Muslimit kunnioittavat vain kovuutta

Anonyymi

jos heitä mielistellään, tai heille annetaan jotain myönnytyksiä, niin sitä he pitävät yksinkertaisesti heikkoutena. Tämän opin muslimeilta Tukholmassa asuessani, he pitivät ruotsalaisia tällaisina heikkoina "homoina", joita ei vaan voi arvostaa.

He toki ohittavat sen asian, että nämä ruotsalaiset ovat antaneet heille kaiken ilmaiseksi, ja elättävät suurinta osaa heistä.

Mutta tämä on se juttu joka muslimeista pitäisi ymmärtää, he inhoavat kaikkea heikkouden merkkejä, ja periksi antaminen on eräs heikkouden merkki.

39

258

3Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !

    • Anonyymi

      Muslimimaissa väkivallalla ratkaistaan ongelmat.

    • Anonyymi

      Tarkoitatko että helsingin rautatieasemaa terrorisoiva ulkomaalaistaustainen rikollisjengi ymmärtäisi, jos vetelisi kunnolla avokämmenellä Simo Rantalainen tyylillä?

      • Anonyymi

        Kyllä ne silloin tajuais, kun saavat itse pataansa.


      • Anonyymi

        Kyllä... juuri näin!


      • Anonyymi

        Mm. Somalikulttuurissa vanhemmat opettavat lapsensa tappelemaan kunniansa puolesta ja että voitto on tärkeintä. Heikkoutta ei arvosteta kasvatuksessa lainkaan vaan sellainen on kitkettävä pois.

        Tämä asia on kerrottu muutamassakin suomennetussa somalin elämänkerrassa.


    • Anonyymi

      Noin olen itsekkin ymmärtänyt, että muslimit halveksivat heikkoutta.

    • Anonyymi

      Ne kunnioittaa 9 mm kuparivaippaista.

      • Anonyymi

        No se tehoaa varmasti.


    • Anonyymi

      Yksiköinä muslimeja on moneen junaan, mutta ainakin Eurooppaan tulleeseen joukkoon tuo aloituksen väite taitaa päteä riittävän hyvin.
      Pari aloitusväitettä tukevaa esimerkkiä:
      Israelissa muslimit elävät suhteellisen rauhallisesti huomioiden se, että juutalaiset asuvat heidän aiemmin hallitsemallaan maalla. Israelissa on jihdismiin vastattu niin, ettei jihadismi ole päässyt leviämään kovinkaan laajalle maassa, vaikka muslimivähemmistö on suurempi kuin Euroopan monessa maassa, missä islam on ongelma.
      Toinen esimerkki on Venäjä. Sielläkään ei voitane sanoa, että muslimeita hyyssättäisiin. Viime vuosina terrori-iskut ovat harvinaistuneet.

      • Anonyymi

        Israelissa muslimit tajuavat, että pullikoinnista seuraa verilöyly - siksi se on ainoa kieli johon israelilaiset ovat oppineet luottamaan.

        Heti jos muuttaisivat metodejaan sopuisammaksi niin saisivat maksaa siitä hengellään. Tätä liian harva kermaperse länsimaalainen tajuaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Israelissa muslimit tajuavat, että pullikoinnista seuraa verilöyly - siksi se on ainoa kieli johon israelilaiset ovat oppineet luottamaan.

        Heti jos muuttaisivat metodejaan sopuisammaksi niin saisivat maksaa siitä hengellään. Tätä liian harva kermaperse länsimaalainen tajuaa.

        Olet oikeassa siinä suhteessa, että suomalainen mies on antanut periksi ja pehmentynyt lähestulkoon toivottomaan kuosiin. Se kutsuu maahan huijareita panemaan naisensa ja tyttärensä, vaikka väkisin, ja kaupan päälle maksaa näiden elätyksen.

        Hyvin menee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet oikeassa siinä suhteessa, että suomalainen mies on antanut periksi ja pehmentynyt lähestulkoon toivottomaan kuosiin. Se kutsuu maahan huijareita panemaan naisensa ja tyttärensä, vaikka väkisin, ja kaupan päälle maksaa näiden elätyksen.

        Hyvin menee.

        Niin on näinä aikoina. Onneksi jossain tulee raja vastaan. Ehkä vähän aiemmin, kuin ruotsissa. Tanskassa hyyssääjät on jo laitettu ruotuun.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin on näinä aikoina. Onneksi jossain tulee raja vastaan. Ehkä vähän aiemmin, kuin ruotsissa. Tanskassa hyyssääjät on jo laitettu ruotuun.

        Tanskassakin on pitkä tie edessä, ja saattavat jopa epäonnistua linjassaan elleivät kovenna sitä entisestään.

        Ruotsihan on jo käytännössä menetetty tapaus, ja kaikesta päätellen suomi on menossa samaan suuntaan suuren enemmistön äänillä.


    • Anonyymi

      Näin kammottavan unen. Niissä potkin väkivaltaan erehtyneiden muslimi maahanmuutajien aivot pihalle.

      Kun heräsin, stondis oli 100%

    • Anonyymi

      Voi kauhea sentään.

    • Anonyymi

      Islam tulee tulevaisuudessa kieltää. Aivan samoin kuin kommunismi, fasismi ja natsismikin. Syystä että ovat diktatuurisia, eli eivät jo lähtökohtaisestikkaan ollenkaan hyväksy muita näkemyksiä tai eriäviä mielipiteitä. Koska ovat alunperinkin luotu syrjäyttämään muut uskonnot, erityisesti kristinusko ja demokraattinen poliitiikka.

      • Anonyymi

        Lopunaikana nousee Ilmestyskirjan peto. Tämä on ennustetttu Raamatussa ja se kolkuttelee jo ovella vihervassujen myötävaikutuksella. Ilm.13:15.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lopunaikana nousee Ilmestyskirjan peto. Tämä on ennustetttu Raamatussa ja se kolkuttelee jo ovella vihervassujen myötävaikutuksella. Ilm.13:15.

        13:15 Ja sille annettiin valta antaa pedon kuvalle henki, että pedon kuva puhuisikin ja saisi aikaan, että ketkä vain eivät kumartaneet pedon kuvaa, ne tapettaisiin.


    • Anonyymi

      Hyvä aloitus! Siksi ne siis alistavat naisia! 😂

      • Anonyymi

        Intersektionalistiset feministit, vihreät etunenässä ihannoivat noita! Voitteko kuvitella typerämpää kaksinaamaisuutta? 🤣


      • Anonyymi

        Nainen on miehen omaisuutta ja sille ei kukaan muu mies juttele ....


    • Anonyymi

      Siksi ne pitää ajaa väkivalloin maasta, jos eivät suosiolla lähde! 😬

      • Anonyymi

        Aikoinaan tästä maasta ajettiin saksalaiset sotilaatkin, miksi muka muslimien sotilaskarkureiden pois ajaminen ei onnistu?


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Taitavat trollit juosta pakoon kuten Odinit Forssassa.

    • Anonyymi

      Usein väärinkäsitykset muslimien ja muunuskoisten välillä johtuvat kykenemättömyydestä ymmärtää muslimikulttuuria ja Islamin oppia. Esimerkiksi Yhdysvallat on tehnyt tunnetusti suuria virheitä lähi-idässä juuri tästä syystä.

      Miksi muslimi pitää kaupanteosta ihmisten kanssa?

      Usein juuri siitä syystä, koska kaupanteossa oppii tuntemaan toisen ihmisen. Jos muslimi kohtaa kauppakumppanin joka on rehellinen mutta myös peräänantamaton, niin muslimi arvostaa tällaista ihmistä.

      Moni tekee kuitenkin muslimin kanssa toimiessaan sen virheen että maksaa pyydettäessä täyden hinnan tai muuten suostuu oikopäätä muslimin esittämään pyyntöön. Toisinaan virheellisesti luullaan että se "loukkaisi" muslimia, mutta asia ei ole näin yksioikoinen. Kun harras muslimi esittää ei-muslimille hintapyynnön tai minkä tahansa vaatimuksen ja ei-muslimi siihen heti suostuu, niin se paljastaa muslimille että tuo toinen on pelkkä ihmisen vaatteissa kulkeva eläin. Sillä Allah on, Islamin kirjoituksen mukaan, laatinut maailman niin että kaikki eläimet ovat uskovan alamaisia.

      Ensimmäisen hintapyynnön maksaja ei loukkaa muslimia, mutta ei myöskään siitä eteenpäin ansaitse muslimilta sellaista kunnioitusta, joka ihmiselle annetaan. Samasta syystä pyyteetön muslimien auttaminen ja muslimin vaatimuksille epäilyttävän helppo myöntyminen paljastaa saman. He ovat vain eläimiä jotka korkein voima on asettanut uskovien avuksi. Heidän avuliaisuutensa ei tule aidosta auttamisen halusta vaan vain siitä, että eläiminä eivät osaisi muutoinkaan toimia.

      Lammas määkyy ja siitä saa villaa ja lihaa. Lehmä ammuu ja siitä saa maitoa ja lihaa. Ihmisnahkainen eläin puhuu ihmisen sanoja vailla järkeä, ja siltä saa rahaa, tavaroita ja kaikenlaista apua kun vain lausuu muutaman komentavan sanan.

      Näin on kirjoitettu.

      • Anonyymi

        Maailma ei tarvitse muslimeja mihinkään!


      • Anonyymi

        "Ensimmäisen hintapyynnön maksaja ei loukkaa muslimia, mutta ei myöskään siitä eteenpäin ansaitse muslimilta sellaista kunnioitusta, joka ihmiselle annetaan."

        Mihin tuollaisten ukkojen kunnioitusta tarvitaan? Ai että ei ansaitse sitä? 😂


      • Anonyymi

        Aiinä mielessä hyvä kirjoitus, että muslimeille ei pitäisi antaa ILMAISEKSI yhtään mitään!
        Töihin tai maasta pois!


      • Anonyymi

        Näin on. Vain ihmisellä on kunniaa, koska vain ihminen osaa taistella kunniansa puolesta. Eläin voi joskus tapella voidakseen syödä, ollakseen tulematta syödyksi tai päästäkseen parittelemaan. Mutta nämä ovat vain hetkellisten tarpeiden tyydyttämistä. Siinä ei ole kunniaa. Koira ei valitse tyttärensä aviomiestä. Sika voi ottaa oman tyttärensä. Hukattu länsimainen ihmisenkopio kävelee rotunsa ja kansansa hautaan tyydytettynä ja viihdytettynä. Sen paikan ottaa ihminen, koska ihminen ei unohda omaa, veljensä eikä kansansa kunniaa.


    • Anonyymi

      Sama juttu muslimien ja venäläisten kanssa

    • Anonyymi

      Paras keino heidän kuriin saattamiseksi on ottaa kovat keinot käyttöön. Koko porukka rautoihin ja johonkin tankkerin ruumaan kahleisiin. Sitten laivan keula kohti lähi-itää. Jossain libyan rannalla voidaan sitten nakata kyytistä rannalle.

    • Anonyymi

      Miksi jotain muslimeja pitäisi arvostaa jos hekään eivät arvosta muita.

    • Anonyymi

      Pehmeys on heikkouden merkki noiden oudossa aavikkouskonnossa.

      Siksi olen heille tympeä ja epäystävällinen kaikissa tilanteissa.

    • Anonyymi

      Heille ei saa antaa periksi missään asiassa

    • Anonyymi

      Alkavat vaatia omaa tilaa hyvin nopeasti

    • Anonyymi

      Uskovat kättä pidempää nopeasti sanoi ravintola yrittäjä

    • Anonyymi

      Kivääriliiton puheenjohtaja piti mustia heikkolahjaisena

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      273
      4510
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      3632
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      162
      1928
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1830
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      301
      1491
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1037
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      979
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      123
      928
    9. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      884
    Aihe