Viime talven pakkaspäivänä näin aivan Kauhajoen keskustan lähistöllä lintujen ruokintapaikalla seuraavan uutistapahtuman:
Varpushaukka yllätti auringonkukansiemeniä lintulaudallamme syöneen talitiaisen. Silmänräpäyksessä petoeläin nappasi pikkulinnun, jolta järisyttävä tapahtuma vei hengen.
Harmillisesti puhelimeni oli viereisessä huoneessa, joten vinkki jäi lähettämättä!
Kauhea tapaus
Anonyymi
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ööömm se on sitä luontoa luonto on ARMOTON syö tai tule syödyksi siellä ei ole kelatoimistoa
- Anonyymi
Luonto joo ei tunne Kelaa, eikä tasa-arvoa.
- Anonyymi
Kyllä kauhajokiset tuntee Kelan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kauhajokiset tuntee Kelan
Ni mut kauhajokiset ei tunne luantoa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431