Rautatieasemalta ettei kunniakansalais keppostelijat istu siinä ja kyttää uhreja. Suomalaiset huonojalkaiset vanhukset siis kärsii. Näin toimii HELSINKI terroristien hyysäys menee kaiken edelle! Joku normaali vois kuvitella että ennemmin ois poistettu maasta ne keppostelijat että vanhukset voi turvallisesti levähtää mutta ei suvakki helsinki paska ei toimi niin. Tuollainen on vihreä kaupunki hyi saatana!
https://mvlehti.net/2020/11/18/paivan-kuva-helsingin-rautatieaseman-levahdyspenkit-poistettiin-eiko-monikulttuurisuus-ole-enaa-rikkautta/
https://mvlehti.net/2020/11/18/paivan-kuva-helsingin-rautatieaseman-levahdyspenkit-poistettiin-eiko-monikulttuurisuus-ole-enaa-rikkautta/
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ennen Helsingin asemalta poliisit poistivat joutosakin pihalle. Jos ei ollut menossa junaan niin ulos vaan kaikki varkaat ja pultsarit. Ai niin, nehän olivatkin suomalaisia. Nyt kunniakansalaisia ei voi häätää koska rasismi. Helsingistä on tullut afrikkalaisten lomapaikka.
Ja erityisesti Tripla saavuttanut suuren suosion ajanviettopaikkana heille, joita ei työpäivät rasita.
Hyvä, että poistettiin. Vanhukset eivät uskalla Helsingin rautatieasemalla istuskella , on pakollinen läpikulkupaikka ja sieltä mahdollisimman nopeasti ulos. Kaikenlaista kerjäläistä, norkoilijaa asemaseudulla 24/7.
Suosittelisin huippuakateemisille köyhyystutkijoille edes kerran elämässään, virkakausinaan käymään kauttakulkupaikoilla, joiden läpi lappaa porukat töihin, ostoksille tai mitä asiaa kenelläkin on. Jospa näkisivät, mitä on toitottamansa moninaisuus, minkälaista käytännössä on rajat auki, kansainvälisetlait politiikka ja miten se näkyy kaupunkien keskeisimmillä paikoilla.
Olin tulossa sanomaan samaa. Toi oli ennen meidän tapaamispaikka,
mutta se muuttui pelottavaksi.
Köyhyystutkijat, toimittajat ja päättäjät elää rikkaan ohikulkijan elämää,
Joitakin vuosikymmeniä sitten Helsingin Rautatieasemalla oli seinissä kyltit, joissa luki: asiaton oleskelu kielletty. Sen perusteella poliisit ja VR:n omat vahtimestarit häätivät asiattomat ulos. Sitten kaikki muuttui kuin taikaiskusta, kyltit poistettiin, kun asemasta tuli maahanmuuttajien kokoontumis- ja hengailupaikka.
Amerikassa oli taannoin omat penkit ihonvärin mukaan.
Olisiko nyt syytä laittaa ei-valkoisille omat penkit, jotta saisivat lepuuttaa pimenevien iltojen myötä lisääntyvän määrän juoksuaskelia ottaneita jalkojaan.
Oikea teko. Helsingin rautatieasema on muutenkin levoton paikka. Ylimääräistä norkoilijaa ja alamaailman kyttäilijää.
Ei ollut Helsinki vaan VR joka poisti.
Syy: noilla penkeillä en itsekään ole koskaan mummojen nähnyt istuvan. Eivät uskalla sen nukkuvan tai muuten luuhaavan juopporingin keskellä. M V se teki tästäkin maahanmuuttajakysymyksen.