Nordiska avdelning - krigsförklaring!

Anonyymi

Nyt menee peli Ruotsissa todella rajuksi, sillä arabipuolueen puoluesihteeri Krar Al-hamede uhkaa Ruotsia sisällissodalla, jos ruotsidemokraatit pääsevät valtaan.

– Olemme valmiita heti … sillä hetkellä, kun ruotsidemokraatit saavat vallan maassa, epädemokratia kumotaan … ja sitten myös Ruotsin laki kumotaan … sitten julistetaan sisällissota …, sanoo arabipuolueen puoluesihteeri Krar Al-hamede."

Arabipuolue vihaa ruotsidemareita, mutta pitää sos.demeistä, sehän ei yllätä.

Onhan tällainen ilmoitus maahanmuuttajapuolueelta todella kova juttu, kun uhataan suoralla väkivallalla ja sisällissodalla. Mutta muslimit taas kyseessä.

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sisarpuolue vihreät Suomesta on ilmoittanut tukevansa Arabipuolueen uhkausta. " Ruotsindemokraattien valtaannousu on kuin Hitlerin kaiku 30 -luvulta. Emme tue fasistista hallitusta, siksi tuemme Arabipuolueen vaatimusta"

    • Anonyymi

      Kyllä tietää millä puolella vihreät ja vasemmisto ovat.

    • Anonyymi

      "– Nordiska avdelningeen kuuluu jäseniä paljon, mutta he eivät näy missään. Vain minä olen julkisesti näkyvä henkilö. Me tulemme aloittamaan sodan Ruotsin valtiota kohtaan, jos sverigedemokraatit pääsevät Ruotsissa valtaan.

      – Sverigedemokraatit ovat silloin valtio ja tulemme aloittamaan aseellisen vastarinnan Ruotsia vastaan. Meitä on kaikkialla, Haaparannasta pohjoisesta etelään Ystaadiin, lännestä Göteborgista Tukholmaan ja myös Keski-Ruotsissa. Me olemme mobilisoineet nyt koko Ruotsin.

      – Samalla hetkellä kun sverigedemokraatit astuvat valtaan, me tulemme aloittamaan sisällissodan. Tulemme aloittamaan aseellisen hyökkäyksen valtiota vastaan."

      Aikamoista.

    • Anonyymi

      Kunpa aloittaisivatkin, eikä vaan uhoaisi! :)

    • Anonyymi

      Reagoiko Ruotsin punahallitus tähän lainkaan?

    • Anonyymi

      Muslimit lähti pakoon kotimaastaan ruotsiin juuri tuon takia, että käydään sotia ja ihmisiä vainotaan.

      Nyt sitten haluavat tuoda kotimaansa ruotsiin, mutta kun sota alkaa, niin mihin sitten pakenevat taas vainoa ja sotia ?

    • Anonyymi

      Mistä johtuu, että Ruotsissa asiasta ei tiedetä? Eikä Pietarin viestit mene siellä läpi?

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Al-hameden sanoma on siis melko selvä. Lausunnosta ei jää mitään tulkinnanvaraa vaan sisältö ja sanoma on yksinkertainen: jos SD pääsee valtaan, silloin alkaa aseellinen sisällissota. Lausuntoa ei toisin sanoen voi mitenkään tulkita väärin.

    • Anonyymi

      Selvää vihapuhetta.

      • Anonyymi

        Kyllä, mutta se katsotaan sormien läpi.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe