https://www.kansalainen.fi/helsingin-poliisi-palautti-viisi-turvapaikanhakijaa-irakiin-kustannukset-jopa-yli-100-000-euroa/
Oikein mutta kallista lystiä
Helsingin poliisi palautti viisi turvapaikanhakijaa Irakiin.
49
<50
Vastaukset
- Anonyymi
annan keräykseen jos joku järjestää
- Anonyymi
20 000 € / lärvi oli siis palautuksien hinta. Halpaa.
Yksi matu maksaa 1 000 000 elinkaarensa aikana jos sitä täällä pidetään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
20 000 € / lärvi oli siis palautuksien hinta. Halpaa.
Yksi matu maksaa 1 000 000 elinkaarensa aikana jos sitä täällä pidetään.eli suomi säästää ja Sipilä hymyilee
- Anonyymi
oli jo aikaa sitten verkkouutisissa-poistettiin täältä
- Anonyymi
Miksei enempi, ohan noita jallois pyörimäs
- Anonyymi
Koko koneellinen, kiitos.vain viisi oli siinä matkalla hintaa ja suomi maksaa.
- Anonyymi
Tuo summa menee matujen hyysäämiseen jo puolessa vuodessa. Joten kannatti kustantaa...
- Anonyymi
Kannattas kyllä käännyttää jo rajalla, helpompaa, halvempaa, nopeempaa ja turvallisempaakin.
- Anonyymi
Eikö olekkin halpaa tämä ”turvaan” tuleminen Karvahattu. Vai 100000 kyllä meitä veronmaksajia naurattaa oikein kunnolla! Inshallaah! Maashallaah! Allaahakbar!....
- Anonyymi
Olivatko vihreät ja rkp naiset lentoasemalla vastustamassa palautusta..
- Anonyymi
Me mg:n kaa nauramme ainaski viikon.....
- Anonyymi
Toivottavasti koneessa mukana.
- Anonyymi
Oisivat laittaneen koneen täyteen kerralla, rikoksia tekevät kaikki matut aikanaan.
- Anonyymi
Ehei riitä koneet...
- Anonyymi
Miksi vain viisi, pitäisi olla 500 ja sen jälkeen 500 erissä rahtilaivan ruumassa.
- Anonyymi
Ettei vaan ollut viisi jotka liittyi Kaivohuoneen tappion??
Viisi etsittynä keväisessä taposta Helsingissä ja nyt palautettu viisi maahantulijaa!!!- Anonyymi
Varmaan ohjeistus tullut ministeritasolta, etteivät vaan joutuisi vastuuseen. Tulevat vuoden sisällä takaisin eri henkilöinä ja Suomi ottaa tyhmänä valtiona avosylin vastaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaan ohjeistus tullut ministeritasolta, etteivät vaan joutuisi vastuuseen. Tulevat vuoden sisällä takaisin eri henkilöinä ja Suomi ottaa tyhmänä valtiona avosylin vastaan.
Eri nimi, eri stoori, voi toimia .
- Anonyymi
Parempi palauttaa ja halvemmalla päästään kun ei tarvitse heitä ja heidän perheitään täällä elättää.
- Anonyymi
Turha luulla, että nämä poistetut tunkeutujat eivät tule takaisin uusilla nimillä, että kallista tuokin hölmöily on. Miten te viherpunikit, kun tuossa lentokone vie viisi rikollista niin miten paljon nokea siitäkin lystistä tulee ilmastoomme ? Nämäkin roistot ovat tulleet omilla kustannuksillaan tänne hölmöläämme nyt näitä kuskataan veroraillamme takaisin ja kohta he ovat taas täällä ? Hölmöläiset äänestävät tätä sirkusta taas jatkoon, että nauretaan nyt tälle hölmöläisten touhulle vaikka vartti.
- Anonyymi
Se on halpaa
Nimittäin esim asunnot näille mamuille olisi maksanut n 1,5 miljoonaa euroaPieniä ovat silakat joulukaloiksi ja samaa mieltä minäkin olen.
Yksi työtätekemätön matu maksaa yhteiskunnallemme 1 000 000 € elinkaarensa aikana.
Kertokaa tuo nyt vaikka 500 000:lla jos osaatte.
Toki tuonkin jälkeen huulipunahallituksemme lähettävät rahaa Afrikkaan ja muslimimaille kuten Espanjaan ja Italiaan.- Anonyymi
martta98 kirjoitti:
Pieniä ovat silakat joulukaloiksi ja samaa mieltä minäkin olen.
Yksi työtätekemätön matu maksaa yhteiskunnallemme 1 000 000 € elinkaarensa aikana.
Kertokaa tuo nyt vaikka 500 000:lla jos osaatte.
Toki tuonkin jälkeen huulipunahallituksemme lähettävät rahaa Afrikkaan ja muslimimaille kuten Espanjaan ja Italiaan.Kaikenlaisia lukuja voivat ihmiset pyöritellä päissään.
Totuuden osuus on toinen asia. - Anonyymi
martta98 kirjoitti:
Pieniä ovat silakat joulukaloiksi ja samaa mieltä minäkin olen.
Yksi työtätekemätön matu maksaa yhteiskunnallemme 1 000 000 € elinkaarensa aikana.
Kertokaa tuo nyt vaikka 500 000:lla jos osaatte.
Toki tuonkin jälkeen huulipunahallituksemme lähettävät rahaa Afrikkaan ja muslimimaille kuten Espanjaan ja Italiaan."Yksi työtätekemätön matu maksaa yhteiskunnallemme 1 000 000 € elinkaarensa aikana."
Tuolla summalla näitä tunkeutujia ei elätetä sillä asunnot pitää olla viimeisenpäälle uusia ja kaikki elättäminen tuohon lisänä niin summa tulee moninkertaiseksi tuosta yllä mainitusta.
Pitää huomioita sekin moni rikollinen tunkeutuja tekee rikoksia solkenaan niin mihin summiin silloin päästäänkään ?
- Anonyymi
Eikö muka riitä että saattavat maijassa rajalle menolippulla ruotsiin? Olis edukkaampaakin.
- Anonyymi
oliko lentoasemalla mielenosoitus palautusta vastaa kuten aiemminkin vihreät ja rkp naiset marssimassa.
- Anonyymi
vielä muutama tuhat
- Anonyymi
Halpaa verrattuna siihen että maksamme kaiken. Mutta kalliiksi tulee sipilän kutsu.
- Anonyymi
Myös Perussuomalaiset ja Kokoomus olivat hallituksessa vuonna 2015 haalimassa hallitsemattomasti pakolaisia Suomeen.
Lähes 35 000 tuli yhdellä rysäyksellä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myös Perussuomalaiset ja Kokoomus olivat hallituksessa vuonna 2015 haalimassa hallitsemattomasti pakolaisia Suomeen.
Lähes 35 000 tuli yhdellä rysäyksellä.Vasemmistoliiton edustajana vingut samaa joka ainoa kerta perehtymättä asiaan. Taidatkin olla rasisti kun koet negatiivisena asian. Joko liima loppui?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmistoliiton edustajana vingut samaa joka ainoa kerta perehtymättä asiaan. Taidatkin olla rasisti kun koet negatiivisena asian. Joko liima loppui?
hahahhahahaha juuri niin
- Anonyymi
Rikkaat auttamaan suomea?
- Anonyymi
Hyvä että pahantahtoiset valepakolaiset saatiin pois maastamme. Irak on heille sopivampi paikka - ei lakia tai järjestystä.
- Anonyymi
" Irak on heille sopivampi paikka - ei lakia tai järjestystä."
On punainen sekuntti, kun nämä herrat ovat täällä taas ja heillä vain on eri nimi.
- Anonyymi
Siksikö Sipilä näkee haamuja?
- Anonyymi
Riittää kun poliisi ohjeistetaan katsomaan muualle sillävälin kun isänmaalliset kansalaiset rohkaisevat näitä kehitysmaapummeja poistumaan ihan omin päin.
- Anonyymi
Jälleen yksi syy lisää ettei suomeen pidä päästää yhtään kehitysmaataustaista Islamin palvojaa.... Taas meni 100000 täysin hukkaan!
- Anonyymi
saa maksaa
- Anonyymi
kohta lähtee 10000 kun PS jyllää
- Anonyymi
Laittomille voitaisiin ostaa jostain maasta kansalaisuus halvemmalla kun koko suvun elätys täällä.
- Anonyymi
Hyvä, olisivatpa saaneet koneen täyteen. Sopisi parhaiten.
- Anonyymi
"Hyvä, olisivatpa saaneet koneen täyteen. Sopisi parhaiten."
Täysi kone ja 20 000 nuppi ?
- Anonyymi
Kaikki ennen ja jälkeen muslimimaista 2015 tulleet pois Suomesta niin säästymme monelta harmilta ja rahanmenolta, islam on vakava uhka Suomelle.
- Anonyymi
Samaa mieltä, Islam ei kuulu sivistysvaltioihin. Ja irakilaiset pitää palauttaa, koska maa on itse kertonut olevansa turvallinen. Eikä ainakaan Yhdellekään pidä myöntää Suomen kansalaisuutta. Kun nyt niitä hakevat.
- Anonyymi
vihreet kuulat pitkittää hallituksessa asioita?
- Anonyymi
Varoittava esimerkki on somali, joka isis-taistelijana pääsi takaisin Suomeen kansalaisuuden turvin! Irakilaiset muuttuvat monin kerroin vaarallisemmiksi Suomen passin saatuaan; ovat vaativia ja äänekkäitä ilmankin, mutta sen jälkeen islam määrää ja heillä on ikäänkuin oikeus kaikkeen ei suomalaiseen kulttuuriin.
- Anonyymi
kovasti tanssivat
- Anonyymi
Laittomille voitaisiin ostaa kolmannesta maasta kansalaisuus halvemmalla kun koko suvun elätys täällä
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti28145930Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5211473Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy23811073Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump399850Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla908688Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2906761Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j23559Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti33450Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.283182Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle43023