Susi maistoi poikaa

Anonyymi

Susi maistoi poikaa Ähtärissä. Aitauksessa ollut puolikesy susi rouskutteli pojan käsivartta. Vihreiden tavoitteena on laajemminkin kesyttää susia. Sudet voivat tulevaisuudessa maistella etenkin lapsosia, mutta myös naiset ovat niille maukasta purtavaa.

14

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreät susiensuojelivat ovat vaaraksi maaseudun ihmisille ja eläimille.

    • Anonyymi

      Yksi lapsi sinne tänne. Susien arvo on mittaamaton.

    • Anonyymi

      Kaikki oikeudet ovat mittaamotoman arvokkaita. Kaikki pitää suojella. omhan kultturiarvoja ja kaikkia höpmöjä yltympäriinsä.
      Onko tämä mikään vääryys, jos ihminen joutuu hivenen kärsimään luonnonmukaisuuden valimisesta??

    • Anonyymi

      No. Kakka kiroitin, kuten yleensä. Tuollaista uhkaa ei oitäisi olla laisinkaan. Kehoitankin kaikkia alueellaasuvia tarkkailemaan ympäristöään. Jos kotona sattuu olemaan luotipyssy. Ampukaa kaikki koiran näköiset oliot piha piriistänne.
      Kuopiosta terveisin Reijo setä

    • Anonyymi

      Ehkä on huono valinta lähteä näyttelemän elukoiden kanssa Normaalia, sivistynytä normalia ihmistä. Kuinkaha tuostä asian pyöräyttäisi johonkin muuhun? ketkä purevat syöttäjän kätttä? Ei kenenkän pitäisi. Ei. Näin vaan tapahtu. Ehkä oli pojan virhe, kun luultavasti työnsi kättän sudelle. En tiedä kenen vika oli tuo tapahtuma. Eläin toteti luontaisa vaistojan ja puolusstautui. Meilä ihmisillä ei enää valitetvasti ole niitä puolestautumisen vaistoja. Me vaan alistutaan kun hallitus antaa säntöjä seka suosituksia. Sen mukaan menään. Luku-ja kirjoitstaidottomuus tulevat olemaan nykyaikaa. Jos osaat arabiaa se tulee olemaan hyväksi. tähän ollaan menossa kovaa vauhtia. ei nämä susien syömät lapse merkkaaq mitään.

    • Anonyymi

      Kohta Ohisalo antaa lausunnon, että eläintarhanpitäjä on kohdellut susia huonosti, kun ei ole antanut niille tarpeeksi ruokaa, eikä ole kertonut niille, että ei saa haukkia lapsosia. Hyi hyi.

    • Anonyymi

      Suomen sudet on pääasiassa koirasusia. Puhdasverisiä löytää lähinnä venäjän puolelta.

      • Anonyymi

        No, susihan on tullut juuri venäjän puolelta suomeen, vai onkos vihreät järjestänyt niillekin jo raja-tarkastukset??, Olet koirasusi pääset suomeen, mutta jos olet puhdas susi niin et pääse suomeen??.


    • Anonyymi

      Poikaa puraissut susi oli aitauksessa Ähtärin eläinten Guantanmossa, kun poika tarjoili sille kätensä syötäväksi.

    • Anonyymi

      Niinhän käy myös, kun suomalaiset tarjoavat auttavan kätensä elintasopakolaisille.

    • Anonyymi

      Kun susisuojelija Castrenilta kysyttiin parisenkymmentä vuotta sitten, että mitä hän sanoo siihen, että susi joskus tappaa ihmisen? Castren totesi, että niin tulee käymään ja se pitää vain hyväksyä.

      Castren oli sentään suoraselkäinen. Nämä nykyvihreät puhuvat sudesta vain rauhanomaisena erämaan tarunhohtoisena nimikkoeläimenä, joka ei halua tehdä ihmiselle pahaa.

      • Anonyymi

        Eikös se joku kadonnut löytynyt susien syömänä?


    • Anonyymi

      Jos, niin se pimitettäisiin sisäministerin käskyllä kuten kaikki muutkin sattumukset paitsi kantasuomalaisten tekemät.

    • Anonyymi

      Susia pitää suojella. Ne ovat söpöjä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4098
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe