Persut - surkuhupaisaa porukkaa :)

Katsoin tänään Seinäjoen valtuuston kokousta. Mitä ne persut oikeen sekoilee?! Pitää opastaa kädestä pitäen mitä pitää sanoa, kun ei muuten osata. Oikeen nauratti. Hitaasti leikkaa.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Niinpä.. ja kansa tälläisten kattelusten juttuja hehkuttaa. Muilla kaamea myötähäpeä niiden sekoilusta mut kansa kun ei seuraa

Äänestä

Sekoilua juuri siltä se näytti!

Äänestä
  • no+suurimmalla+osalla+suomen+persuista+on+vähän+tuo+koulupohja+kesken+tai+sitten+pikkusen+henkinen+koulutus+menossa...en+todellakaan+tarkoita+kaikkia+vain+75%

    Äänestä

No jos peruskoulun päästötodistuksen kekiarvo on 5,8, mitä muuta voi odottaa? :D

Äänestä
  • Persut ja vihreät pitäis pyyhkäistä taivaan tuuliin.
    Aivan turhia sekaajia. Sdp, kok, keskusta ja vas.
    Näitten johdolla kaikki menis hyvin.

    Äänestä

Kylläpä lähestyvät kuntavaalit jännittää!

Äänestä

Näyttää vanhojen puolueiden kannattajia jännittävän Perussuomalaisten tuleva jytky.

Ymmärtääkseni viime aikoina Perussuomalaiset on ollut ainoa puolue, joka on halunnut pitää työssäkäyvän valkoisen ihmisen puolta, joka ajaa autolla töihin.

Muiden puolueiden intressit on auttaa maahanmuuttajia, niitä jotka ei käy töissä, niitä jotka ei aja autolla jne.. Demarit, Vihreät ja Keskusta haluaa jakaa Suomen eurot Etelä-Eurooppaan samaan aikaan, kun täällä mietitään miten saataisiin vielä lisää imettyä euroja suomalaisilta. Italialaiset nauraa meile. Me nostamme veroja, jotta he voivat laskea veroja meidän rahoilla!

Antaa kansan äänestää. Kyyti on kohta kylmää, kun Kepun ja muiden vanhojen puolueiden paikoilla istuvat jäävät rannalle ruikuttamaan.

Kyllä minuakin jännittäisi.

Paljonko pitää muuten olla todistuksessa, että tajuaa olevan huonoa bisnestä laittaa Eurooppaan 6-9 miljardia, jos saa itse takaisin 3 miljardia? Ei varmaan kovin paljon. No, Keskustan, Vihreiden ja SDP:n kannattajat sekä edustajat ei vielä ole tuota tajunneet.

Äänestä
  • Viesti on persujen piiritoimiston hyväksymä roskaposti.

    Äänestä

  • Ai miten *kunnanvaltuustoon* valitut persut aikovat vaikuttaa EU:n päätöksiin?

    Pihalla. Ja pilalla.

    Äänestä

  • Nämä Persukset alkaa kyllä kuulostaa houkuttelevalta vaihtoehdolta jos ei hallituspuolueissa osata enää kuin suosia ulkolaista ja potkia suomalaista. Varmasi on tulossa iso muutos kun kansa pääsee uurnille.

    Äänestä

Italian valtiolla on holveissaan 150 MILJARDILLA kultaa. Silti EU lahjoitta maalle muka koronaan liittyvänä tukena meidänkin rahoja satoja miljardeja.
Todellisuudessa sillä maksetaan se ettei Italia eroa EUsta.

Äänestä
  • Totta, surkuhupaisia kirjoittelijoita. Seuraavaksi saamme varmaan kuulla miten Brasilian metsänhoito-ohjelmat edistyvät.

    Äänestä

Rupiaa vanhoja puolueita peliättämähän kun pitää kaivaa kaikkea nekatiivista persusta

Äänestä
  • kyllä nää raatteentie miehet(lue persu) pärjää kunnallisvaaleissa mutta siihen se jääkin sitten.sen jälkeen kun soini lähti on persut ollut yhden agendan huutajia...toki nyt kun kansalla on paha mieli se näkyy kannatusluvuissa juurikin kunnalis vaaleissa mutta eipä kun valtiollistista asiosta päätetään voi laittaa sinne miehiä jotka on lähinnä törttöilemässä kun känniset opiskelijat tai ei oo oppinu muuta kun kreikka,rajat kiinni,markka takas

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katsoin tänään Seinäjoen valtuuston kokousta. Mitä ne persut oikeen sekoilee?! Pitää opastaa kädestä pitäen mitä pitää sanoa, kun ei muuten osata. Oikeen nauratti. Hitaasti leikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu