Onhan se tosiaankin järjetöntä että Suomi ottaa 20 miljardia velkaa ja miljardi annetaan kehitysmaa yhteistyöhön. YLE:n aamussa, Ulkoministeriön yksikköpäällikkö Ramses Malatykin tunnustaa että kehitysapu ei edes mene suoraan kehitysmaihin apua tarvitseville vaan kansainvälisille järjestöillä. Leninisti Kimmo Kiljunen sanoo että emme voi muuttaa apua suhdanteiden mukaan ja samalla selittää että kehitysapua on aina annettu suhdanteiden mukaan.
Kehitysmaa avusta on leikattava
5
67
Vastaukset
- Anonyymi
Missä ovat siis tuotot investoinneilemme? Milloin nämä rahat saadaan takaisin?
- Anonyymi
Kehitysapuhan on pelkkää uuskolonismia jossa kehitysmaat alistetaan ikuiselle velalle
- Anonyymi
Kiljunen selitti täysin ristiriitaisesti että emme voi muuttaa ulkomaanapua suhdanteiden mukaan ja heti perään näytettiin tilasto jonka mukaan apu on aina muuttunut BKT:n ja suhdanteiden mukaan.
- Anonyymi
Kiljusen höpötyksistä ei koskaan ole pirukaan saanut selvää, ensin on erimieltä, mutta loppujen lopuksi takki kääntyy, mutta siltikin kinaa vastaan. Aika tyypillinen vasemmistolainen.
- Anonyymi
Tällainen kollektiivinen auttaminen on täysin tekopyhää huijausta. Tyyliin että; "kyllähän meidän täytyy osallistua ja auttaa köyhiä ja nälkää näkeviä". Ei. "Meidän" ei tule auttaa, koska me emme ole mitään samaa perhettä. Minun rahani eivät ole sinun rahojasi, etkä sinä voi auttaa muita minun rahoillani. Jos sinä koet sen tärkeäksi tulee sinun auttaa heitä omilla rahoillasi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648