Out of Shadows dokumentti Hollywoodin synkimmistä salaisuuksista

Anonyymi

7

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuon sijalle suosittelen ennemmin What We Do In Shadows sarjaa.

      En spoilaa minäkään.

    • Anonyymi

      No ei kyllä ollut tajunnan räjäyttäjäksi.

      • Anonyymi

        Ehkä sulla on liian pienet aivot


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä sulla on liian pienet aivot

        Liian isot. Ilmeisesti toisten mielestä tapahtuu räjähdys, ja kerta se räjäyttää enkä huomaa mitään, räjähdyksen tehovoima on mitättömän pieni.

        Rautalangasta: jos olisi liian pienet, niitä ei olisi enää ohjelman katsomisen jälkeen.

        Ohjelman idea oli tiivistetysti tässä: Hollywood ja saatanalliset rituaalit, Jumala, kristinusko, Jeesus ja pelastus, sekä elämä on. Mitään konkreettista videossa ei ollut.

        Siis: Hollywoodia ohjaa todellisuudessa ihmisryhmä, jolla on yhteyksiä tiedustelupalveluun sekä ihmisiin, jotka tykkäävät nähdä piirrettyinä sidottuja lapsia. Lisäksi väitetään että näitä lapsia käytetään hyväksi ja syödään päivälliseksi. Mitään videokuvaa ei sellaisesta kuitenkaan ollut. Muistaakseni. Saattoi mennä väärä video ;)

        Sitten ihmiset katsovat Hollywood tuotantoa ja uskovat kaiken ja luulevat maailman olevan sellainen. Noh. .... Ei minusta mitään konkreettista.

        Viittaukset näissä "videoissa" lapsiuhrijuttuihin on samanlaisia kun muinaisten ihmisten jumalan kuvien ja tabuesineitten jäljennösten tuijottelu nykyään. Niitä voi katsoa, mutta missä se jumala?

        Veikkaan, että jos jossain seinällä on piirrettyjä kuvia lapsista, jotka roikkuvat köyden varassa, mitään muuta todellisuutta ei ole kuin katsojan päässä. Kuka tykkää katsoa ja kuvitella asioita noin ja saa siitä kiksit, tekee niin, mutta se ei millään tavalla tuo asioita todellisuuteen. Vähän sama kuten nyt Bidenin kannattajat puhuvat että Trumpin kannattaisi jo luovuttaa. Se on pelkkä ajatus, ja tyhmä sellainen joka ottaa ja tekee siitä todellisuuden itselleen. Siis menee kadulle ja rupee roikottamaan lapsia.

        Toinen seikka on varmaan myös tapaus E. Eli kun sinut saadaan samaan kuvaan jossa takana on vaikka kuva kidutetusta siasta, olet katsoja silmissä joko teurastaja tai julma ihminen. Kun sitten vanhempana haet jotain työtä tai tehtävää, nousee yllättäen julkisuuteen tällainen kuva, tai sitä käytetään sinun kiristämiseen. Näin käytetään valtaa, ja toisaalta herkimmät eivät uskalla katsoa ja ovat näin myös vallankäyttäjän nukkeja.

        Tiivistetysti: pelotellaan ihmiset että ottavat itselleen roolin ja tiukan puvun, jossa marssivat kaduilla etteivät erehdyksissään vaan uskalla olla asioista eri mieltä ja ajatella toisin. Mikään muu ei voi olla tällaisen vallankäytön tarkoitus.

        Mutta siis missä on se tajunnan räjäyttänyt kokemus? Veikkaan että nimenomaan vain pienessä päässä.


    • Anonyymi

      Oli hyvä. Suosittelen

    • Anonyymi

      Kymmenen pistettä

    • Anonyymi

      Mä oon edelleen sitä mieltä että se What We Do In Shadows on paljon parempaa katsottavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      272
      4486
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      3615
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      162
      1911
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1818
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      299
      1485
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1031
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      970
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      122
      922
    9. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      883
    Aihe