Voi tulla eteen muutto pääkaupunkiseudulta johonkin pienempään kaupunkiin lähiaikoina. Missä Suomea päin on eniten ns. normaaleja ihmisiä? Mieluiten ei Oulua pohjoisempia alueita.
Missä vaalipiirissä vähiten perussuomalaisia?
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Pohjoiskarjalassa halpoja ok-taloja. Muutetaan me persut kaikki sinne ja luodaan samanlainen itsevaltainen alue kuten punaniskoilla jenkkilässä.
lounaissuomi ja rannikkoalueet yleensä, meillä Raaseporissa taitaa yksi persu istua valtuustossa, kepuleita ei yhtään.
Kaikki matut Raaseporiin sitte
2019 eduskuntavaalissa persut sai eniten ääniä kunnissa joissa oli eniten työttömiä.
Eli, ota selvää paikkakunnan työttömyysnumeroista.
Pori,+kaupunki+länsirannikolla.+2019+vaaleissa+persuja+äänesti+24,6%+väestä.+
2020+työttömiä+oli+2260+enemmän+kuin+2019.
Pori taitaa olla vaan Suomen väkivaltaisin kaupunki. Siellähän kivitetään persujen poliitikkojakin, ainakin ikkunoita.
Poliisin tilasto 2000 -2019, väkivaltarikoksissa Pori oli sijalla 9.
Just niin! Väkivaltaa on kaikki se mikä kohdistuu minuun. Minuun persuun. Onko selvä?! Me persut olemme ylpeää väkeä eikä meille kannata kukkoilla.
Puukonheiluttelu taasen suorastaan kuuluu asiaan, kun bolseviikki hirviöt kokoontuvat, tai hevosen jätösten heitto, silloin kun valkoista heteromiestä rohjetaan syrjiä. Polttopullon käyttäminen, olkoonkin kohteena vaikka lapsi, on kantasuomalaisten suojelua.
Vain minun oikeuteni on saada ilmaista solvaava mielipiteeni. Sitä alkoivat kutsua vihapuheeksi, mutta se on kuulkaas sillä lailla, että ne minua loukkaavat sanat on oikeaa vihapuhetta.
Minulla on Tonyn kuva paidassa. Se ilmentää mainiosti meidän Perussuomalaisten ääretöntä ylpeyttä, joten kukaan älköön tulko soittamaan meille suutaan.
Poliitikkojen tehtävä ei ole luoda työpaikkoja vaan poliitikkojen tehtävä on luoda yrittäjille edellytykset työpaikkojen synnyttämiseen. Demarit ovat kaikista huonoimpia siinä koska he vihaavat yrittäjiä.
Vihaavat niin paljon että junailivat vain 15 m i l j a r d i n euron tukipaketin yrityksille.
Pohjois-Koreassa
Ne vaalipiirit, jossa on vähiten rikollisuutta, ei paljoa ulkomaalaistaustaisia ihmisiä, ja työttömyyttä on vähän, ovat niitä alueita joissa ei perussuomalaisia ole.
Itä-Suomen vodkavyöhykkeellä on paljon omaisuus- ja väkivaltarikollisuutta, vaikkei siellä juuri ulkomaalaistyyppistä väestöä ole kuin ehkä jokunen pitsanpaistaja.
Se on Demareiden vahvaa tukialuetta
Ja taas on persu poloinen väärässä:)) Itä-Suomessa äänestetään kepua ja persuja.
Juuri+näin.+2019+eduskuntavaalit,+Savo-Karjalan+vaalipiiri,+kepu:+22,8%,+PS:+18,1%
Maksimaalista minimointia hakeva muuttaa suoraan ulkomaille.