Kolumnissaan Sanna Ukkola kuvaa valkoisen heteromiehen reppanana joka pelkää naisia eikä osaa pitää puoliaan. En tiedä Miksi Ukkolan mieskuva on tuollainen, ehkä hänen oma miehensä on pienimunainen heikkoitsetuntoinen aisankannattaja. Älä Sanna ala määrittelemään valkoihoista heteromiestä, me emme tosiaankaan ole mitään päähänpotkittuja ressukoita tai naisia pelkääviä reppanoita. Sanna voisi aivopierujen sijaan keskittyä vaikka laihduttamiseen, sairaaloisen lihava ja katkera nainen:
www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d4ce792b-fd17-4606-8519-3fa28690caac
www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d4ce792b-fd17-4606-8519-3fa28690caac
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eikö valkoiset heteromiehet ole tarpeeksi Sannan perään?
Suomalaisissa heteromiehissä ei ole kohta miestä enää edes sosiaalitunnuksen loppuosa, kun tunnukset uusitaan
Jännä juttu sinänsä, että toisissa yhteyksissä suvakit uli-ulisee et suomalainen perusmies on täys lässy, ja toisissa yhteyksissä sit et suomalaiset miehet on eurooppalaisista miehistä kaikkein väkivaltasimpia!? :/
Koittakaas nyt dorkat saada se lääkityksenne kuntoon!? :/
Ei saa sanoa enää mies, pitää sanoa henkilö.
Kuka jaksaa lukea Ukkolan aivopieruja. Ukkola ei ole Ylestä lähdön jälkeen kirjoittanut mitään fiksua. No kirjoittanut kyllä Ylellä ollessaankaan.
Epätoivoista huomion kerjäämistä, kirjoittelee sellaista minkä ajattelee herättävän miehissä kiinnostusta. Metsään menee.
Aika jännä juttu sinänsä, jos pilkkaa, koska itse mainitsi tossa samaisessa artikkelissa että: ” Tällainen epäinhimillistää, typistää ehdokkaan ihonväriksi ja sukupuoleksi.”
... vai onko miesten typistäminen pelkäksi sukupuoleksi edelleen sallittua?
Pilkkaa persuja, ei mitään heteroita erikseen.
Ei voi kyllä Sannaa kehua vetäväksi,alkaa jo rupsahtaa kunnolla...