Nyt on kaikuja juutalaisvainojen ajalta. Ensin jyske ja pauke, sitten hirveä huuto ja käskytys... Saksa suorittaa juutalaisvainoista tunnettua "mallia". Tällä kertaa lääkärin kotiin.
https://www.youtube.com/watch?v=IALPF8-APqM&feature=emb_title
Kotiin rynniminen
22
<50
Vastaukset
- Delphin
Minun kotiini poliisit teki huhtikuussa vastaavan hyökkäyksen koska olin facessa kirjoittanut että vastustanut Uudenmaan rajan sulkemista.
Minut revittiin kotini sängystä johon olin yövuoron jälkeen mennyt nukkumaan niin käytävään ja raudoitettiin.
Poliisiasemalla minulta kuulusteltiin monta tuntia miksi oon niin kirjoittanut nettiin.
Poliisit sanoivat että heillä ja armeijalla on laajennetut tiedustelu ja pidätys oikeudet korona poikkeuslain vuoksi.
Nyt olen kirjoilla eri osoitteessa kuin missä oikeasti asun niin olen saanut olla rauhassa poliisien hyökkäyksiltä.- Anonyymi
Sulla on ollut mielipide asiaan, mikä on myöskin poliittinen. Tietenkään tuo, mitä sulle on tehty, ei ole oikein. Mielipiteesi vuoksi olet joutunut vainotuksi ja tavallaan pelotelluksi. Hiljaisiksi pelotellut, heitä voi olla monia.
Itse olen lukenut juutalaisvainoja koskevia kirjoja ja täytyy myöntää, että korona muistuttaa/noudattaa kyllä siellä esiintyneitä piirteitä. Myös leireille eristyksiin kuskaaminen oli yksi vainon muoto - muoto, jonka myötä monet kuolivat leirien puutteellisuuksien ja epäinhimmillisen kohtelun takia. Siellä esiintyi sitäkin, että muut ihmiset oli manipuloitu kohtelemaan juutalaisia eriarvoisesti. Heidän ystävinään ei esimerkiksi moni halunnut olla tai heitä kartettiin ja heidän vainonsa moni hyväksyi. Erikoinen ja äärimmäinen kidutuksen ja kiusaamisen muoto. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla on ollut mielipide asiaan, mikä on myöskin poliittinen. Tietenkään tuo, mitä sulle on tehty, ei ole oikein. Mielipiteesi vuoksi olet joutunut vainotuksi ja tavallaan pelotelluksi. Hiljaisiksi pelotellut, heitä voi olla monia.
Itse olen lukenut juutalaisvainoja koskevia kirjoja ja täytyy myöntää, että korona muistuttaa/noudattaa kyllä siellä esiintyneitä piirteitä. Myös leireille eristyksiin kuskaaminen oli yksi vainon muoto - muoto, jonka myötä monet kuolivat leirien puutteellisuuksien ja epäinhimmillisen kohtelun takia. Siellä esiintyi sitäkin, että muut ihmiset oli manipuloitu kohtelemaan juutalaisia eriarvoisesti. Heidän ystävinään ei esimerkiksi moni halunnut olla tai heitä kartettiin ja heidän vainonsa moni hyväksyi. Erikoinen ja äärimmäinen kidutuksen ja kiusaamisen muoto.Itse en kuitenkaan lain määräyksiä riko, ellei sieltä tule kovan luokan sääntöjä, joita en omantuntoni tähden pysty/halua noudattamaan - kuten vaarallinen rna-rokote, johon mikrosiru. Sitä en ota.
Muutoin pystyn matkustusrajoituksia noudattamaan, vaikka pidän oikeana ja terveeyn yhteiskunnan merkkinä sitä, että poliittisia asioita pystyy kritisoimaan tai niistä olemaan omaa mieltä. Sen takiahan äänestetään erimielisiä ihmisiä ja jos yhteiskunta on terve, se ei manipuloi vaaleja. En pidä oikeana, jos joku on jotakin mieltä, että väkivalloin hänet nujerrettaisiin. Myöskin väkivaltaisuudet, piilossakin tehdyt paljastuvat. - Delphin
Anonyymi kirjoitti:
Sulla on ollut mielipide asiaan, mikä on myöskin poliittinen. Tietenkään tuo, mitä sulle on tehty, ei ole oikein. Mielipiteesi vuoksi olet joutunut vainotuksi ja tavallaan pelotelluksi. Hiljaisiksi pelotellut, heitä voi olla monia.
Itse olen lukenut juutalaisvainoja koskevia kirjoja ja täytyy myöntää, että korona muistuttaa/noudattaa kyllä siellä esiintyneitä piirteitä. Myös leireille eristyksiin kuskaaminen oli yksi vainon muoto - muoto, jonka myötä monet kuolivat leirien puutteellisuuksien ja epäinhimmillisen kohtelun takia. Siellä esiintyi sitäkin, että muut ihmiset oli manipuloitu kohtelemaan juutalaisia eriarvoisesti. Heidän ystävinään ei esimerkiksi moni halunnut olla tai heitä kartettiin ja heidän vainonsa moni hyväksyi. Erikoinen ja äärimmäinen kidutuksen ja kiusaamisen muoto.Uskon että eliitti odottaa Trumpin kauden loppumista ja sen jälkeen alkaa USA ssa ja muualla maailmassa pakko rokotukset.
Rokottamattomat tai rokotetta vastustavat saatetaan kuljettaa leirille, josta pääsee pois vain rokotteen ottamalla.
Raamatussa kerrotaan Ilmestyskirjassa, ettei lopun aikana kukaan voi ostaa eikä myydä mitään ellei ota käteensä tai otsaansa merkkiä.
Eli käteinen tullaan poistamaan, ja itse uskon että parin vuoden kuluttua vain korona rokotteen ottaneet saa ostaa kaupasta. Ehkä koko pankkitilin lakkautetaan henkilöiltä jotka kieltäytyy rokotteesta.
Mutta rokotteesta tulee kieltäytyä, se muuntaa ihmisen DNA.ta niin, että emme ole enää sukua Aadamille tai Eevalle, joten Jeesuksen sovitustyö ei koske rokotteen ottaneita vaan he joutuvat kuolemansa jälkeen h**vettiin. - Anonyymi
Tapasi mukaan kirjoitat taas totuudenvastaisesti.
- Delphin
Anonyymi kirjoitti:
Tapasi mukaan kirjoitat taas totuudenvastaisesti.
Valitettavasti kaikki tässä ketjussa kirjoittamani asiat on totta.
- Anonyymi
Delphin kirjoitti:
Valitettavasti kaikki tässä ketjussa kirjoittamani asiat on totta.
Puhut ainoastaan niin totta kuin osaat.
Mutta olisko tosta sun poliisivierailusta mitään videota, kuulostin kovin mukavalta tilanteelta.
Toivottavasti tapahtuu useammankin kerran. - Anonyymi
Delphin kirjoitti:
Valitettavasti kaikki tässä ketjussa kirjoittamani asiat on totta.
En ole huomannut että koskaan olisit kirjoittanut mitään mikä olisi totta.
- Anonyymi
Delphin kirjoitti:
Uskon että eliitti odottaa Trumpin kauden loppumista ja sen jälkeen alkaa USA ssa ja muualla maailmassa pakko rokotukset.
Rokottamattomat tai rokotetta vastustavat saatetaan kuljettaa leirille, josta pääsee pois vain rokotteen ottamalla.
Raamatussa kerrotaan Ilmestyskirjassa, ettei lopun aikana kukaan voi ostaa eikä myydä mitään ellei ota käteensä tai otsaansa merkkiä.
Eli käteinen tullaan poistamaan, ja itse uskon että parin vuoden kuluttua vain korona rokotteen ottaneet saa ostaa kaupasta. Ehkä koko pankkitilin lakkautetaan henkilöiltä jotka kieltäytyy rokotteesta.
Mutta rokotteesta tulee kieltäytyä, se muuntaa ihmisen DNA.ta niin, että emme ole enää sukua Aadamille tai Eevalle, joten Jeesuksen sovitustyö ei koske rokotteen ottaneita vaan he joutuvat kuolemansa jälkeen h**vettiin.Juuri tuota tarkoitetaan Ilm. 13-14, ihan niinkuin sanoit.
- Anonyymi
Valehtelet.
- Anonyymi
Just joo! Ihan niin! Missä mielikuvitusmaailmassa elät? Vai pyöriikö päässäsi jokin elokuva? Ihan mitä vaan tulet tulevaisuudessa kirjoittamaan, voimme käyttää tätä sinun fantasiaasi todisteena siitä, että joko pelkästään valehtelet, tai sitten luulet mielikuvitustasi todeksi.
- Delphin
Samanlaisen videon olisin siis saanut kuvattua suomessakin. Tosin en avannut ovea kun poliisit huusi ja metelöi oven takana, vaan jatkoin nukkumista kunnes hyökkäsivät yleisavaimella asuntooni.
Epäilen että poliisi voi ehkä jopa kiduttaa ihmisen kuoliaaksi ja merkitä sen vain korona kuolemaksi tilastoihin.- Anonyymi
Puhut täyttää roska että poliisi tulisi sinun luoksesi tuon kirjoituksen tai muunkaan.
Jukka Davidson on vuoden päivät omalla nimellä puhunut suomen johdon vankilaan laittamisesta ulkovallan avun turvin.
Saa ihan vapaasti kirjoittaa eikä ole raportoinut poliisi iskusta. Saipa vielä hyvää hoitoa sydämkohtatukseen.
Olet raukka valehtelija joka toisi yhdellä sekunnilla diktatuurin suomeen jos voisit.
- Delphin
Myös litteänmaan ryhmät on poliisin tarkkailussa koska siellä on potentiaalisia rokotteiden vastustajia ja muita salaliitto teoreetikkoja.
Siksi ei kannata esiintyä omalla nimellään missään salaliitto keskustelussa netissä ettei joudu poliisin vainon kohteeksi.
Itse olen tämän pelin jo menettänyt, virkavalta tietää rokote ja korona vastaisuudestani.
Mutta haluan varoittaa muita salaliitto teoreetikkoja että saisitte varoittaa kansalaisia rokotteita, ym. Ilman että viranomaiset tunkeutuu heti kotiisi.- Anonyymi
Hei ihan oikeesti! Lopeta jo!
- Anonyymi
Talousnazifantasiaa. https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/ulkomaat/lääkärin-epäillään-murhanneen-koronapotilaita-saksassa-–-on-tunnustanut-yhden-tapon/ar-BB1be6E0?li=BBr5KbI
Sote on alkutekijöissään. - Anonyymi
Äktörit vauhdissa.
- Anonyymi
Kyseinen Dr ei taida olla lääkäri. Googlauksen perusteella edustaa jotain luomuhumpuukia, rokotteidenvastustamista, yms. Saksassa yleistä vaihtoehtoilua.
Videon perusteella on myös trumpisti.
On syytä epäillä että videolla esitetty kohtaus on lavastettu. "Poliisin" käyttäytyminen on sen verran huonoa näyttelemistä. Kyllä pukuvuokraamosta tuollaisiakin haalareita saa. - Anonyymi
Ei ole lääkäri. Omien sanojensa mukaan kemisti, insinööri, keksijä, "Denkanstössler" (mitä sitten tarkoittaneekin), toisinajattelija.
https://www.cmpower.ch/dr-andreas-noack/ - Anonyymi
Oikein gestapo-mallia,deep state-sakilla alkaa tulla kiire T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Delphin, kiinnostaisi edelleen se sun NATO kantasi.
Miten on?
NATOa vai NATOtta? - Anonyymi
Tuoreen Youtube-videon mukaan tuo Noackin pidätys on aito, mutta liittyy huumeratsiaan, ei mitenkään koronaan tms.
https://www.youtube.com/watch?v=53_ViCbetJo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884