Perussuomalainen ajattelee pientä ihmistä. Ps ajattelee pientä yrittäjää.
Kouluja ei olisi ilman PS:ää. Tiedettä... noh sitä ainakaan ei olisi olemassa ilman Perussuomalaisten puoluetta. Lakia ei olisi olemassa ilman Perussuomalaisten puoluetta, hyvinkin voitaisiin elää vielä kivikautta tai kiertokoulu ehkä voisi olla jossakin eikä muuten olisi pikkuruisen heikon ja mahdollisesti jo kovin koukkuun taittuneen vanhuksen lupa äänestää miettikääs tätä.
Vanhat mummut ja naispolot myös ovat ps:lle hyvin rakkaita heillä on oma sotilas nimeltä Odin joka huolehtii että naisilla olisi edes vähän turvaisampi olla.
Vain Perussuomalainen ymmärtää, mistä politiikassa pohjimmiltaan on kyse: EI anneta Afrikan syödä meidän ruokaa! Afrikalla on mm savannit ja muut. On mm myös viidakot.
Afrikan heimo on melki heinäsirkkaparvi. Niin iso se on. Hirmuisen kokoinen oikein. Kommunistithan kieltää kaiken tämmöisen tietysti. Kitkerä kommunisti ei näet kestä totuutta mikä on surkuhupaisaa ja lapsellista.
Afrikka ei saa ottaa ruokamme
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Lisää antipersun persuna kirjoittamaa älykkyyttä. Varsin vakuuttavaa.
🤔🤨🙄😏😂🤣- Anonyymi
Mikä nyt on se "vakuuttava" kohta eli eikö muka ole taivahan tosi joka ikinen sanominen tuossa? Suomi tarttee Perussuomalaiset. Suossa oltaisiin ja sukkelaan ilman omasta porukasta huolehtivaa väkeä!
Eikö tuo ala mennä jo maanisuuden puolelle. Nyt olisi antipersun syytä heivata, alkaa pallo karata taas.
- Anonyymi
Elä hyvä ihminen anna pallon päästä karkuteille. Mikäs pallo sulla muuten on? Jos ilmapallo, niin laita pikkusen jotakin painoa esimerkiks jesarin pätkiä sinne tänne, ni jämäkämmin voisi pysyä paikallaan. Tai sitten, jos ootkin alamäissä, ni siirryppä tasasempaan kohtaan ja koita jos ihan sillä asettuis.
- Anonyymi
Persu ajattelee enimmäkseen pientä piliään ja siinä suhteessa se häviää jopa kaikille.
- Anonyymi
On selvää että tarvittavat järkevät leikkaustoimen piteet voi vaan suorittaa yksi puole ja se on Perussuomalaisten puolue.
Suomi nousuun!- Anonyymi
Niin, kaikki " muut " on kommunisteja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637