Miksi Trump jatkaa tuota lapsellista tappion kiistämistä? Miksei hän vain mene pelailemaan golfia ja nauttimaan elämästään, kuten hänen ex-muijansakin suositteli? Miksi hitossa hän yrittää takertua tuohon rankkaan pressanvirkaan, jossa saa vain sontaa niskaan?
Trumpilla on mielettömästi rahaa ja omaisuutta
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Rahaa oon mutta valta otetaan pois
Nyyh
Miksi pitäisi hyväksyä valehtelijoiden ja petostelijoiden voitto varsinkin maailman vahvimman valtion ja vahvimman miehen tittelistä? Presidentin tulee toimia maansa parhaaksi. Uskon että Trump olisi poistunut lopulta hyvillä mielin jos tappio olisi ollut rehellinen.
Trumpin lisäksi myös te trumpistit olette huonoja häviäjiä . Ettekö tajua, kuinka nololta nillityksenne kuulostaa? 🙈
Oot itse varmana hyvä häviäjä, kun sulla siitä valtavasti omakohtaista kokemusta.
Jos häviän, häviän ryhdikkäästi. Sinusta ei siihen ole.
Eikö ole todella typerää luulla tietävänsä voittaja etukäteen, varsinkin kun valitsijamiehet tekevät päätöksen 14. joulukuuta mennessä? Etkö koe sitä nolona, että nyt hirnut ja pilkkaat muita, mutta lopulta Trump julistetaan pressaksi? Kohautatko vaan olkaasi aja jatkat valehtelua eri aiheesta?
Biden on ensi vuoden tammikuun päättyessä presidentti, vaalituloksen mukaisesti. Nostan tämän viestisi silloin esiin. Copypastetin sen jo wordilla ja talletin.
No hyvä, katsotaan mielenkiinnolla mitä tapahtuu.
Etkö juuri vältä typeräksi luulla tietävänsä voittaja ja sitten samassa kommentissa väität tietäväsi että valitsijamiehet tulevat äänestämään Trumpin voittajaksi?
Historiassa on tunnettua, että osa valitsijamiehistä on äänestänyt kansaa vastaan, mutta tietääkseni se on harvoin ollut kovin laaja ongelma. Jossain päin Amerikkaa on jopa laki että valitsijamies ei saa äänestää kansan äönestystuloksen vastaisesti, mikä tekee kyseisen osavaltion valitsijamiesten päätäntävallan asiaan lähinnä nimelliseksi.
Toki näin ei ole kaikkialla, joten on oletettavaa joitakin heistä vaihtaa puolta kumpaankin suuntaan näin peittäen äänestäjät.
Niinpä. Bidenilla tulee näillä näkymin olemaan 306 valitsijamiestä, Trumpilla 232. Vaikka muutama valitsijamies onnistuttaisiin ostamaan Trumpin puolelle, on tuo ero liian suuri. Voi myös niin, että 2-3 ns. Trump -valitsijamiestä asettuukin äänestämään Bidenia.
Miksi kirjoitat että "JOS häviän"?
Niinhä sitä voisi luulla, että lähtisi vaikka golfaamaan tai perhokalastamaan.
Mutta Trump käsittää ihmiselon peliksi, ja siinä pitää voittaa nujertamalla kilpailijat, muuten ei ole mitään.
Eipä käy kateeksi.
Trump on rehellisempi kuin sinä ja muut vastaavat, jotka puolustelevat Demokraattien vaalihuijausta. Ole aina totuuden ja oikeudenmukaisuuden puolella!
Trump mielii olla VOITTAJIEN puolella, ei totuudella siinä ole välttämättä mitään tekemistä.
Eihän sillä ole kuin miljardivelat ja tuulen huuhtoma perse.
On sillä enemmän rahaa ja älliä kuin sulla, joten liekö varaa arvostella.
Ai nykyään on velatkin omaa rahaa. Ällistä ei tarvitse persujen kanssa väitellä.
Se on se valta kun huumaa, ja kun tuollainen tyyppi pääsee siitä nauttimaan niin ei voi enää luopua.
Trump rikollinen huijari. Elää lainavaroilla ja kerää muilta lahjoituksia ja pesee rahaa.
Suuri osa Trumpin golfkerhojen jäsenistä on jo luopunut tai on luopumassa jäsennyydestä. Jäsenmaksu $10000...$100000 vuodessa. Ja kun suuri osa luopuu ei muidenkaan kannata jäädä jäseniksi. Ei kyse ole pelkästään golfista.
Trumpilla on massiiviset velat. Tsekkaa faktat.
Ja lykkää vallan siirtoa viimeiseen mahdolliseen hetkeen, että saa lypsettyä rahat trumpisteilta.
Mielikuvituksesi laukkaa.... Otaselkoa, koskas se vaihto olikaan... Winkki, ei 2020
Cocaiina vaan nokkaan komeassa kartanossa, niin köyhä mekxikaani pysyy hengissä!🤩🤩🤩
Johtuisiko tuo lapsellinen kiistäminen siitä, että Trumpilla EI OLE mielettömästi omaisuutta, vaan bisnekset kusee ja jätkä on korvia myöten veloissa. Kusetetut liikekumppanit ovat jonossa haastamassa Trumppia oikeuteen heti kun kaverilla ei ole enää syytesuojaa.
Toinen syy on tietenin narsistinen luonnehäiriö jonka takia Trump ei siedä hylätyksi tulemista. Siksi ei saa olla totta, että äänestäjät hylkäsivät hänet. Trump on tyypillinen liian vaativan isän hyväksyntää koko ikänsä turhaan hakeva surkimus.
Trump olisi terapian tarpeessa.
Eihän sillä rahaa , mutta jumalaton määrä velkaa :D
Ota selkoa, tulosta ei ole edes julkaistu viellä. Uutisissakin siitä oli.
Trump on ihan perseaukinen luuseri. Sai niitä kaloja mitä onki. Tervemenoa!
Jatkaa, koska luulee että hän häviä milloinkaan.