Trump ei ole tunnustanut vaalitappiotaan, vaikka ääntenlaskun perusteella Biden voitti vaalit selvin lukemin. Trump on toistuvasti sanonut aikovansa vielä kumota vaalituloksen oikeusteitse.
Trump ei ole esittänyt mitään todisteita vaalivilpistä, eikä mikään viittaa vaalien vilpillisyyteen.
Trump tunnusti Bidenin voittaneen vaalit
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Psykopaattinarsistin luonto ei anna periksi tunnustaa tappiota.
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Te trumpvihafanaatikot olette aivan hulluja. Ei päätä eikä häntää, pelkkää fanaattista valehtelua ja propagandaa.
- Anonyymi
AFP
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump sanoi sunnuntaina ensimmäistä kertaa julkisesti Joe Bidenin voittaneen presidentinvaalit. Tappion myöntämisestä ei kuitenkaan ollut kyse, sillä Trump tviittasi Bidenin voittaneen, koska vaalit oli väärennetty.
Muotoilu oli ilmeisesti lipsahdus, sillä hieman myöhemmin Trump tviittasi uudelleen ja sanoi Bidenin voittaneen vain valemedian mielestä.
- En myönnä MITÄÄN! hän jatkoi. - Anonyymi
Kummia kuuluu Amerikasta. Ääniä laskiessa ei ole annettu katsoa allekirjoituksia ovatko ne oikeita vai väärennettyjä äänestäjiä. Tehtailiko jotkut ääniä kuolleiltakin. Näin on uutisoitu.
- Anonyymi
" Ääniä laskiessa ei ole annettu katsoa allekirjoituksia ovatko ne oikeita vai väärennettyjä äänestäjiä. "
Kyllä on annettu.
"Tehtailiko jotkut ääniä kuolleiltakin."
On tarkastettu, onko henkilö ollut vaalipäivä elossa.
- Anonyymi
Miksi myöntäisi Bidenin voittaneen ennen kuin osavaltiot ovat nimenneet valitsijamiehet?
- Anonyymi
Ei olekaan, se on feikkiuutinen ja taas irroitettu asiayhteydestä ja väitetty sen tarkoittaneen jotain mitä se ei ollut. Tyypillistä valtamedian ja näiden pikku lakeijoiden valehtelua, yllättääkö tämä enää ketään 4 vuoden jälkeen?
- Anonyymi
Miksi Hillary Clinton onnitteli vuonna 2016 Donald Trumpia pian medioiden annettua voittajan?
Peli on nytkin selvä: Joseph Biden on vaalien voittaja ja siten tuleva Yhdysvaltain 46. presidentti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei olekaan, se on feikkiuutinen ja taas irroitettu asiayhteydestä ja väitetty sen tarkoittaneen jotain mitä se ei ollut. Tyypillistä valtamedian ja näiden pikku lakeijoiden valehtelua, yllättääkö tämä enää ketään 4 vuoden jälkeen?
Turha syyttää mediaa, jos Trump ei osaa tviiteissään ilmaista itseään selkeämmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi Hillary Clinton onnitteli vuonna 2016 Donald Trumpia pian medioiden annettua voittajan?
Peli on nytkin selvä: Joseph Biden on vaalien voittaja ja siten tuleva Yhdysvaltain 46. presidentti."Miksi Hillary Clinton onnitteli vuonna 2016 Donald Trumpia pian medioiden annettua voittajan?"
Hillary ei ole suosikkini, mutta tässä asiassa hän toimi kuten sivistyneet ihmiset toimivat.
- Anonyymi
Trump voittaa vaalit 306 -232 jos lasketaan vain Suomen säännöillä annetut äänet. Äänestäjä tunnistaen ja vain kerran äänestäen.
Yhdysvalloissa postinjakajat olivat äimistyneitä.
Piirin tuttuihin osoitteisiin tuli äänestyslipukkeita olemattomille henkilöille.
Onneksi äänestyslipukkeet eivät olleet esipainettuja.
Nihin saattoi kirjoitella ehdokkaan nimen ja toimittaa laskentapaikkaan.
Tunnistautumista ei onneksi vaadittu.
Katselin kolmen toimittajan selostavan tätä CBS:llä 2.9.2020.- Anonyymi
Taas on niin paljon höpöä etten edes viitsi pahemmin kommentoida, mutta tämän sanon; Äänestyslipukkeet ovat aina esipainettuja.
-Lincoln Project-
- Anonyymi
Trumpin ei tarvitse tunnustaa kuin vaalivoitto. Laillisissa äänissä hän voitti Bidenin ja median mennen tullen. Bidenille tehtailtiin laittomia ääniä ja hakkeroitiin tietokonesysteemejä sekä kutsuttiin media raportoimaan vilpillistä tulosta. Trumpin sanojen mukaan sopan selvittäminen kestää 2-3 viikkoa. Kongressi päättää 6.1 2021 presidentistä eikä ole vasemmistomedian lellikki.
- Anonyymi
Biden huijasi paremmin
- Anonyymi
Haaveet kaatuu...
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007621013.html
Se on sitten GameOver Turmpille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21615Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1051560- 141403
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211048- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2826Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29807Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770