Tulipunainen Tuppis puolustaa verisesti suurituloisia

Anonyymi

Viimeiseen tulipunaiseen huulipunaan lupaa demari puolustaa monopoli suurituloisia
Tytti Tuppurainen Uutisextrassa: Valtio-omisteiset pörssiyhtiöt pahasti jäljessä hallituspalkkioissa –
mtvuutiset.fi/artikkeli/tytti-tuppurainen-uutisextrassa-valtio-omisteiset-porssiyhtiot-pahasti-jaljessa-

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuppurainen pitäisi vaihtaa välittömästi pois tehtävästään. Jos kaikkia yrityksiä johdettaisiin Ollilan opeilla ei Suomessa olisi juurikaan kannattavia firmoja ,tästä Nokia esimerkki . Nokian johdon virheitä käyttään oppikirjaesimerkkinä miten yritys tuhotaan.
      Nyt Tuppurainen haluaa tehdä Nesteelle Nokiat eli tuhota sen. Häpeä Tuppurainen.

      • Anonyymi

        Ketkäs ne istuukaan noiden valtionyhtiöiden hallituksissa? Eikös juurikin poliitikot? On tämä Tuppurainen siis Tappuraisen tulotakuu "miehenä" törkeä ihminen todella.


    • Anonyymi

      SDP haluaa poistaa eläkeputken, onko Tuppurainen asian takana , kuulostaa EK henkisen ministerin taustavoimien ääneltä.
      Suomalaisten ammatillinen saaminen on romahtanut viimevuosina ja selvimmin sen näkee mediassa.
      Hallituksen linjaukset tukee tutkimusta valtionhallinnon alhaisesta osaamisesta , työttömyystukea leikattava yrityksille lisää tukea vaatii hallitus ja media puhuessaan tasa arvosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      555
      2493
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1406
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1340
    4. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      97
      1297
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1228
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      105
      1118
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      984
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      910
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      851
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      790
    Aihe