MTV Valko pesee mamu nuoria

Anonyymi

Maahanmuuttaja nuoret terrorisoivat Helsinkiä

Ja heti alkoi MTV uutiset Valko pesemään asiaa

Uutisissa kerrottiin että syrjäytyminen näköalattomuus yms on lisännyt nuorten rikoksia

Valhe media on valhe media

13

80

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi väkivaltaisia ihmisiä haalitaan Suomeen, ei täällä ole töitä paikallisillekaan koulutetuille edes?

    • Anonyymi

      Niinpä. Valtamedia uutisoi nuorten rikollisuudesta, kun kyse on nimenomaan mamunuorista!?

    • Anonyymi

      Myös YLE alkoi ymmärtämään ja raahasi TV uutisiin kaikki selittäjät

    • Anonyymi

      Melko erilainen. Näytelmä kun vertaa siihen yhteen taakseen jossa tämä vastarintaliikk on n hörhö potkaisi vihervassaria

    • Anonyymi

      Media kusee meitä silmään.

    • Anonyymi

      Ennustaisin että tää juttu menee hallituksen ja median kannalta seuraavasti:

      1. Ensin kieltäydyttiin näkemästä todellisuutta vaan jankattiin kuinka " ..ei maahanmuuttajataustaiset tee sen enempää rikoksia kuin muutkaan...", ...yksittäistapauksia.." jne.

      2. Nyt kun homma levisi reisille niin selitellään kuinka "ilmiö on jo ollut tiedossa..." ja esitetään tomeraa vakuutellen kuinka on jo valmisteilla toimenpideryhmiä, komiteoita, tapaamisia koulujen ja psykologien kesken ja vastaavaa diipadaapaa...

      3. Samalla alkaa selitykset kuinka syyt siihen että maahanmuuttajataustaiset nuoret ovat väkivaltaisia löytyvät Suomalaisen yhteiskunnan rasismista ja epäkohdista, ei mamunuorista tai heidän perheistään

      4. Seuraavaksi tuodaan median eteen muutama Somalinuori jotka ovat jopa kirjoittaneet ylioppilaaksi, Afgaanipoika/mies joka taianomaisesti opiskeli Suomen kielen viikossa, suoritti peruskoulun ja lukion loistavin arvosanoin kuukaudessa ja nyt aikoo yliopistoon, ja joku Irakilaisnuori joka on koulussa päivisin ja iltaisin on duunissa Mäkkärissä. Kaikkien näiden tarinoilla sitten osoitellaan kuinka ryöstelevät mamunuoret ovat vain pieni osa, suurin osa mamunuorista ovat ahkeria, huippuälykkäitä, auttavaisia, mukavia ja kaikin puolin miellyttäviä, ja ei saa tuomita mamunuoria tai maahanmuuttoa yleensäkään parin huonostivoivan mamunuoren keppostelun takia.

      Loppupeleissä tulos sitten on se että mamunuoret ovat väärinymmärrettyjä mutta ihan jees, vika on Suomalaisessa yhteiskunnassa, ja lisää määrärahoja, sosiaalitanttoja, ja mamukoordinaattoreita tarvitaan mamujen kotiuttamistoimintaan, virikkeisiin ja harrastusmahdollisuuksiin mamunuorille.

      • Anonyymi

        He kokevat rasismia ja siksi käyttäytyvät näin on apeat verhot ja kaikkea.🤣


    • Anonyymi

      Tietenkin. Eihän tähän asti mamuja sensuurilla, vääristelyillä ja valheilla suojellut valtamedia voi kertaheitolla linjaansa muuttaa. Sekin olisi vain uusi tapa ampua omaan nilkkaansa. Kun on ajettu itsensä nurkkaan, niin se peli on pelattava loppuun. Pikku hiljaa realiteettien myötä korjataan linjaa. Mutta silti, 'Vastuullinen Journalismi' -periaate on pahasti ryvetetty.

      • Anonyymi

        ovat vihurivasemiston miehitämiä ja näin tämäkin toiminta supistuu ja menetää koko tapasa olla tiedotajana ovat sitten vain yhen nurkan hinkaajia mitätömiä kerassaan


    • Ymmärrä nyt että ei ole mamuja on vain matuja
      eli siis maahan tulijoita.

      Jos itse muuttaisin amerikkaan olisin matu?

    • Anonyymi

      Yle oli uutisoinnissaan omituisen rauhoitteleva, MTV3 osasi paneutua todelliseen tilanteeseen.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe