Tavoitteeksi puolueen lehden julkaiseminen

Anonyymi

Nykyisessä maailmanajassa on monenlaisia uusia kysymyksiä, joihin poliittisen liikkeen kannattaa vastata monella eri toimintatavalla itse kunkin vaikuttajan mielenkiinnon mukaan vaikkapa lakiasioiden tai journalismin keinoin. Ensinnäkin Ipun on alettava taas julkaista sanomalehteä - nyt ensisijaisesti jäsenille ja kannattajille. Vaikka IPU-lehti (tai jos saan ehdottaa, palautettaisiin Vapaa Suomi-niminen lehti) olisi puolueen äänenkannattaja, esittäisi se monipuolista, yleisluonteista ja faktapohjaista tiedottamista kotimaan ja maailman asioista. Toistaiseksi tämä paperinen lehti suunnattaisiin siis vain Ipun jäsenille ja kannattajille. Sen saisi kuka tahansa tilata, mutta sitä ei mainosteta eikä tyrkytetä.

Euroskeptikko

1

142

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä ehdotus. Kansa on lopen tympääntynyt pörssin tarkoitushakuiseen ja valeelle perustuvaan digimediaan. Se on tehnyt kansasta pörssin rahoittajan ja estänyt ajattelun tulevasta. Vain rahan teko näkyy olevan tarkoituksena. Niinpä tuotanto on siirtynyt Kiinaan jossa tehdään kaikki menetelmin joita ei täällä olisi ikinä hyväksytty.
      Suomessa ei ole kuin MT jäljellä paperilehdistä ja senkin tehtävä on puolueeseen liittyvä pupun levitys.Jos lehti saadaan aikaiseksi niin sen pitää tietysti levittää sellaista sanomaa jonka takana ovat ipulaiset eikä ketkään kommunistit. Ipulaisuus periytyy talonpoikaisyhteiskunnasta johon kehitys vääjämättä johtaa uudelleen. Nykyinen kaupunkiyhteiskunta tuhoutuu omaan mahdottomuuteensa.Se on nyt nähtävissä monessa asiassa. Tuleville talonpojille pitää nyt luoda oikea puolue ajamaan heidän etujaan tulevina aikoina. Mikään muu puolue ei sitä tee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1466
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1101
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      871
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      835
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      816
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      773
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      699
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      83
      691
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    Aihe