Ig atory. On dubaissa taas piittaamatta koronasta. Laittoi kuvan kun hän ja ruottissa asuva turkkilainen halaavat, kuvassa ei näy kokonaan äijää. Mara kirjoitti kuvaan sydän ja I adore you. Millon tää muija on lastensa kanssa??? Jumankauta miten itsekäs! Minäminäminä. Ja koronamaassa taas tyytyväisenä. Hävettää toi ihminen.
Mara korona-Dubaissa uuden ukkonsa kanssa,laittoi ukon kuvaa
Anonyymi
671220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Häpeä itseäs, kokoajan sama levy jäännyt sulle päälle. Keksi nyt herrajestas jotain muuta ittelles.☹️😕
Pitkä on matka miehen luo! Vähän lapsellista näyttää miestä vain vähän. Ois ihan hiljaa. Sit ihmettelee ku hänestä kirjoitellaan vaikka ja mitä
Vaikuttaa että mies varattu kun pitää vaan jossain ulkomailla tavata ja martti ei uskalla puhua miehestä mitää, normi meiningillä olis myyty juttua joka lehteen
Niinhän Soffakin näytti kämmentä peffallansa, ei sitä kenen oli.... 😄 🙃 😴
Mutumutumutu-juttuja...
Salarakas mikä salarakas. Työkeikka taas Maralla.
Jos mieskin on julkkis ja haluaa pitää suhteen salassa. Helpompi tutustua, kun ovat lomalla.
Todennäköisemmin on naimisissa, ja siksi pitää karata kauas heilastelemaan.
Ihmettelen myös mikseivät tapaaa Ruotsissa? Onko miehellä vaimo ja muutama lapsi.
Kuultu huhuja, että miehellä Pohjois-Suomessa liuta lapsia ja entinen emäntä, huh.. 🦉
Onhan Martinallakin lapsia, joten hyvä jos miehelläkin on.
Ne menevät Dubaihin kenellä on rahaa ja mahdollisuus mennä sinne.
Aivan oikein ja riski Ruotsissa on kuitenkin isompi tulla nähdyksi. Kyllä rahaa näyttää olevan, kun noin hienossa hotellissa asuvat. Aivan mahtavaa, että Martina nauttii elämästä.
Höpö höpö ei se Dubaihin meno kallista ole, sinne voi mennä kuka tahansa, mutta normi-ihmiset käyttävät järkeä eivät turhaan matkustele tällaisen aikan, mutta nämä järjen jättiläiset viis veisaavat, sitten vielä ihan valheellista kuvaa, johon Martta täti satuillut tekstin, oikein "natiivi enkulla ".
Voi pyhä jysäys tuota yhden kateellista vuodatusta!!! Koitahan ottaa nappi huiviin niin sit rauha sinunkin päässä!
Samaa mieltä. Toivottavasti suhde kestää 🥰
Ei ole kallista, ihan kuin Onnibussilla menisi Vesa Keskistä tapaamaan ja ostamaan Puman sukkia 😐😐. Hyi Martta, mitä teit, pahoitit monen mummelin mielen ja rallienkkua väänsit. 😂😂😂😂
Eiköhän kuva ole feikki, kyllä siellä Dubaissa näitä samaan kuvaan tulijoita riittää, ei ole mikään ruotsin turkkilaista mies nähnytkään. On teitä niin hyvä jymäyttää !!
Miten ihmeessä joitan voi noin hirvittävästi, kiinostaa toisten seurustelu asiat. Ymmrrän jos olis lähiomainen tai ystävä, sit tenttaisin kuka ja mikä on kaveri.
Päivällä makoili jonkun naisen kanssa altaalta . Ehkä naisen mies suostui samaan kuvaan maran kanssa että sais taas näkyvyyttä
Nainen asuu miehensä kanssa Dubaissa ja heillä on kesäpaikka Hangossa. Varmaan joku Martinan tuttu.
Sit noin tarkkaan tiirailaan, myös kaikki insta kuvatkin. Kyllä täytyy olla aika latva laho.!!!
Osuit ihan naulankantaan, näkyvyyttä paljasta sääristä👌🙄🙄😬😬😴
Kyllä hän saa sitä näkyvyyttä muutenkin, ei tarvi tuollaiseen turvautua.
Eikö tämä mies ole ihan suomalainen? Eihän Marsu osaa ruotsia eikä englantia, joten pakko olla suomalainen.
Ei minunkaan kielitaito ole täydellinen, mutta hyvin pärjään ulkomailla. Siinä se kehittyy, kun joutuu puhumaan englantia.
Heko Heko katso kristallpallosta, jospa sieltä löytäisit sen miehen.Antavat rakastavaiset tutustua toisiinsa nyt rauhassa, ei se mies ole mikään näyttely esine.
Millähän kielellä pariskunta kommunikoi?
Martin ulosanti on lähinnä v*tun hokemista ja yeah yes-luokkaa. Päälle möreä höhöhöö-hohotus.
Toivottavasti sulhanen ei kaadu pyörällä 😂
Sinua harmittaa tosi paljon, kun Martinalla on mies.
Toista se on tämän yhden järjen jättiläisen vuodatus, vi..ua joka käänteessä ja skeidat housuissa. Siinä se on äö isketty ämpärillä takaraivoon, muuta osaa sanoa!!!
Ei kai, onko tää mies ruma kun ei kasvoja näytä taitaa olla ja toiseksi nää ulkomaalaiset voi olla jonkunäkösiä nuorena mutta kun ikää tulee niin hyi hele miltä näyttävät ja ne haisee tosi pahalle.
Martina näkee miehen joka päivä.
Riittää, kun hän katsoo peiliin.
Tarkkaan olet kuunnellut.
Martina putosi taas jaloilleen, vaikka moni epäili miten pärjää eron jälkeen. Nyt oikein huvittaa, kun Martinalla menee todella hyvin ja varmasti joitakin ärsyttää. On se huima nainen!
On se upea muikkeli!!! Vahva ja kauniskin vielä! Tekee mitä huvitta 😊!
Miten selviät tuosta häpeästäsi? 🙈🙈🙈
"Terveyden ja hyvinvoinnin laitos eli THL on ilmoittanut, että tarpeetonta matkustamista on edelleen vältettävä.
Arabiemiirikuntien viranomaiset ilmoittivat 22. heinäkuuta, että jo ennen matkaan lähtöä tehtävä koronatesti on pakollinen kaikille maahan saapuville lähtömaasta riippumatta.
Martina on ilmeisesti noudattanut tätä määräystä, sillä heti Espanjasta Suomeen saavuttuaan hän kertoi koronatesteistään somessa.
- Kentällä otettu koronatesti tulos tuli todella nopeasti, ylihuomenna toinen testi, Martina kirjoitti Instagram-tilillään viikonloppuna.
Päästäkseen lennolle tulee esittää negatiivinen koronatestitulos, joka ei saa olla yli 96 tuntia vanha maahan saavuttaessa."
Hyvä Martina. Kannattaisi jättää se maskin käyttökin pois, koska teet itsesi naurunalaiseksi mainostamalla maskeja ja poseeraamalla maski naamalla instassa ja kuitenkin painelet maasta toiseen jatkuvasti.
Ehkä tämäkin on työmatka ja on pakko siksi matkustaa. ..
Työmatka haarakonttori kulkee mukana.
Mikäpä muukaan kuin työmatka, jollain se vuokra on maksettava.
Sulla vai?
Onko maskien mainostaminen tuloa hänelle jos on eikä käytä maailmalla reissatessa sehän on väärin jos ottaa rahaa.
Melkoista herjaamista, kyllä täällä kehdataan!
Toivottavasti akka muistaa karanteenin kun tuolta tulee.
Samoin kuin tuksunderilla, ei ssyntyperäinen ruotsalainen Välimeren alueelta?
Oletko rasisti?
Kuinka niin?
Stefu on nyt tytön kanssa, joten keväästä osat vaihtuneet. Martina varattu ja mistä nainen Stefulle?
Stfulla kyllä naisia riittää, vaikka muille jakaa mut nyt ei pidä vakio naista ottaa vaan nauttia uusista hedelmistä.
On se kumma kun on vara arvostella toisten äitiyttä... mutta minkä takia, kateuttako 🤔 Vai kiillotatko kenties omaa kruunuasi 🧐😂😂 Anyway...vaikka on äiti niin ei se tarkoita sitä että elämä on pelkkää lasten kanssa olemista, äitinä sitä huolehtii että lapsilla on hyvä ja turvallinen olla myös silloin kun äiti on jossakin muualla. Ja äitikin saa olla nainen ja äidin elämässö saa olla myös mies 😂
Korona on teko syy näille juirumummoille. Haluaisivat vaan nähdä miehen et pääsisivät häntä haukkuu, tää on kuitenkin totuus.😂
Ja stalkkaamaan äijän suvun, kummit, kaimat ja koirat.
Onko siellä Dubaissa edes kunnon pubeja? No, ei ole...
Steppulilla on vilkasta ollut koko ajan ja kun Martinalla on joku,
niin johan rupeaa paheksunnan kerho räkättämään.
Vai onko naisella eri säännöt kuin miehellä?
Ei taida Stefu kuitenkaan mainostaa olevansa leijonaisä...
Eipä ukko näytä muistavan edes että olis lapsikin.
Leijonaäidiksi itseään tituleeraavat ovat niitä pahimpia esittäjiä, jotka sitten tarpeen tullen hyökkäilevät satunnaisesti heitä kritisoivien kimppuun. Mara on yksi pahimpia. Lapset ovat hänelle harrastus, jota jaksetaan satunnaisesti ja silloin tällöin, ja läheiset kantavat suurimman vastuun. Ei ollut kätilö väärässä, kun sanoi että ei Marasta ole kenestäkään huolehtimaan, ei oikein itsestäänkään.
Ei kai kyseessä ole se liikemies Urban, joka on vienyt paria suomalaista 7 lehden julkkisnaista etelänmatkoille männä vuosina
Kukas herra hän on?
Sitä ei sulle kerrota. Joudut kattoo kristallipallostas. 👀
Eli taas joku ”liikemies”.. 😉
Tai olisiko joku kuntosalin pitäjä Dubaissa, eikös ole Anni U:n kavereita ja hänelläkin on joku kuntosalin pitäjä miesystävänä.
Aikaaaheeeta, on ilmeisesti sinulta pois?
Sohvahan ei ole itsekäs?
Tuo tekstihän on ranskaa. Ihailen sinua. Mukavaa, että rakkaus kukoistaa auringossa. Kiva hotellikin. Parempi tapailla muualla, niin ei pääse kavalat naisystävät ja media sotkemaan asioita.
Mutta sehän ei oo totuus, äitee mukana
Kyllä vaan, jos Martina on löytänyt kivan miehen itselleen, niin se kannattaa pitääkin salassa. Muutenhan voisi käydä silleen ikävästi, että Sofia saattaisi tulla apajille.