Vaalit hävinneet Kokoomus ja sitä lähellä olevat natopiirit ovat alistuneet oppositopolitiikkaan Suomessa.
Jenkkilässä on tapana, että vaaleissa hävinnyt osapuoli pullikoi vaalitulosta vastaan.
Nytkin jenkit tappelevat keskenään ja levittävät samalla koronatartuntoja toisiinsa.
Pitääköhän uuden persidentin turvautua 5. artiklaan ja pyytää NATO:n väliintuloa.
Natofanit tyytyvät mopen osaan
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tiltujen kunnia-asia on kilpailla keskenään idioottimaisuuden jalossa taidossa?
” Pitääköhän uuden persidentin turvautua 5. artiklaan ja pyytää NATO:n väliintuloa.”
Miksi? Trump väistyy kyllä ja viides artikla on suunnattu auttamaan jäsenmaata silloin, kun se joutuu SOTILAALLISEN HYÖKKÄYKSEN KOHTEEKSI!
Sellaista vaan ei ole näköpiirissä!- Anonyymi
Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?
WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.
Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä. - Anonyymi
Trump häviää kivuttomammin kuin demokraatit neljä vuotta sitten. Nyt ei ole sitäkään ihanaa tekosyytä, että Putin pilasi jenkkien demokratian. Kvaak.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?
WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.
Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.” Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?”
SIKSI, että asia on määritelty viidennessä artiklassa. Se pn ainoa syy Naton perustamiselle!
”WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.”
Tuskinpa vain. Iskut onnistuivat tuolloin vain siksi, ettei kaappauksia tuhotarkoituksessa oltu aiemmin tehty!
”Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.”
Ja höpö höpö! Mene rippikouluun! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
” Miksi se pitää olla juuri sotilaallinen hyökkäys?”
SIKSI, että asia on määritelty viidennessä artiklassa. Se pn ainoa syy Naton perustamiselle!
”WTC-iskutkin olisi voitu torjua ilman tuota sotilaallisuuden vaatimusta.”
Tuskinpa vain. Iskut onnistuivat tuolloin vain siksi, ettei kaappauksia tuhotarkoituksessa oltu aiemmin tehty!
”Jos saudit olisivat pukeutuneet koneisiin noustessaan Geneven sopimksen mukaisiin sotilastunnuksiin, olisi epäilyt voineet herätä.”
Ja höpö höpö! Mene rippikouluun!Mitä se NATO tekee Afganistanissa ym ,uissa maissa?
V. artkla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873502Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51729Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51472- 291301
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es51918Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70862Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35852Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47810Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60774Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4767