Vaalit hävinneet Kokoomus ja sitä lähellä olevat natopiirit ovat alistuneet oppositopolitiikkaan Suomessa.
Jenkkilässä on tapana, että vaaleissa hävinnyt osapuoli pullikoi vaalitulosta vastaan.
Nytkin jenkit tappelevat keskenään ja levittävät samalla koronatartuntoja toisiinsa.
Pitääköhän uuden persidentin turvautua 5. artiklaan ja pyytää NATO:n väliintuloa.
Natofanit tyytyvät mopen osaan
5
51
Vastaukset
- Anonyymi
Tiltujen kunnia-asia on kilpailla keskenään idioottimaisuuden jalossa taidossa?
” Pitääköhän uuden persidentin turvautua 5. artiklaan ja pyytää NATO:n väliintuloa.”
Miksi? Trump väistyy kyllä ja viides artikla on suunnattu auttamaan jäsenmaata silloin, kun se joutuu SOTILAALLISEN HYÖKKÄYKSEN KOHTEEKSI!
Sellaista vaan ei ole näköpiirissä!- Anonyymi
Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?
WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.
Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä. - Anonyymi
Trump häviää kivuttomammin kuin demokraatit neljä vuotta sitten. Nyt ei ole sitäkään ihanaa tekosyytä, että Putin pilasi jenkkien demokratian. Kvaak.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?
WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.
Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.” Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?”
SIKSI, että asia on määritelty viidennessä artiklassa. Se pn ainoa syy Naton perustamiselle!
”WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.”
Tuskinpa vain. Iskut onnistuivat tuolloin vain siksi, ettei kaappauksia tuhotarkoituksessa oltu aiemmin tehty!
”Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.”
Ja höpö höpö! Mene rippikouluun! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
” Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?”
SIKSI, että asia on määritelty viidennessä artiklassa. Se pn ainoa syy Naton perustamiselle!
”WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.”
Tuskinpa vain. Iskut onnistuivat tuolloin vain siksi, ettei kaappauksia tuhotarkoituksessa oltu aiemmin tehty!
”Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.”
Ja höpö höpö! Mene rippikouluun!Mitä se NATO tekee Afganistanissa ym ,uissa maissa?
V. artkla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813182Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823639Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952904Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361389Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1491316Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141184- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205979