Kunnallisvaalit tulossa,onko hyvä näin ja voi äänestää samaa puoluetta vai hakea muutosta? aika paljon ollut kritiikkiä nykyisistä päättäjistä,niinkuin edellistäkin.
Kannattaisiko vaaleissa katsoa mitä puoluetta ja mitä asiaa pyrkyri ajaa JA MYÖS,minkä puolueen asialla ajaa,muutosta voi vaan saada muuttamalla äänestyskäyttymistä,vaikka oisikin ehdolla se sukulainen,tai kumminkaiman serkku.
Kannattaisiko vaaleissa katsoa mitä puoluetta ja mitä asiaa pyrkyri ajaa JA MYÖS,minkä puolueen asialla ajaa,muutosta voi vaan saada muuttamalla äänestyskäyttymistä,vaikka oisikin ehdolla se sukulainen,tai kumminkaiman serkku.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Perussuomalaiset on se toinen vaihtoehto-
Persut ei ole mikään vaihtoehto. Yhden asian liike.
Sekin riittää jos kumminkin oikealla asialla
Persut on kuihtuva puolue tulevaisuudessa, Jussikin hakee pormestarinvirkaa, jos tulee valituksi se on menoa sitten resuille.
kommunistinen puolue cccp on tulevaisuuta
Täällä ei äänestyskulttuuri tule muuttumaan. Ensin sukulaiset ja sitten Keskusta. Se ja sama, miten ovat asioita hoitaneet.
Puolueella ei juuri merkitystä, jos ajaa kuntalaisten etua ja pystyy yhteistyöhön.
Kyllä puolueella on merkitystä. Mikä vaikutus päätöksenteossa on persujen, demarien, sinisten ja kokoomuksen yhdellä eli yhteensä neljällä valtuutetulla. Ei yhtään mitään, sillä valtuustossa on 19 valtuutettua, ja päätökset tehdään enemmistöpäätöksellä. Äänestystilantessa tarvitaan siis vähintään 10 valtuutettun enemmistö, jota neljä ei tietenkään ole. Ei ole vaikka mukaan laskettaisiin vielä kaksi kristillistä.
Valitse Putinin Sylikoirat - PS - ei isänmaan vaan äiti Venäjän asialla!
Eikös kulmuni ole Suomi Neuvostoliitto anteeksi venäjä seuran puheenjohtaja
Kyllä on ja oli myös keskustapuolueen puheenjohtaja. Vaati syksyllä miljoona avustuksia suomi Venäjä seuralle ja lapsesta asti ihannoinut venäjää. Ja opiskellut Pietarissa. Minusta kepu enempi putinin sylikoira. Kepulaiset vaan syyttää toisia kommareiksi.
Ei muuten ole.
Aivan, 26.9.2020 on suomivenäjä seuran puheenjohtajaksi valittu kepun varapuheenjohtaja petri honkonen. Kulmunin ura män jo
Äänestä kos ehdokas löytyy.
Aina se ei ole mahdollista.
Valitaan Jeesus seuraavaan valtuustoon. Päästään näistä somejeesustelijoista eroon.
Kepu tulee romahtamaan.Jatkossa Kepun puoluetoimistot ei enää ole kunnantaloilla
Joka kerta sama usko, mutta aina vaan kepu vie täällä voiton. Ei tule muuttumaan nytkään.
Eihän se ole siellä koskaan ollutkaan. Jos on noin vajavaiset tiedot puoluetoimistoista niin kvg.
Vihreille äänet,sillä saadaan lappajärvi jaloilleen.
Tarkoitatko että ihan takajaloilleen...
Kaikki viljelee höpöheinää ja nostaa vastikkeettomia etuuksia
Tarvitaan vain SDPn ehdokaslista ja asia on sillä selvä paitsi että täytyy sitten käydä vielä se ääni antamassa.