Pakonomaista kiistämistä....

Anonyymi

Vastuullinen journalismi näyttää todelliset rumat kasvonsa lähes joka kerta, kun Perussuomalaiset nostaa esiin arkirealismin ilmiöitä. Ne on ihan pakko kiistää, jotta vuosia rakennettu valheiden verkko kestää edes jotenkuten. Kyllä valemedian tarinat varmasti uppoaa hyväuskoisiin ja somessa elämäänsä viettäviin nahjuksiin, mutta vaaliuurnilla sitten nähdään, miten antipersuaktivismi on purrut, unohtamatta valhemedian sannahypetystä.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan ...luotetavat mediat ovat ilmeisesti persuleitten mielestä mm. Suomen Uutiset,youtube missä Mestari Halla Jussi kertoo näkemyksiään,Mangneetti Media ja kaikista arvostetuin ja asiallisin on tietenkin MV..Siinä luotettavat sekä asialliset tietolähteet joita jokaisen valveutuneen kansalaisen pitäisi seurata!

    • Anonyymi

      Aloittaja on itse hyvä esimerkki valheiden levittäjästä. Kiihottuu jokaisesta valheesta joka päättyy siemensyöksyyn. Tämä toistuu päivittäin. Sairasta touhua. Miehen kannattaisi hakeutua hoitoon.

    • Anonyymi

      Aloituksen sanoma, joskaan nyt ei median, kumoamisyrityksenä, kuittaisi suoraan aloituksen sisältöä - väittämää tukevat kaksi kommenttia. Aika naurettavaa antipersulta.

    • Anonyymi

      "Vastuullinen journalismi näyttää todelliset rumat kasvonsa"

      Siis sinun mielestäsi vastuullinen journalismi on rumaa? Se vastuullisuusko siitä häiritsee vai mikä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3928
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      357
      3048
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1978
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1685
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1129
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      42
      889
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      831
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      70
      818
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe