Petterin porukka alkanut hakea hyväksyntää kovin konstein?

Anonyymi

Kokoomuksen alamäkeä koitetaan pysäyttää nyt aiempaa näkyvämmin toimin. Kokoomuslaisten tukijat ovat jalkautuneet pääkaupunkiseudulla, josta on tarkoitus jatkaa muihin kaupunkeihin ja maakuntiin. https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000007609651.html

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Terävät geimit

    • Anonyymi

      Näköjään Orpon väkikin herännyt galluppien sukeltaessa, että jotakin tehtävä, vaikka vähän räväkämmin sitten.

      Trumpin linja näyttänyt toimivalta, joten mikäettei sitä vaihteeksi, sitähän Kokoomuksen EU-toveripuolueen edustaja Orbankin soveltanut tunnetusti menestyksekkäästi.

      • Anonyymi

        Ikinä en unohda vuotta 2015 kun orpo käski varusmiehet kantamaan matujen laukkuja..en tule enään ikinä antamaan ääntä kokkeleille...missä oli dublin sopimus...kokkelit ei enään ikknä


    • Anonyymi

      Se kiinnostaa, onko kokoomus samoilla linjoilla kuin Trump. Jos on, niin se varmasti karkoittaa äänestäjiä. Kyllä se perinteinen kiltti linja: "Koti, uskonto, isänmaa" on parempi. Perussuomalaiset saattavat kannattaa jopa Trumpia. Tulee mieleen vertailu: "Saksa, Saksa yli kaiken" ja "Make America great again!". Tällaiset aatteet ovat yleensä johtaneet katastrofiin ennemmin tai myöhemmin. Täytyy myöntää, että Trumpin asema on nyt vaikea, teki niin tai näin, niin se ei näytä hyvältä. Olllaan siirrytty Bidenin aikaan. On toivoa paremmasta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe