Giuliani on voittanut yli 4000 oikeustapausta uransa aikana

Anonyymi

Jos tämä vaalijuttu menee raastupaan minä Demokraattina olisin todella peloissani.

11

60

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oikein. WE WILL WIN!

    • Anonyymi

      Mutta pääsi leffatähdeksi käsi housuissa 15 vuotiaaksi luulemansa tytön kanssa. Tuolla meriitillä en kehuisi, mutta pedofiileja tuohan ei haittaa.

      • Anonyymi

        Eikö noille teidän järjettömille valheille tule loppua?


    • Anonyymi

      Laittoi koko New Yorkin mafian alamäkeen 1980-luvun puolivälissä josta nämä mafiaperheet eivät koskaan toipuneet.

      • Anonyymi

        Muistan kuin eilisen päivän uutisen kun New Yorkin poliisi ja FBI pidättivät 5 mafiaperheen johtajat talvella 1985. Joka ainut pomo ja toistasataa roistoa sai elinkautiset. Giuliani syyttäjänä naulasi jutun waterproofiksi. Gotti tapatti siitä hyvästä Gambino-perheen johtajan mutta istui itse elinkautiselle 4 vuotta myöhemmin. Usan mafia surkastui ja muuttui mikkihiiriliigaksi.


    • Anonyymi

      Ennen vanhaan demokraattisesta puolueesta sanottiin että se koostui lähinnä etelän puoleksi lukutaidottomista ja pohjoisen puoleksi rikollisista.

    • Anonyymi

      Demokraattisen puolueen juuret olivat orjuudessa ja etelävaltioissa joka oli puolueen linnake. Ku Klux Klan oli pitkälle demokraattien porukkaa, samoin lynkkaajat. Toinen fragmentti oli pohjoisvaltoiden teollisuusväestä, paljolliset ja ruumiillisen työn tekijät. Siis puolueen eliitti koostui orjanomistajista ja plantaasi-isännistä ja pohjoisen "roskaväestä". Demokraattinen puolue katkerasti loppuun asti etelässä vastusti rotuerottelun purkamista.

    • Anonyymi

      Ei mikään hupiukko. Laittoi New Yorkin pormestarina kaupungin rikollisuuden kuriin.

    • Anonyymi

      Minua pelottaa enemmän hänen puoliksi valkaistut hampaansa.

    • Anonyymi

      Trumpilla on rahat loppu, joten oikeusjutut voi unohtaa. Neljän vuoden päästä Trump on taas ruorissa...jos on vapaalla.

    • Anonyymi

      Trumpin vahvuus on siinä että vielä toistaiseksi USA:n oikeuslaitos ei ole läpeensä korruptoitunut ja tuomareiden suhteellinen riippumattomuus takaa heille selknojan ottaa tapaukset tutkittavaksi. Selkänojaa vahvistaa myös se että Korkein oikeus (joka sinänsä ei tähän tapaukseen puutu, tässä vaiheessa) on tiukasti konservatiivisten tuomarien enemmistöllä toimivia (ei pidä luulla että läheskään joka asiassa nämä 9 tuomaria ovat samaa mieltä republikaanien kanssa).

      Mikäli syytekynnys ylittyy ovat demokraatit ja Biden kusessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      61
      1610
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      27
      1239
    3. 85
      1088
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      42
      907
    5. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      67
      845
    6. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      92
      814
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      15
      789
    8. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      735
    9. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      735
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      701
    11. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      649
    12. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      625
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      622
    14. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      76
      603
    15. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      601
    16. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      580
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      566
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      558
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      25
      551
    20. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      19
      512
    Aihe