Jussi Halla-aho ja Riika Purra Kangasalla

Hieno tilaisuus .
Jussi on asian ytimessä .
7288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hyi helvetti. Pois pois mikä pahentaa. Jo lastemmekin vuoksi.

Äänestä
  • Siis velkaa voi ottaa loputtomiin ja tuoda maahan lisää veronmaksajaien rahoilla eläviä loisia?
    Sitäkö haluat?

    Äänestä

Huippua!

Äänestä

Hieno puhe ja aihe . Kuntavaalit ottavat kantaa koko maan asioihin
ja näyttävät suunnan väestö rakenteen kehitymisessä.
Halutaanko tuoda elätettäviä kuormittamaan kunnan sosiaalimenoja .
Annetaan äänet PS ja saadan tavallisen ihmisen asialla oleva valtuusto.
Ruuhkamaksuja ei tarvita Kangasalla ,eikä me rahoiteta palveluntarjoojaa
joka nää maksut poimii ja vetää välistä.
Polttoaineen hinnan maltillinen nosto on hyväksyttävä se ei tarvitse turhia lisä kuluja.
Sen hoitaa valtio. Tampere pitäköön maksunsa ja Tamperelaiset tulevat meille asioille
tulevaisuudessa ,kun täälä asiat toimii ja saa vielä liikkua autolla.
1 . Stop ruuhkamaksut.
2. Veroa maksavien väkiluvun nosto , siihen liittyvillä toimilla ,ilmainen tontti.
3. Edulllista hallitilaa Lahden tien varteen , tontit voi antaa jopa ilman.
Kun vain saadan ,veroa maksavia yrittäjiä houkuteltua Kangasalle.

Äänestä

Kun SDPn ehdokaslista on jaettu niin muut joutavat saunan uuniin.

Äänestä
  • Joo, SDP muutti Kangasalan kunnasta kaupungiksi demari-kunnanjohtajan "käskystä" viime vaalien jälkeen.
    Ei pitänyt kunnanjohtajan palkkakaan nousta mutta niin vaan nousi, mitään muuta ei tapahtunutkaan vaikka piti NIIN kunnan vetovoimaa lisätä.
    Kuntalaisille asiasta ei kerrottu mitään ennen vaaleja , silloinen valtuuston SDP-pj sanoi että tärkein kriteeri asiassa on kuntalaisten kuuleminen.
    Keneltäkään ei kysytty yhtään mitään, mitähän tällä kertaa kunnan SDP-johto suunnitelee kuntalaisten selän takana tapahtuvaksi vaalien jälkeen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo, SDP muutti Kangasalan kunnasta kaupungiksi demari-kunnanjohtajan "käskystä" viime vaalien jälkeen.
    Ei pitänyt kunnanjohtajan palkkakaan nousta mutta niin vaan nousi, mitään muuta ei tapahtunutkaan vaikka piti NIIN kunnan vetovoimaa lisätä.
    Kuntalaisille asiasta ei kerrottu mitään ennen vaaleja , silloinen valtuuston SDP-pj sanoi että tärkein kriteeri asiassa on kuntalaisten kuuleminen.
    Keneltäkään ei kysytty yhtään mitään, mitähän tällä kertaa kunnan SDP-johto suunnitelee kuntalaisten selän takana tapahtuvaksi vaalien jälkeen?

    Jos valtuustoryhmät eivät pidä kannattajiinsa yhteyttä niin kenen vika se on? Pitäisikö SDPn sekin tehdä. Mieti vähän mitä kirjoittelet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hieno tilaisuus .
Jussi on asian ytimessä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu