Kaksi ketjua katosi tarkasteltavaksi sisäiseen valvontaan.

Anonyymi

Taivaassa ovat melko väljät oltavat.
Jeesuksen seuraajaksi asettuneita juutalaisia on kautta historian niin vähän, että kyllä he kaikki yhteen taivaalliseen Jerusalemiin mahtuu.

14

<50

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitkätkin ketjut katoavat aina kun palstan multinikki jää kiinni valehtelusta. Mikä on ihan ymmärrettävää. Eihän aidon usko.vaisen tule jättää jälkeensä moista todistusaineistoa. Tosin eräät ikävät tyypit käyttävät loggereita ja tallentavat ketjua sitä mukaan kuin siihen tulee viestejä joten ne eivät oikeasti olekaan kadoksissa.

      • Anonyymi

        Ketjut katoavat aina kun te attejankat saatte nenuunne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ketjut katoavat aina kun te attejankat saatte nenuunne.

        Tuo on totta, että jumalattomat poistattavat ketjut joissa eivät voi enää jumalattomuutta puolustaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on totta, että jumalattomat poistattavat ketjut joissa eivät voi enää jumalattomuutta puolustaa.

        Totta.


    • Anonyymi

      Ainakin Israel-ketju katosi, jota jo ihmettelinkin. Että "sisäinen valvonta"?

      Lopputulos kai määräytyy sen mukaan, keitä sisäiseen valvontaan kuuluu.

      Kristalliyön uhrien muistoksi ei saanut julkista kynttilää sytyttää ja kehoittaa muitakin tähän myötätunnon osoitukseen. Laittaa linkkiä juutalaisten omaan mediaan. Jumpeli, että siitä lensi tällaiset viestit hetkessä helkuttiin!

      • Anonyymi

        Ja Trumppia puoltava ketju missä oli yli 200 kommenttia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja Trumppia puoltava ketju missä oli yli 200 kommenttia.

        Trumpin puolustus on aika heikossa hapessa jos se on kiinni poistetussa ketjussa esitetyistä puolto höpertelyistä.


      • Minä sytytän kynttilät palestiinalaisten kunniaksi ja kirkossa minulla on Palestiinan lippu!


      • Anonyymi
        KTS kirjoitti:

        Minä sytytän kynttilät palestiinalaisten kunniaksi ja kirkossa minulla on Palestiinan lippu!

        Kaikinmokomin. Tee sinä niin! 🙂🕯️

        Kävin vuosi sitten Saksassa, Berliinissä, ihan vain yleissivistyksen vuoksi, katsomassa, mikä on mesta. Se oli hengeltään jotenkin kylmä kaupunki. Tietenkin keskieurooppalaista sivistystä ja minä haahuilin siellä yksinäni kuin mikäkin maalaistollo maailmanlaidalta.

        Juutalaisuus näkyi kaupungissa, esim. hotskumme lähellä oli juutalainen kultasepänliike, menoroita ikkunassa ja jiddishinkielisine kirjoituksineen.

        Holokaustin muistomerkki oli... valtava määrä isoja kivenlohkareita. Symboliikkaa täytyi pohtia, en sitä aivan käsittänyt, mutta lievästi ahdistavaa se oli. Kaitpa se kuvasi niitä kuuttamiljoonaa... Olen kylläkin tästä aiheesta pahempaakin nähnyt. Ei sentään kivien välissä tullut vastaan jalkalamppuja, joiden kuuppa ihmisen nahasta...

        Sytyttele sää kynttilöitä kavereilles, niin minäkin.

        Vuosia sitten, kun vierailullani Venäjällä, tulin tietoiseksi sen kansakunnan kärsimyksistä, se oli karmaisevaa. Meillä Suomessa ei Leningradin piiritystä juurikaan muistella ja monille se on jokin epämääräinen sana jostain, mistä lie ikikaukaisesta sotatoimesta, monet Suomessa eivät ole siitä edes kuulleetkaan. Venäjällä viime sotaa ei ole unohdettu. Ajo pitkin nk. Elämäntietä on suositeltava kokemus, myös edelleen "ryssää" vihaaville suomalaisille. Minä en kyyneleittä sitä tiellä kulkenut.

        Ollaanhan me suomalaisetkin kärsitty, mutta niin on Naapurikin. 🕯️🕊️✨


      • Anonyymi
        KTS kirjoitti:

        Minä sytytän kynttilät palestiinalaisten kunniaksi ja kirkossa minulla on Palestiinan lippu!

        Ei Palestiinan lippu vielä mitään, mutta jos meikä painelisi kirkkoon kietoutuneena Venäjän lippuun... olisin hetkessä vainaa.


    • Anonyymi

      Kun tekstit poistuu on päässyt totuuden ääreen. 🤣

    • Anonyymi

      ArtoTTT

      Ketjuja poistetaan sitä tahtia, että koko keskustelu menee jo hankalaksi, palstan tason huomioiden se ei välttämättä silti ole edes huono asia, pitäisikö kohta alkaa miettimään muuttoa???

      • Anonyymi

        Poistetuista teksteistä kirjoitetaan tulevaisuudessa raamattu 🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Poistetuista teksteistä kirjoitetaan tulevaisuudessa raamattu 🤣

        Teeppä se!


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      67
      1242
    2. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      20
      1088
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      1056
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      66
      995
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      209
      761
    6. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      46
      668
    7. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      80
      645
    8. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      626
    9. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      616
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      599
    Aihe