palaan takaisin Hämeen maaseudulle, ei tätä touhua jaksa katsoa kun mamuja ja varsinkin tätä kaapusakkia tunkee joka paikkaan, niitä on nyt tässäkin talossa.
Pitäkööt Helsingin hyvänään sitten mamut, ja heidän ihailijansa. Sinne minne aion muuttaa, niin siellä ei ole minkäänlaisia mamuja, kaikki on kuten aina ennenkin - 100% suomalaista.
Itsekkin muutan pois Helsingistä kun pääsen eläkkeelle
36
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vihervassarit tuhoavat Suomen tuomalla kulttuureja jotka eivät koskaan sopeudu.
- Anonyymi
Niin, siis muslimeita.
- Anonyymi
Ei ne Suomea tuhoa, jos pidetään huoli, että muukalaiset asutetaan hesaan.
Hesa joutaakin Suomen kaatopaikaksi. - Anonyymi
Tulkaa kaikki kantasuomalaiset tänne Kainuuseen. Täällä se on taivas korkealla ja mamut kaukana. Perustetaan tänne kantasuomalaisten reservaatti.
Jääkööt mamut mellastamaan sinne Helsinkiin, sielläpähän rikkovat rakennuksia jotka ovat "verihiellä rakentaneet". - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne Suomea tuhoa, jos pidetään huoli, että muukalaiset asutetaan hesaan.
Hesa joutaakin Suomen kaatopaikaksi.Hesasta tulee suomen detroit,huumeita,huoraamista ja väkivaltaa T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Onneksi olkoon, itse en pysty.
- Anonyymi
EVVK
- Anonyymi
meteli ja haju on läsnä noiden kanssa.
ja miten ne työt..- Anonyymi
mikä on se haju, joka niistä lähtee?
- Anonyymi
Tyhmää kommentoida ihmisten hajua. Asia kun on niin, että me suomalaiset haisemme tummempihipiäisten mielestä happamalle maidolle. Ilmeisesti on niin, että ihmisen ominaishaju johtuu paitsi ruuasta, myös ihon pigmentistä.
Ja sillehän meistä kukaan ei voi mitään. Käytös taas on toinen juttu, sen voi itsekukin opetella jos ei jo kotona ole opetettu edes alkeellisimpiakaan käytöstapoja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mikä on se haju, joka niistä lähtee?
****mikä on se haju, joka niistä lähtee?****
Ne pureskelevat Khat pensaan lehtiä, jota käytetään Itä-Afrikassa ja Lähi-Idässä päihteenä.
Siitä lähtee länsimaisen ihmisen nenässä tuoksuva paha haju.
Khat luokitellaan pohjoismaissa huumeeksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyhmää kommentoida ihmisten hajua. Asia kun on niin, että me suomalaiset haisemme tummempihipiäisten mielestä happamalle maidolle. Ilmeisesti on niin, että ihmisen ominaishaju johtuu paitsi ruuasta, myös ihon pigmentistä.
Ja sillehän meistä kukaan ei voi mitään. Käytös taas on toinen juttu, sen voi itsekukin opetella jos ei jo kotona ole opetettu edes alkeellisimpiakaan käytöstapoja.Eräissä kulttureissa on tapana "puhdistautua" löyhyttelemällä itseään suitsukkeiden päällä.... se haju, joka siitä tulee saattaa olla jollekulle hajuallergiselle erittäin huono. Jos kyllästää sekä vaatteensa että vartalonsa jollain suitsukkeella niin pienessä tilassa ei kukaan voi hajulta välttyä. Eli kyllä hajullekin aika paljon voi, jos kunnioittaa muita ihmisiä jos taas ei voihan sitä kuljeksia vaikka ripulit housussa ja jakaa iloista tuksahdusta ympäristöön.
- Anonyymi
Hyvä juttu.
- Anonyymi
Eli luovutusvoitto ....pääkaupunki Helsinki-Saigon joutuu lopulta vastapuolen käsiin- kädet nostetaan ylös.
Vetäytyminen uudelle Salpalinjalle nyt Hämeeseen toivottavasti pitää. Jonkin aikaa.. - Anonyymi
Kaupunki ghettoja täynnä lisääntyy hurjaa vauhtia
- Anonyymi
Minä en lähde karkuun vaan haluan ottaa osaa puhdistuksiin.
- Anonyymi
Ketä jaksaisi siellä katsoa koko ajan joka puolelle saako kuonoon, viedäänkö kassit tai ajaako joku autolla yli.
- Anonyymi
Stadin vihersuvakit haluavat lisää matuja, kunhan pysyvät ja asuvat kaukana omasta asuinalueesta.
- Anonyymi
Joo, nämä paremmin toimeen tulevat suvakit.
- Anonyymi
Suosittelen muuttamaan ulkomaille. Itsekin olisin siellä omassa asunnossani mutta nyt korona-aika aiheuttaa poikkeuksen. Enpä moneen vuoteen viettänyt talvea Suomessa. Enkä tee sitä nytkään mielelläni, mutta automatka etelän kotiini on liian pitkä ja arvaamaton.
Pakko sietää tämä vitutus, kunpa pääsisi edes Viroon asustelemaan niin voisi käyttää rahaa mielen pirustämiseksi ja maksaa välilliset verot maahan joka ei houkuttele elintasosurffareita.
Nyt pitää vaan olla ja pihistellä. - Anonyymi
Tuhottu perssilmälä.
- Anonyymi
Työssäkäyvä kantasuomalainen ei kykene ostamaan ensiasuntoa Helsingistä, jos ei ole säästöjä tai saanut perintöä yms. Pienituloinen ei muutenkaan kykene elämään ja asumaan omillaan. Miten se onnistuisi maahanmuuttajilta?
- Anonyymi
Aika monta miljoonaa pitäisi meikäläiselle maksaa, jotta tuonne "muurahaispesään" muuttaisin.
- Anonyymi
Sinä sen sanoit.
- Anonyymi
Ne ovat kelassa töissä, monet tekevät töitä useammankin edestä.
- Anonyymi
Kulosaareen piti tulla pakolais kattaus, metro asema on melkoinen vitsi matkustaja määrissä??
- Anonyymi
Metrojunat ovat jo niin tyhjiä, että se toinenkin yksikkö voitaisiin jättää junasta pois.
- Anonyymi
Mistä sen tietää mitä tulevaisuudessa tapahtuu asumistuelle ja toimeentulotuelle. Itä-helsinkikin voi käydä liian kalliiksi laiskotteleville maahanmuuttajille ja ne muuttavat porukalla maaseutukeskuksiin.
- Anonyymi
Kenelle tulee kalliksi?
- Anonyymi
kuolisinpa pian
koko suomi on pilalla ja pelottaa - Anonyymi
Kuka ghetto alueilla haluaa asua turvallisuus heikkoa
Arvostan asennettasi. Meistä kukaan ei siedä mitä hyvänsä. Kovin moni kuitenkin lähtee vaatimaan muilta muutosta asioihin, joista itse ei pidä. Sinä sen sijaan suoraselkäisenä suomalaisena teet itse muutoksen sen eteen, että elämäsi on lähinnä sellaista, mitä sinä haluat ja näin annat sijaa muille tehdä samoin ja elää siten, kuin he haluavat. Mikäli useampi toimisi tällä tavalla, turha riidankylväminen ja polarisoituminen jäisi paljon vähemmälle. Toivottavasti unelmasi toteutuu ja voit elää onnellisena omalla tavallasi!
- Anonyymi
Juupajoellekko muutat?
- Anonyymi
Suksi sitten sinne maalle rutsaamaan ja jätä helsinki ihmisille.
- Anonyymi
Tarkoitat kai blm-eläimille
- Anonyymi
Lopuksi piikkiaidalla rajataan helsinki muun maan ulkopuolelle liittykööt vaikka somaliaan jos heille kelpaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2868463Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat695111Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2874488SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden633099Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12556Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,41942Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr61823- 1121812
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401713Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01680