Koronaan kuolleet tutkitaan perusteellisesti eli pilkotaan osiin, syynätään, tehdään kokeita ja sen jälkeen kursitaan taas kokoon.
Tämän jälkeen uudelleen kokoon kyhätty ihmispoloinen lykätään uuniin.(krematorioon)
Uunissa muhiessaan ruumis nousee istuvaan asentoon kuumuuden vaikutuksesta hetkeksi ikään kuin kiitoksena Kela-korvauksista sekä köyhästä Elämästä.
Tuhkat kaavitaan uunin pohjalta ämpäriin ripeästi jatkokäsittelyyn.
Sen jälkeen nämä (sinunkin) tuhkat, luut ja kaikki mahdolliset tapaturmissa ja juovuspäissä saadut luiden ansiomerkit eli kupariruuvit, pultit erotellaan toisistaan laittamalla ne kaikki pesukoneeseen ilman vettä, joka linkoaa 1000x minuutissa viimeistellen kymmenien vuosien mittaisen tukilaan Elämän kärsimyksen.
(Nämä toimenpiteet tehdään myös ei-koronaan kuolleille)
Koronaan(kin) kuolleiden myllerrys käsittely monin eri tavoin ennen siunausta
7
140
Vastaukset
- Anonyymi
Unohdit kultapaikat hampaista, jotka sukulaiset ovat käyneet ajoissa nyhtämässä 🤣
- Anonyymi
"Uunissa muhiessaan ruumis nousee istuvaan asentoon..."
Hohhoijaa!
Taas tuo puhdas mielikuvitusjuttu.
Mitä sinulla on krematointia vastaan? Onko parempi tulla matojen ja muiden pieneliöiden ulosteeksi? - Anonyymi
Silikonitissit räjähtelevät ja vaurioittavat krematorioiden uuneja. Tuttavani joka on krematorionhoitaja kertoi.
- Anonyymi
Heh, vedät puhdasta fuulaa ja kuvittelet sillä pärjääväsi;-D
Googlaa "Usein toistellun legendan mukaan vainajalla olevat silikonirinnat räjähtävät krematorion tuhkausuunissa."
Taidat olla haudankaivaja (ainakin totuudelle...) ja pelkäät kaivuutilanteiden vähenemistä;-D
- Anonyymi
Koraanin oppiin uskova kuolee kuolemalla.
- Anonyymi
Onko sinulta koira kuollut, ne on mukavia lemmikkejä. 🐪🐪🐪🐪🐪🐪🐪😇
- Anonyymi
Sama kävi tutulle juuri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p766950Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576038Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543374Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293089Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901622Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171358Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181076- 601063
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1980Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1957