Kontiolahtikin pääsi nyt tilastoihin 5 uudella koronatartunnalla. Kontiolahden tarttuvuusluku on 36 eli ollaan kiihtymisvaiheessa.
Tauti leviää ruoton lailla kunhan loputkin kisaajat tulevat Kontiolahdelle. Ukrainalaiset oli leirillä Vuokatissa ja joka toisella korona.
Tervetuloa toppatakkimiesten joukkoon kaikki koronaiset jos siihenkin joukkoon saataisiin muutama tartunta.
Kontiolahdella 5 uutta koronatartuntaa.
8
253
Vastaukset
- Anonyymi
Niinhän tuo lehdessä oli että varsinkin "itämaista" tulevien kotimaissa otettujen koronatestien tuloksiin pitää suhtautua hyvin suurella varauksella.
- Anonyymi
Höpönpöpön. Kun lukee Karjalaisen uutisen niin kuin siinä on kirjoitettu: Kontiolahdessa on koko epidemian aikana, siis maaliskuusta lähtien, todettu yhteensä viisi tartuntaa. Nämä vain on nyt ilmestyneet tilastoissa paikkakunnalle, koska THL ei julkaise kuntia, joissa on ollut alle viisi tartuntaa.
- Anonyymi
Kontiolahdella on 5 uutta tartuntaa THL mukaan ja puskaradion mukaan niistä kolme on kirkonkylällä ja kaksi Lehmossa. Karanteenissa näiden vuoksi 36 henkilöä ja lisää etsitään.
Välttäkää asointia kirkonkylän ja Lehmon kaupoissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kontiolahdella on 5 uutta tartuntaa THL mukaan ja puskaradion mukaan niistä kolme on kirkonkylällä ja kaksi Lehmossa. Karanteenissa näiden vuoksi 36 henkilöä ja lisää etsitään.
Välttäkää asointia kirkonkylän ja Lehmon kaupoissa.On tuo sinun puskaradio semmosta valehtelevaa sorttia. Vaihda parempaan.
- Anonyymi
Ulkomaalaisten kahden viikon loisiminen Pohjois-Karjalassa tulee nostamaan koronatartuntojen määrän kestämättömälle tasolle.
Kontiolahden jääräpäisyys vie monen hengen kun tehohoito paikkoja on niin vähän.
Milloinkahan tuo ampumahiihto hulluus saadaan loppumaan moneko on vielä kuoltava tuon hulluuden takia.- Anonyymi
Joko lie monta kuollut? Kerro ihmeessä lukumäärä. Kas kun tunnemme sinut tietäjänä eikä pelkkänä tuuleenhuutelijana. Tai pihavirkeenä.
- Anonyymi
Olisiko aihetta käyttää niitä maskeja nyt? Eipä näy kaupoissakaan Kontiolahdella maskillisia.
- Anonyymi
Kontilahden lahja Joensuulle näkyy nyt Joensuussa yöpyvien ampumahiihto joukkueiden tuomina tartuntoina. Ensin Kontiolahti kuppaa Joensuulta verotulot, sitten se aiheuttaa kaaoksen terveydenhuollossa ja pahimmassa tapauksessa kauppojen sulkemisen.
Idiootteja päättäjiä olevan Kontiolahden toiminta on nyt nähty. Kuka hyötyy näistä kisoista joita väkisin koetetaan järjestää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2009249
- 114748
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523760Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043106Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952772Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t102565Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m122048Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131539- 461507
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos711347