Toisessa keskustelussa, jossa aiheena oli rukoileminen ja rukouksen hedelmät USKOVAN fyysisessä terveydessä joku kirjoitti:
"Käykääpä lahkohullut rukoilemassa Jeesuksiltanne jotain hyödyllistäkin vaihteeksi. Vaikkapa HYKSin lastenklinikan potilaat terveiksi. Mikä estää?"
Mikään ei tietysti estä rukoilemasta. EI TIETENKÄÄN!!!
MUTTA
Ollenkaan väheksymättä niin lasten kuin kenenkään vakavasti sairaan ja heidän omaistensa tilanteen lohduttomuutta ajassa, olisiko mahdollista ajatella LAAJEMMIN. Ajatelkaa!!! Noiden mainittujen lastenkaan ei tarvitse tämän ajallisen vaelluksensa lohduttomuuden lisäksi muuta esittää LUOJALLEEN, he ovat totisesti kunniallisen kilvoituksen kilvoitelleet ja PALKKA on sen mukainen. Ei enempää eikä vähempää kuin IKUINEN AUTUUS KRISTUKSESSA!!!
Palkka IKUISUUDESSA!!!
9
70
Vastaukset
- Anonyymi
Kovin on pitkä takaisinmaksuaika, ja vielä epäluotettava vastapuoli. Eipä tua toinna mittään tommoinen
- Anonyymi
Höpöä!Pelastus ei ole palkka. Vaan palkka on asema uudessa maassa ja taivaassa.
- Anonyymi
aito.lainen kirjoitti:
Totta. Palkka pitää ansaita mutta pelastus ja ikuinen elämä on Jumalan armolahja 😺
Ja tyhjän saa pyytämättäkin.
Jos jokin on liian hyvää ollakseen totta, niin se ei ole totta. Me kuollaan tänne kaikki, kerran ja lopullisesti. Anonyymi kirjoitti:
Ja tyhjän saa pyytämättäkin.
Jos jokin on liian hyvää ollakseen totta, niin se ei ole totta. Me kuollaan tänne kaikki, kerran ja lopullisesti.Se on sinun osasi 😿
- Anonyymi
Aloittajako on paikkansa varannut - uskomalla oikein? ja taputus sille..kuinka sinä osasit- eivät kaikki vissiin osa, ei ole valittuja kaikki.
"Aloittajako on paikkansa varannut"
KYLLÄ!!! OLETKO SINÄ??? Jos et, niin MIKSI ET???
- Anonyymi
Jos rukoilee asiat menevät vain entistä pahemmaksi. Isämeidän rukouskin on loitsu. Pitää ajatella rakkauden ajatuksia ja sanojakin lähimmäiselle ja koko ihmiskunnalle. Ajatuksen ja kauniin sanan voima on mahtava.
Meillä jokaisella on oma karmamme, joillakin on vedettävänä useudenkin elämien karmaa perässään. Mutta pikkuhiljaa ne vähenevät kun pyrimme epäitsekkyyteen ja noudatamme kultaista sääntöä.- Anonyymi
Puhut vähän mutta asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724486Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673615Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621911Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261818Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991485Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341031Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18970en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122922Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883
