Postin työntekijä halusi todistaa vaalien vilpillisyydestä, kohta medialehdistö heitti ilmaan feikki uutisen että työntekijä olisi perunut väitteensä vaalivilpistä. Nyt hänen on täytynyt julkaista viedeo todistaakseen missä hän kiistää peruneensa puheet vaalivilpistä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/postityontekija-myonsi-keksineensa-vaitteet-vaalivilpista-isot-republikaaninimet-ehtivat-kayttaa-tyontekijan-vaitteita-todisteena/7979882
Jotain tällaista osasi odottaakin, onneksi työntekiällä riitti rohkeutta pysyä kannassaan.
Postin työntekijä pitää päänsä.
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jahas, niin miksi postimies olisi ensin väittänyt vilpistä?
- Anonyymi
Uskon, että todellisuudessa hän on pitänyt sanansa koko ajan. Se että hän olisi perunut, on tuulesta temmattua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskon, että todellisuudessa hän on pitänyt sanansa koko ajan. Se että hän olisi perunut, on tuulesta temmattua.
ja muut postivirkailijat eivät vahvista tämän tyypin väitettä, siis paskapuhetta koko vilppiväite..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja muut postivirkailijat eivät vahvista tämän tyypin väitettä, siis paskapuhetta koko vilppiväite..
Toinen postimies on kohta tulossa esiin. Samasta osavaltiosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja muut postivirkailijat eivät vahvista tämän tyypin väitettä, siis paskapuhetta koko vilppiväite..
Työkaverit eivät varmasti halua tulla framille, kun kuulevat julkaistun tutkintanauhoitteen. Mielenmurtajat laitettu asialle. Saavat näkemään mustan valkoisena. Liittovaltion agentteja.
Washington Postille jutun olivat vuotaneet nuo agentit ja demokraattien komitea valkoisessa talossa. Tässä jutussa kerrottiin postimiehen valehdelleen aiemmin ja muuttaneen mielipiteensä. Postimies kielsi sen.
Julkaisivat nauhoitteen, jotta kansalaiset näkevät kuinka kovaa, ylhäältä organisoitua toimintaa käytetään vilpinpaljastajaan.
Miksi näin kovat toimenpiteet postimiestä kohtaan?
- Anonyymi
Postimies voi kohta pudota ikkunasta. "kukaan ei havainnut vaaleissa laajamittaista vilppiä". Tuon voi tulkita myös niin että vilppiä kuitenkin esiintyi vähäisissä määrin monessa paikkaa.
- Anonyymi
Mitenkään muuten kommentoimatta aloitusta tunsin suurta myötämielisyyttä kun joku saa tässä nykyisessä musu-internationaalissa pitää vielä päänsä se ei ole enää mikään itsestäänselvyys
- Anonyymi
Postimiehelle näytetiin Coltia virallisen lausunnon jälkeen ja kas kun alkoi tulla tekstiä.
Silti vain virallinen lausunto merkitsee eikä hän tule sitä muuttamaan.- Anonyymi
Virallinen lausunto on se ensimmäinen. Se tuli häneltä itseltään, peruminen tuli varmasti painostuksesta mutta ilmeisen tunnollisena hän ei olisi voinut elää sen kanssa, että olisi perunut oman tunnustuksensa ja laittoi asian videolle.
- Anonyymi
243 sivua ja median mukaan ei mitään näyttöä, tämä pelkestään yhdessä osavaltiossa.
Elämme pellemailmassa - Anonyymi
Jaa että postinjakelukeskuksessa jokin pikkupomo pistäisi päänsä pölkylle, ja lukemattomien työntekijöiden kuullen määräisi vaalivilppiä tehtäväksi...
Täytyy sanoa, että kyseessä on erittäin, toista erittäin uskottava kertomus. Varsinkin kun Trumputin itse on julkisuudessa kuukausia toitottanut vaalivilpistä, niin joku todistajien kuullen antaisi siihen määräyksiä.
Hyvä avaaja, uskon että olet kanssani samaa mieltä siitä, että postin työntekijän esitämä väite on uskomattoman lapsellinen suomalaisin silmin katsottuna.- Anonyymi
Vääryyttä ei sanottu kaikkien kuullen. Muut olivat poistuneet ja postimies kuuli 2 esimiehensä keskustelun. Kurkkasi eri tilasta heitä ja keskustelijat lähtivät meneen havaittuaan sen.
- Anonyymi
Kun tarpeeksi maksetaan ja on sopiva vakaumus, niin kaikenlaista voi väittää.
- Anonyymi
En taitaisi itse lähteä systeemin sylkykupiksi rahan toivossa. Menetti työnsä. Saanut tappouhkauksia.
Aina ei kannattaisi olla rehellinen ja tuoda esiin havaitsemaansa vääryyttä .. Vai kuinka?
- Anonyymi
Postin työntekijä ei perunut puheitaan, koska se oli ainoa keino, jolla hän sai pidettyä päänsä.
- Anonyymi
Entäs jos esimies onkin jihadisti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1133391Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.331948Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 92957
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125912- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25817