...eroamassa olevien avioparien puolesta. Että löytäisivät tien takaisin toistensa luokse.
Pyydän rukousta...
Blackdog
7268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Rukoukset eivät valitettavasti toimi.
heidän puolesta rukoillaan
Öö.. tuollainen taikausko vain pahentaa tilannetta.
Tieteellisesti on todistettu että rukoukset eivät toimi. Eikö kannattaisi käydä vaikka avioliittoneuvojalla? Todistaakseni mihin hölynpölyyn uskot lupaan rukoilla koko tämän illan että päähäsi kasvaa yöllä jättimäinen mätäpaise. Jos
sinulla on aamulla sellainen, niin rukoilen myös avioliittosi puolesta.
olisiko niin että jossakin sydämen sopukoissa jokin pieni ääni sano ,että ett ole oikein varma asiastasi,niinpä on parempi uhota ja pitää meteliä ja varsinkin olla röyhkeä toisia kohtaan ,mutta kun on kysymys että rukoilisitte itsellenne pahaa ette enää olekkaan niin varmoja ,hyvä niin ,jos löytyy pienikin epäilys ,siitä voi kasvaa pelastus ,kun ensin joudutte koville ,ja elämä nöyryttää ja niin sanotut tavaliset konstit on käytetty,jumala ohjaa meidät erämaa kokemukseen jotta heräisimme rukoilemaan apua jeesuksen kristuksen nimeen,kiitos siitä jumalalle .
Voin minä rukoilla itsellenikin mätäpaisetta otsaan tässä samalla. Ja rukoilen myös sinulle. Minä todella kiihkeästi rukoilen että meillä molemmilla olisi aamulla aivan mieletön paise päässä.
Arvaa kumpi nukkuu paremmin?
mutta selvennykseksi vielä en toivo mätä paiseita kenellekkään en edes sinulle ,olen sen verran nähnyt tuota kärsimystä ,joten rukoilen että kukaan ei tarvitsisi sitä,mutta ainahan on niitä jotka ajattelevat toisin,tai ainakin yksi,mutta hänen aikansa on lyhyt.kiitos siitä jumalalle.
Tapahtukoon Jeesus sinun tahtosi tämän parin elämässä, joka ei siis ole ero!
8.Ne kaksi tulevat yhdeksi lihaksi'. Niin he eivät enää ole kaksi, vaan yksi liha.
9.Minkä siis Jumala on yhdistänyt, sitä älköön ihminen erottako."
[Jumalan Kansan Raamattu: Mark. 10:8-9]
Eli minkä Jumala on yhdistänyt sitä älköön MIRKAkaan erottako, tai pyrkikö erottamaan!