.
Muistakaa vasaramiehet, Mynämäen teloittaja, Breivik ym. persujen ”suuret” teot?
Persut ovat mielestäni vaarallisen tyhmiä. Muistakaa, että tyhmyys on synneistä suurin. Muistakaa miten kävi Saksalle kun 30-luvulla lähtivät samanlaisen porukan kelkkaan kuin persut! Hölmöjä on helppo höynäyttää!

Äänestä
  • Ei ole osaamista se mitä vihervassut tekee. Siinä ei ole mitään sellaista m

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ole osaamista se mitä vihervassut tekee. Siinä ei ole mitään sellaista m

    Tuo m-kirjain ei kuulu joukkoon.

    Äänestä

  • Vihervassut tekee vääryyttä niin paljon kuin sielu sietää. Rahan lappo, terroristien roudaus, tehtaiden sulkeminen ja niin edelleen. Islamin nosto.

    Äänestä

  • Ai että kuka muu äänestää perussuomalaisia. Ainakin minä. Olen aika tyypillinen persu eli korkeasti koulutettu keski-ikäinen ja perheellinen yrittäjä pääkaupunkiseudun kuplan ulkopuolelta. Perussuomalaisilla on puolueista kattavin puolueohjelma varsinkin talouteen, maahanmuuttoon ja yrityselämään liittyen. Kokoomus on enemmän suuryritysten, virkamiesten ja valkokaulustyöntekijöiden puolue, kuin duunareiden ja pienyrittäjien puolue, joita PS edustaa. Tärkeintä on että PS ei hyväksy kommunismia ja sosialismia, jotka aatteina ovat pepusta.
    Muistakaa vapaussodan, Stalinin ja muiden kommunistihallintojen uhreja jos äänestätte vihervasemmistoa. Muistakaa Turun puukkoterroristia ja matujen tekemiä joukkoraiskauksia jos äänestätte viherpunikkeja.

    Äänestä

Et sitten huomannut, että SDP on edelleen selkeästi suurin puolue?
Et huomannut sitäkään, että oppositiopuolueet eivät nostaneet kannatustaan lainkaan.

Äänestä
  • Näinpä.

    Äänestä

se on myönnytys suomalaisille perussuomalaisten äänestäjille



radio ruanda aloittaa taas jahka hikeä on pyyhitty.

Saksa käskee ja suomi tottelee

https://yle.fi/uutiset/3-11627076
”Valkoisen talon lähteet: Trumpin oikeusjutuilla halutaan pitää hänen kannattajansa tyytyväisinä, Etelä-Korea onnittelee ja muistuttaa liittolaisuudesta – Yle seuraa USA:n vaalien jälkitunnelmia”

Bolsevikit sikaili just sydämensä kyllyydestä ja ne makoilee nyt ku orgioiden jälkeen kankkusessa. Vähän galluppia peliin....

Äänestä

Perussuomalaiset kiitos, nyt mennään oikeaan suuntaan , vaikka niskaan on satanut pelkkää kuraa ja musta maalaamista koko vuoden, se ei alkanutta nousua pysäytä, vaan kääntyy suomalaisten silmissä kasvun tielle oikeaan suuntaan kansalaisia kohtaan.

Äänestä
  • Jatkuvaa vihapuhetta, kiihotusta kansanryhmää kohtaan, paskaa niskaan, valheellisia syytöksiä natsiudesta. Tätä kaikkea he on saaneet niskaan maatamme vihaavilta ihmisiltä.

    Äänestä

Mitäs minä sanoin keväällä? Kun demareiden koronahuuma laskee, Persut jyrää ohi.

Äänestä

Talousasiat pitäisi ottaa huomioon hallituksessa myös. Pelkkä kiiluvasilmäinen ideologia ei elätä. Veroja ei voi nostaa loputtomiin. Velaton on jonkun maksettava joskus.

Äänestä
  • Niin kyllä. Järki ja oman kansan puolustaminen aatteen tilalle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin kyllä. Järki ja oman kansan puolustaminen aatteen tilalle.

    Puolustaminen erityisesti erään uskonnon uhalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

..Hienoa, siis se, että Perussuomalaiset ovat Suomen suurin puolue. Velkalinko vasemmistohallitus tulee kaatumaan romahdus tappioon vaaleissa. Vihreiden kannatus on alle 9% ja vasemmistoliitto kaatuu kommunismin kannatukseen. Siellähän on kommunistiksi julistautuneita ihmisiä. Punalipun alla on tehty ihmiskunnan historian suurimmat tuhot ihmisille.
Hienoa, että suomalaiset ymmärtävät hallituksen vastuuttomuuden. Halla-Aho yksi tulee leikkaamaan menoja ja parantamaan palkansaajan ja yrittäjän asemaa-tosin velkoja on pakko maksaa, jotka viher-vasemmisto nyt tekee...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu