He protestoivat merkittävää asiaa vastaan eli sananvapautta.
Pilakuvia ei saa piirtää ja valokuvaaminen julkisilla paikoilla on loputtava!
Varsin kohtuullisia vaatimuksia joihin kannattaa suostua.
https://mvlehti.net/2020/11/21/paivan-kuva-toisenlaista-elokapinaa-ruotsissa/
Ruotsilla ei taida olla vesitykkejä joilla kadut voitaisiin pitää puhtaana?
Islamistien elokapina Ruotsissa.
2
80
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen kommunistikaupunkeihin Stadiin, Turkuun ja Tampereelle on myös saatava ainakin yksi panssaroitu vesitykki.
Se on ympäristö- ja mielenosoittajaystävällinen tapa pitää katumme puhtaina ja liikennekelpoisina. - Anonyymi
Ranskassa alkaa suhtautuminen mennä oikeaan suuntaan. Ruotsikin on pakotettu kiristämään suhtautumistaan maahanmuuttajiin ja islamiin, jos haluavat säilyä länsimaisena sivistysvaltiona.
Suomi tulee perässä, meillä vaan nyt mennään pikavauhtia ruotsalaiseen suuntaan, kun Ohisalo ja Haavisto ministereinä nopeuttavat sitä.
Toivottavasti tämä Marinin hallitus kaatuu ennen aikojaan, että eivät ehtisi täydellisesti tuhota maatamme.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889
