Vaalit hävinneet Kokoomus ja sitä lähellä olevat natopiirit ovat alistuneet oppositopolitiikkaan Suomessa.
Jenkkilässä on tapana, että vaaleissa hävinnyt osapuoli pullikoi vaalitulosta vastaan.
Nytkin jenkit tappelevat keskenään ja levittävät samalla koronatartuntoja toisiinsa.
Pitääköhän uuden persidentin turvautua 5. artiklaan ja pyytää NATO:n väliintuloa.
Natofanit tyytyvät mopen osaan
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tiltujen kunnia-asia on kilpailla keskenään idioottimaisuuden jalossa taidossa?
” Pitääköhän uuden persidentin turvautua 5. artiklaan ja pyytää NATO:n väliintuloa.”
Miksi? Trump väistyy kyllä ja viides artikla on suunnattu auttamaan jäsenmaata silloin, kun se joutuu SOTILAALLISEN HYÖKKÄYKSEN KOHTEEKSI!
Sellaista vaan ei ole näköpiirissä!- Anonyymi
Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?
WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.
Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä. - Anonyymi
Trump häviää kivuttomammin kuin demokraatit neljä vuotta sitten. Nyt ei ole sitäkään ihanaa tekosyytä, että Putin pilasi jenkkien demokratian. Kvaak.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?
WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.
Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.” Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?”
SIKSI, että asia on määritelty viidennessä artiklassa. Se pn ainoa syy Naton perustamiselle!
”WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.”
Tuskinpa vain. Iskut onnistuivat tuolloin vain siksi, ettei kaappauksia tuhotarkoituksessa oltu aiemmin tehty!
”Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.”
Ja höpö höpö! Mene rippikouluun! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
” Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?”
SIKSI, että asia on määritelty viidennessä artiklassa. Se pn ainoa syy Naton perustamiselle!
”WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.”
Tuskinpa vain. Iskut onnistuivat tuolloin vain siksi, ettei kaappauksia tuhotarkoituksessa oltu aiemmin tehty!
”Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.”
Ja höpö höpö! Mene rippikouluun!Mitä se NATO tekee Afganistanissa ym ,uissa maissa?
V. artkla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979