Tavoitteeksi puolueen lehden julkaiseminen

Anonyymi

Nykyisessä maailmanajassa on monenlaisia uusia kysymyksiä, joihin poliittisen liikkeen kannattaa vastata monella eri toimintatavalla itse kunkin vaikuttajan mielenkiinnon mukaan vaikkapa lakiasioiden tai journalismin keinoin. Ensinnäkin Ipun on alettava taas julkaista sanomalehteä - nyt ensisijaisesti jäsenille ja kannattajille. Vaikka IPU-lehti (tai jos saan ehdottaa, palautettaisiin Vapaa Suomi-niminen lehti) olisi puolueen äänenkannattaja, esittäisi se monipuolista, yleisluonteista ja faktapohjaista tiedottamista kotimaan ja maailman asioista. Toistaiseksi tämä paperinen lehti suunnattaisiin siis vain Ipun jäsenille ja kannattajille. Sen saisi kuka tahansa tilata, mutta sitä ei mainosteta eikä tyrkytetä.

Euroskeptikko

1

139

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä ehdotus. Kansa on lopen tympääntynyt pörssin tarkoitushakuiseen ja valeelle perustuvaan digimediaan. Se on tehnyt kansasta pörssin rahoittajan ja estänyt ajattelun tulevasta. Vain rahan teko näkyy olevan tarkoituksena. Niinpä tuotanto on siirtynyt Kiinaan jossa tehdään kaikki menetelmin joita ei täällä olisi ikinä hyväksytty.
      Suomessa ei ole kuin MT jäljellä paperilehdistä ja senkin tehtävä on puolueeseen liittyvä pupun levitys.Jos lehti saadaan aikaiseksi niin sen pitää tietysti levittää sellaista sanomaa jonka takana ovat ipulaiset eikä ketkään kommunistit. Ipulaisuus periytyy talonpoikaisyhteiskunnasta johon kehitys vääjämättä johtaa uudelleen. Nykyinen kaupunkiyhteiskunta tuhoutuu omaan mahdottomuuteensa.Se on nyt nähtävissä monessa asiassa. Tuleville talonpojille pitää nyt luoda oikea puolue ajamaan heidän etujaan tulevina aikoina. Mikään muu puolue ei sitä tee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1067
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe