Marin ja Ohisalo huolissaan

Mitä tekopyhää paskaa , ämmät paapoo ja matuttaa Suomea , ja nyt sitten ollaan huolissaan kun matujengit tekee rikoksia ja ryöstöjä .
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Myrkynvihreä Ohisalo vähättelee tapauksia ja väittää meillä olevan vähän tapauksia Ruotsiin verrattuna, syyttä lisäksi koronaa aiheuttajaksi, voihan helevetti kun osaa tekeytyä PULMUSEKSI, HÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄH HÄHÄHÄH HÄÄÄÄH ja LÄÄÄÄH

Äänestä

onko tämä meidän ns. politiikan eliitti, täys tyhmiä, vai eikö ne tosiaan tajua mikä on tilanne, punavihreät vassarit on pudonneet ajankulun kelkasta, vaaleissa en äänestä näitä typeryksiä, kyllä se Perus On Paras !

Äänestä

Koitaa vielä aika kun autot palaa ja pommit paukkuu myös Suomessa , eikä ehkä pitkäkään aika , ja taas on Ohisalo ja Marin huolissaan , vanha viidakon sanonta pätee : sitä saa mitä tilaa .

Äänestä

Kuinkahan moni nykyisistä mamujengiläisistä on tullut maahan nykyisen hallituksen aikana, kuinka moni PersuKokKepu-hallituksen aikana.

Äänestä
  • Nykyisen hallituksen aikana niitä jopa haetaan yksityissuihkareilla Suomeen pahantekoon .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nykyisen hallituksen aikana niitä jopa haetaan yksityissuihkareilla Suomeen pahantekoon .

    Höpö, höpö. Nämä ovat niitä Halla-ahon maahanmuutto-ohjelman tuloksia. Turha muuta väittää!

    Äänestä

Ohisalo syyttää ilmiöstä koronaa , juupajuu.

Äänestä

Tiukempi linja oleskelulupaan myöntämiseen ja herkempi sen menettämiseen. Jos rötöstelee, maasta pois. Jos valittaa poistosta, odotelkoot pakolaisleirillä uutta päätöstä. Alaikäisen kohdalla koko perhe menettäisi oleskelulupansa, tulisi vanhemmille vastuu nuoren käytöksestä.
Kummasti alkaa käytös muuttua.

Äänestä

Lapsellinen aloitus. Persut toivat 2015 noin 35 000 maahanmuuttajaa. Katsokaa vuoden 2015 hallituksen kokoonpano! Turha nykyhallitusta syyttää.

Äänestä

Valhetta valheen päälle on ainakin demarien ja keskustan tekemiset.Marin ilmoitti että haluaa maalle, pelkkää höpötystä jos haluaisi maalle niin sanoisi olen nyt muuttamassa maalle, Marin kalastelee keskustan äänestäjiä.Löyhää meininkiä myös se että ei käytä liivejä, eihän karvahattuakaan käytetä kesällä jos ei ole tarvetta.Ajatelkaa millaisia ihmisiä päättämässä suomen asioita,kun olisi tärkeämpääkin tekemistä kuin kuljeskella ilman liivejä esim. tehkää jotain sille että suomessa tapetaan lapsia kohtuun tänäkin vuonna 9000 paikkeilla.12kk raskautta siinä on elämä ja henki. Sydämmetöntä porukkaa !!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä tekopyhää paskaa , ämmät paapoo ja matuttaa Suomea , ja nyt sitten ollaan huolissaan kun matujengit tekee rikoksia ja ryöstöjä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu