Afrikka ei saa ottaa ruokamme

Anonyymi

Perussuomalainen ajattelee pientä ihmistä. Ps ajattelee pientä yrittäjää.
Kouluja ei olisi ilman PS:ää. Tiedettä... noh sitä ainakaan ei olisi olemassa ilman Perussuomalaisten puoluetta. Lakia ei olisi olemassa ilman Perussuomalaisten puoluetta, hyvinkin voitaisiin elää vielä kivikautta tai kiertokoulu ehkä voisi olla jossakin eikä muuten olisi pikkuruisen heikon ja mahdollisesti jo kovin koukkuun taittuneen vanhuksen lupa äänestää miettikääs tätä.

Vanhat mummut ja naispolot myös ovat ps:lle hyvin rakkaita heillä on oma sotilas nimeltä Odin joka huolehtii että naisilla olisi edes vähän turvaisampi olla.

Vain Perussuomalainen ymmärtää, mistä politiikassa pohjimmiltaan on kyse: EI anneta Afrikan syödä meidän ruokaa! Afrikalla on mm savannit ja muut. On mm myös viidakot.

Afrikan heimo on melki heinäsirkkaparvi. Niin iso se on. Hirmuisen kokoinen oikein. Kommunistithan kieltää kaiken tämmöisen tietysti. Kitkerä kommunisti ei näet kestä totuutta mikä on surkuhupaisaa ja lapsellista.

12

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuplanahan se antipersun on hyvä näin viisas aloitus, persuna kirjoitella palstalle.

    • Anonyymi

      Ei tuo aloittaja ole persu, mutta aika hyvin se kyllä matkii persua:)

      • Anonyymi

        Mistä siis tiedät että hän ei ole Perussuomalaiset Ry:n jäsen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä siis tiedät että hän ei ole Perussuomalaiset Ry:n jäsen?

        Perussuomalaiset ry:tä ei ole olemassakaan, sillä puolueet merkitään puoluerekisteriin esimerkiksi näin: Perussuomalaiset rp, joka tarkoittaa rekisteröity puolue.

        Tietysti voihan perussuomalaisilla on venäläisten veljespuolueidensa lisäksi myös oheisjärjestöjä, kuten "kaikille oma vasara ry", "kirkkohopeita ilmaiseksi ry", "kopioidaan yhdessä ry", "tekarit etelä-amerikasta ry" ja tietysti se tärkein järjestö "elämme Kelan rahoilla ry".


      • Anonyymi

        Persu on Syvän Pohjolan asukas -_-

        Persu totisesti tietää mitä on taistella tuulessa ja tuiskussa. Afrikan heimo taasen vain kellii mukavasti ja kylkeään kääntelee se ei ole reilua!


    • Anonyymi

      Heinäsirkkaparvi syö koko sadon koska käänsitte selkänne Jumalalle! Se lukee raamatussa! Se on jumalan vitsaus koska piditte jumalan kansaa orjuudessa ja totuutta valheen vankina!

      • Anonyymi

        Tämä on ainut oikea totuus. TE, juuri niin, TE, julkesitte kääntää Jumalalle selkänne!
        Miettikää tykönänne onko sydämenne puhdas. Tulee vielä se viimeinen tuomio.


      • Anonyymi

        Onneksi on Raidia.


    • Anonyymi

      Edes putkat ja vankilat eivät olisi täynnä ilman perussuomalaisia.

      • Anonyymi

        Putkat ja vankilat tosiaan ovat täynnä persuja.

        Nykyisten Perussuomalaisia kannattavien osuus väkivalta- ja huumausainerikoksiin, ennen puolueen olemassaoloa (eli silloin, kun sama väestönosa kirjoitti äänestyslipukkeeseen Aku Ankka - hupaisana vitsinä pubikavereitten keskuudessa. Loppuosakaan ei käsittänyt miten historiallisen etuoikeutettua on saada antaa ääni itseään/oikeuksiaan puolustaville eikä äänestänyt), oli varsin korkea. Kyseinen väestönosa oli usein keskeyttänyt koulun eikä sitä kiinnostanut juurikaan esim maailman tai Suomenkaan tapahtumat.

        Kyseessäoleva ryhmittymä, Tohtorin avituksella, on harvinaisen fiksoitunut kaikenlaisiin tilastoihin, joissa juuri pyritään esittämään toisista maista tulleitten tekemien rikoksien iso määrä.

        Suomalaisten tekemiin rikoksiin syyllistyneitä maassamme olisi 100 %, ilman muualta muuttaneita. Lienee siten mahtavaa, että Peruspärsy kokee suurenmoista ylpeyttä suomalaisuudestaan...kun nämä muualta tulleet "vähentävät" kunkin Pärsyn omaa osuutta rikoksiin?


    • Anonyymi

      Persujen ainoa yhteys opetukseen on puskissa lymyävä salakuvaaja.

    • Anonyymi

      Olen ihmetellyt, että miksi antipersuaktivistit kävelee horjuen ja ontuen, joskus jopa ryömivät liejussa. Johtuuko se omaan nilkkaan ampumisesta vai päihteiden käytöstä, vai sekä että?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      271
      4427
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      3572
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      159
      1891
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1780
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      299
      1471
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1012
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      932
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      120
      887
    9. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      875
    Aihe