Hieno tilaisuus .
Jussi on asian ytimessä .
Jussi Halla-aho ja Riika Purra Kangasalla
7
255
Vastaukset
- Anonyymi
Hyi helvetti. Pois pois mikä pahentaa. Jo lastemmekin vuoksi.
- Anonyymi
Siis velkaa voi ottaa loputtomiin ja tuoda maahan lisää veronmaksajaien rahoilla eläviä loisia?
Sitäkö haluat?
- Anonyymi
Huippua!
- Anonyymi
Hieno puhe ja aihe . Kuntavaalit ottavat kantaa koko maan asioihin
ja näyttävät suunnan väestö rakenteen kehitymisessä.
Halutaanko tuoda elätettäviä kuormittamaan kunnan sosiaalimenoja .
Annetaan äänet PS ja saadan tavallisen ihmisen asialla oleva valtuusto.
Ruuhkamaksuja ei tarvita Kangasalla ,eikä me rahoiteta palveluntarjoojaa
joka nää maksut poimii ja vetää välistä.
Polttoaineen hinnan maltillinen nosto on hyväksyttävä se ei tarvitse turhia lisä kuluja.
Sen hoitaa valtio. Tampere pitäköön maksunsa ja Tamperelaiset tulevat meille asioille
tulevaisuudessa ,kun täälä asiat toimii ja saa vielä liikkua autolla.
1 . Stop ruuhkamaksut.
2. Veroa maksavien väkiluvun nosto , siihen liittyvillä toimilla ,ilmainen tontti.
3. Edulllista hallitilaa Lahden tien varteen , tontit voi antaa jopa ilman.
Kun vain saadan ,veroa maksavia yrittäjiä houkuteltua Kangasalle. - Anonyymi
Kun SDPn ehdokaslista on jaettu niin muut joutavat saunan uuniin.
- Anonyymi
Joo, SDP muutti Kangasalan kunnasta kaupungiksi demari-kunnanjohtajan "käskystä" viime vaalien jälkeen.
Ei pitänyt kunnanjohtajan palkkakaan nousta mutta niin vaan nousi, mitään muuta ei tapahtunutkaan vaikka piti NIIN kunnan vetovoimaa lisätä.
Kuntalaisille asiasta ei kerrottu mitään ennen vaaleja , silloinen valtuuston SDP-pj sanoi että tärkein kriteeri asiassa on kuntalaisten kuuleminen.
Keneltäkään ei kysytty yhtään mitään, mitähän tällä kertaa kunnan SDP-johto suunnitelee kuntalaisten selän takana tapahtuvaksi vaalien jälkeen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, SDP muutti Kangasalan kunnasta kaupungiksi demari-kunnanjohtajan "käskystä" viime vaalien jälkeen.
Ei pitänyt kunnanjohtajan palkkakaan nousta mutta niin vaan nousi, mitään muuta ei tapahtunutkaan vaikka piti NIIN kunnan vetovoimaa lisätä.
Kuntalaisille asiasta ei kerrottu mitään ennen vaaleja , silloinen valtuuston SDP-pj sanoi että tärkein kriteeri asiassa on kuntalaisten kuuleminen.
Keneltäkään ei kysytty yhtään mitään, mitähän tällä kertaa kunnan SDP-johto suunnitelee kuntalaisten selän takana tapahtuvaksi vaalien jälkeen?Jos valtuustoryhmät eivät pidä kannattajiinsa yhteyttä niin kenen vika se on? Pitäisikö SDPn sekin tehdä. Mieti vähän mitä kirjoittelet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854640Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1773646Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.672083Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471084- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904