Minulla on peltinen Elovena purkki jossa se ihana Elovena-tyttö kauralyhteen kanssa sekä kansallispukuineen. Vaikka ostopakkauksesta ollaan hävitetty kansallisia piirteitä, tuossa purkissa ne säilyvät taatusti. Niitä ei punikit pois vie. Siihen on hyvä kaataa kaupan paketin sisältö. Sitä iloa ei punikit todellakaan minulta vie.
Elovena-tyttö
23
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla on seinällä kehystettynä Hakkaraisen ja Huhtasaaren kuvat.
- Anonyymi
Hyvä
- Anonyymi
Minulla on seinällä vanha ståhlbergin kuva kehyksissä T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Tuollaisesta purkista saa tulevaisuudessa linnatuomion.
- Anonyymi
Mulla on Stalinin, Huhtasaaren ja Halla-ahon kuvat albumissa.
- Anonyymi
Mulla sen lisäksi Putinin kuva omassa kansiossaan.
- Anonyymi
Mulla on kuvia jossa lehmät ja linnut syövät kauraa. Kaura vaan ei ole oikein ihmisten ruokaa vaan rehua.
- Anonyymi
Kaura on superfoodia.
- Anonyymi
Miksi punikit aina kiusaa ihmisiä kaikella kuten tuonkin kuvan muuttamisella? He kiusaa ihmisiä ilmastotoimilla, haittamaahanmuutolla, liittovaltiokommunismilla, sukupuolineutraaliudella jne jne jne. Aina pitää olla kaikki hyvä muuttamassa ja ottamassa pois. Miksi?
- Anonyymi
Minä tiedän miksi. Heitä vaivaa siekkari. Punaiset ovat sen vallassa. Se ohjaa ihmisiä tällaiseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä tiedän miksi. Heitä vaivaa siekkari. Punaiset ovat sen vallassa. Se ohjaa ihmisiä tällaiseen.
Mutta ei hätä ole tämän näköinen rakkaat punaiset. Jeesus tuli sitä vasten että siekkarista pääsee eroon. Ei kun toimeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta ei hätä ole tämän näköinen rakkaat punaiset. Jeesus tuli sitä vasten että siekkarista pääsee eroon. Ei kun toimeksi.
Siekkari on siis sama kuin sielunvihollinen. Sillä on rajumpiakin nimiä.
- Anonyymi
Ennen niin hyvät ranskanleivätkin on pilattu kauralla. Kuorineen jauhettu vehnä on paljon parempaa kuin kaurarehu.
- Anonyymi
Punikkien mielestä kaikki vastaava olisi korvattava rumalla, sukupuolineutraaliilla möykyllä.
- Anonyymi
Ja minulla kolme paula-tyttö peltistä kahvipurkkia T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Koska Suomessa on käyty peltotöissä kansallispuvussa?
- Anonyymi
1930-luvulla maaseudulla naurettiin ylioppilaille jotka menivät heinäpelloille ylioppilaslakit päässä. Melkoisia hölmöjä jotka teeskentelivät olevansa "osa kansaa".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
1930-luvulla maaseudulla naurettiin ylioppilaille jotka menivät heinäpelloille ylioppilaslakit päässä. Melkoisia hölmöjä jotka teeskentelivät olevansa "osa kansaa".
Aina 1950-luvulla iso osa ylioppilaista käytti ylioppilaslakkia vapusta syyskuuhun päivittäin.
- Anonyymi
Minulla on mökin hyyskän seinällä n 60 cm pituinen lakupötkö. Sellainen aito paperi jossa musta kuu--ri kuvio. Oikein kehyksissä sekin :)
- Anonyymi
Vasemmistolaisena minulla on Stalinia yms. kehystettynä seinillä. Ja sitten on myös Hitleriä ja vastaavia, mutta ne ovat roskapöntön näköisessä astiassa.
- Anonyymi
Minulla on useita kymmeniä Säästöporsaita ,myös isompia ! Ja Suomen seteleitä ja kolikoita
- Anonyymi
Minulla on tallessa punakaartin hihanauha, jota käytän ainoastaan itsenäisyyspäivänä.
- Anonyymi
Ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1472896SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän591882Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava981848Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,3031799Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --201650Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.291349Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue291332Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1181233Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411102RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041052