kun on puhunut pakolaisten rikollisuudesta ja jengeistä.
Halla-Aho on ollut koko ajan oikeassa
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Miten vaan. Mutta me Kokoomuksessa olemme koko aja tehneet tällä rahaa.
P.O.
Kuitenkin jos kokoomuksen kanssa pääsisi hallitukseen raahaisivat lisää väkeä tänne minimissään kymmeniä tuhansia. Kokoomushan haluaisi toista miljoonaa. Miksi Persut tekevät muuta kun puhuvat?
Kukahan tänne lisää haikailee?? No etunenässä VIHREÄT, alkaa olla kohta niin vähän äänestäjiä, että pitää roudata ulkomailta asti. Vihervassarit: "PALAUTUKSIA VASTAAN JO VUODESTA 2015"
Suomessa on olut oikeisto hallitukset b uodesta 2003
Vanhanen kepuli
Vanhannen
Katainen
Sipilä
N ämä ovat saaneet suome kaaokseen tuomalla palkkojen alpuutusta ja lisää työboimaa ja ostajia kela rahalla ka u ppoihinsa
Kotousta kauppiaat ei maksaa vaan maksttaa ko t outuksen kansalla
Yritystukilois kauppiaat
Perussuomalaiset on ainut toivo. Toistaiseksi vain äänestämällä voi vaikuttaa.
Hirveä luotto onkin puolueeseen joka oli osallisena ne tänne tuontiin.
Ne olikin takinkääntäjä pettureita, joiden poliittinen ura on ohi.
Ter roristit ovat hallituksen alho listien erityisessä suojeluksessa.
Vapaa liikkuvuus on vihreille pyhä asia. Se koskee viruksiakin siinä missä lapsenraiskaajia ja muita rikollisia.
Ruotsissa islamisti pääsi vihreiden kautta asuntoministeriksi asti. Joutui kuitenkin eroamaan kohun saattelemana, kun ei ajatellut mitä sanoo, vaan sanoi mitä ajattelee.
Kelan ylläpitämät rikollisjengithän terrorisoivat mm. pääkaupunkiseutua.
Kulttuurien törmäys alkaa jo päiväkodeissa. Jos ei ole halua kototua, niin ei ole. Lässytykset on turhaa.
Tarvitaan lisää resursseja lässyttäjien palkkaamiseen.
Järki narikkaan. Tunteella mennään. Motto: musta tuntuu hyvältä.
Suvakkien luokkatietoisen etujoukon kellokkaat olisi syytä lähettää jollekin monikulttuurisuuden koulutusleirille vaikkapa Afganistaniin tai Syyriaan.
Hassista ja hanhenpaskaa. Siinä vihersuvakismin syvin olemus.
Voisiko hanhenpaskaa käyttää vokkien lämmitykseen, niin maailma pelastuisi.
Ettei vain olisi moraaliposeerausta koko maahanmuuton arvostelu...
Ihanaa, kun saadaan yhteiskunta sekasortoon. Tokoinrannan pyykkärikin oli niin mehuissaan, kun meillekin on saatu tätä kansainvälistä meininkiä.
YK-viran toivossa pyykkäri lenteli veronmaksajien piikkiin pitkin Afrikkaa . Ei tullut palkkiovirkaa.
Ruotsissa tilanne on karannut jo täysin hallinnasta. Virallinen media vaikenee asiasta täälläkin.
Ruotsi on hyvää vauhtia taantumassa. Siellä koululaisten PISA-arvioissakin muukalaiset on päätetty jättää huomioimatta.
Siellä on jo yli miljoona muslmia. Ja meno on monin paikon sen mukaista.
Ruotsalaiset olivat lojaaleja natseille. Siksi maata ei edes miehitetty. Kiirunan rauta ja nikkeli maksettiin juutlaisten hampaista saadulla kullalla. Kaikki tiesivät pelin hengen, mutta se ei haitannut.
Huono omatunto on nyt johtanut siihen, että ruotsi islamisoituu vauhdilla. Peli on jo menetetty. Näin isien pahat teot kostautuvat lapsille kolmanteen ja neljänteen polveen, kuten raamatussa sanotaan.