Sairaiden moderaattoreiden sivusto saa jäädä.

Anonyymi

Olen kirjoittanut tänne vuosien aikana monia aloituksia joita on katsottu yli 10 000 kertaa ja kommentoitu satoja kertoja, välillä paljonkin yli 500 kertaa.

Olen yhä uudelleen ja uudelleen törmännyt siihen, että totuuksien kertominen maahanmuuttoon liittyvissä asioissa, sekä faktatiedoilla perusteltujen uhkien paljastamien ja vallanpitäjien toimien kyseenalaistaminen, aiheuttavat aina automaattisen välittömän sensuroinnin.

Koska katson, ettei minulla ole täällä mitään mahdollisuutta keskustella ja tuoda tiettäväksi vakavia ongelmia ja uhkia todellisen faktatiedonkaan perusteella, kun taas vastaavasti mikä tahansa haittamaahanmuuttoa puolustava valehtelu ja tuollaisen maahanmuuton vastustajien solvaaminen on moderaattoreiden suosiossa, ei näin läpeensä mädäntyneen palstan äärellä ole mitään järkeä aikaansa uhrata.

Lopuksi ihmettelen vain sitä, mitä moderaattorit hyötyvät siitä kun muokkaavat palstaa loputtoman suvakkivalehtelun haisevaksi kaatopaikaksi, missä totuus kansalle tärkeimmistä asioista on niin suuri uhka, että sellainen pitää välittömästi postaa?

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      koska eu käskee
      koska viherpunikit ilmiantaa
      koska mielipidepoliisi tekee rahasta pelkoa
      koska poliitiiko väittää että tämä on Suomi, vaikka tämä ei enää ole Suomi.
      Koska saksalainen suvakki istuu palstalla vahtimassa

      palstalla ei tarvii olla kuin 4-6 täysin mökkiintynyttä suvakkia ja vapaus on siinä
      kiusaamista, se on kiusaamista

      ne saa helvetissä oman osansa, sitä ennen
      suomalaiset kärsii eläessään EU sosialistien leviävää tautia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe