Hei olisiko syytä miettiä uudelleen isompien kokoontumisen järjestämiset.
Rauhotettaisiin joulukuu koronan takia,ettei kävisi huonosti.Kellekkään ei käy huonosti,jos muutaman vk on oman väen kesken.Joka päivä tulee mainosta kuinka on joulukonsertteja, nuorisolle discoa ja elokuvateatteria.. Perheissä muutoinkin lapsia vaikea saada pysymään paikoillaan.Ei nyt ruokittaisi heidän luontaista innostumistaan.Kyllä me keritään kaikki vielä tulla ja mennä ihan tarpeeksi.
Joulukuun kokoontumiset
Anonyymi
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Etelä-Pohjanmaalla pitäisi välttää jopa maakunnan sisällä matkustamista. Ähtärissä oleva konserttirypäs saattaa muuttua koronaryppääksi, jos ei porukalla nyt ole järki päässä.
- Anonyymi
Ähtäri ei ainakaan mene talous edellä 😁
Ei mene myöskään terveys edellä 😂
Mikä edellä sitten mennään ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ähtäri ei ainakaan mene talous edellä 😁
Ei mene myöskään terveys edellä 😂
Mikä edellä sitten mennään ?Mun pippeliin kasvaa karvoja!
- Anonyymi
Ei kai kukaan nyt järjestä jotain yleisötapahtumaa? Sisätiloissa olevaa konserttia varsinkaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698