Koronavilkut

nyt hyödyllisiä!
28541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Parempi myöhään kuin ei milloinkaan.

Äänestä

Olisi pitänyt käyttää 10 päivää ennen altistumista.

Äänestä
  • No jatkuvasti se olemassa.

    Äänestä

Nyt pitää kirkollakin kulkea maski naamalla. Lappajärvellä tilastoitu 6 tartuntaa.

Äänestä
  • Eikös+me+olla+kuljettukin+maski+naamalla+??++90%+näkyy+paikallisessa+myymälässä+pitävän+maskia+.+Osa+raottaa+maskia+keskustellessaan+kaupassa+toisen+kanssa.+Se+ei+mene+jakeluun

    Äänestä

Alajärviset ku tulee Kivitippuun pikkujoulun viettoihinn, niin alkaa Lappajärvikin saada osansa koronasta.

Äänestä
  • pikkujoulut vietään tänä vuonna etänä

    Äänestä

Koronasta päästäisiin eroon välittömästi lopettamalla testaus. Testi antaa myös positiivisia vääriä tuloksia.
Eikö ole yhtään outoa, että kokonaiskuolleisuus on maassamme aivan normaalivuosien tasolla, vaikka keskuudessamme jyllää tuollainen tappava tauti?

Ehkäpä yhteiskunnat velkaantuivat joidenkin tahojen mielestä liian hitaasti. Tarvittiin kiihdytin kohti maailmanhallitusta.

Äänestä

Foliohattu antaa suojan koronaa vastaan

Äänestä

Jos testi on antanut jollekin positiivisen tuloksen ja sitten tämä henkilö kuolee sydänkohtaukseen, se merkitään koronakuolemaksi.

Äänestä

THL:n tilaston mukaan Lappajärvellä 10 tartuntaa.

Äänestä

Koronatesti on kyseisen teknologian kehittäjänkin mielestä sopimaton koronan diaknosointiin. Suuri joukko asiantuntijoita vaatii testauksen lopettamista välittömästi.
Media paasaa koronan vaarallisuudesta ja testi arpoo tuloksia.

Äänestä

Testissäkäynti on vapaaehtoista. Tosin ei saa palkkallista sairaslomaa muuten.

Äänestä

Tänään alkoi radiossa propaganda toisen koronarokotteen tarpeellisuudesta parin vuoden päästä. Sitä kun toitotetaan sen pari vuotta, niin suuri osa kansasta pitää sitä jo välttämättömänä.

Samoin alkoi jo kesällä mediassa olla varmaa tietoa toisesta aallosta. Ja niin se myös tuli, ainakin mediaan.

Äänestä
  • Niinhän se influenssapiikkikin on tarpeellinen joka vuosi. Kannattaa hankkia lääketehtaitten osakkeita.

    Äänestä

Nuoret naiset! Jos haluatte lapsia, älkää ottako koronarokotetta.

Äänestä

Vilkku syö vaan akkua,pitäs olla bluutuutit päällä ja kelleppä kuuluu,jos kohille osuu ketä on tavannu,ei tiliä tavi terveysihmisille tehä,oikeastaan ei kellekkään.

Äänestä

Lääkeyhtiöt vaativat valtioilta vastuuvapautta rokotteen mahdollisista haittavaikutuksista.
Niinpä.

Äänestä

Koronavilkku?Mikä se on ?

Äänestä

Nyt alkaa mediatyö kolmannesta korona-aallosta. Bill Gates vaatii "tartuntatautien asiantuntijana", rajoituksia pidettävän voimassa 2022 asti.
Suurin osa ihmisistä uskoo kaiken tuon vedätyksen.
Oikeasti on kysymys yhteiskuntien kyykyttämisestä.
Omaisuuksia ja valtaa siirretään.

Äänestä
  • Eikö tuolla Pill Geitsillä ole tarpeeksi rahaa ilman tukijussien omaisuuksia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö tuolla Pill Geitsillä ole tarpeeksi rahaa ilman tukijussien omaisuuksia?

    NWO

    Äänestä

  • Mediavirus jyllää.

    Äänestä

coronavilikuista ei haittaakaa oo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

nyt hyödyllisiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu